Kun kytken lukian näppiksen ja koneen väliin niin kohta ei hiiri liiku ja kone menee jumiin! Lukijasta kyllä tulee säde, mutta se toimii todella hitaasti, ennen kuin menee kokonaan jumiin. Käyttis on xp professional.Tietäsköhän joku viisaampi missä on vika?
viivakoodin lukija
stoins
3364
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Sama juttu oli. Ongelmaan auttoi että kävin vaihtamassa lukijan Usb versioon.
Ostin viivakoodikynän ja se toimi n. vuoden verran,ja sitten teki tenän,Fin-id viivari asennettiin näppäimistöliitäntään.Voisko kukaan sanoa vaikuttiko windows-päivitykset siihen vai mikä ihme sai sen kelvottomaksi, valo palaa kylläkin,tutkinut asiaa moni nörtti-inssikin,mutta vikaa ei löydy.Turhan kallis ostaa uusikaan, olen kysellyt valmistajalta, muttei olla vastattu kun takuuaikakin on umpeutunut.
Minulla ollut XP:ssä viivakoodin lukukynä käytössä jo pari vuotta eikä mitään ongelmia ole sen kanssa ollut, joten ei XP:n päivitykset sinunkaan lukukynän ongelmia aiheuta.