Ihan siis ulkonäkögalluppi nyt, siihen kuitenkin tuntemattomassa kiinnittää ensimmäisenä huomiota.
Millainen ulkonäkö sytyttää ?
Anonyymi
112880
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 112
Vanhimmat
Ei kukaan sytytä ulkonäön perusteella. En kuljeksi pitkin kyliä katselemassa ihmisten ulkonäköä. Mulle on ihan sama onko ihminen ruma vai kaunis. Tunteet tulee ihan muusta kuin ulkonäöstä, eikä ne tarvitse pitkää tuttavuutta syttyäkseen. Se on jokin kahdensuuntainen kemia, jossa ihmiset kohtaavat toisensa siten. Ihastun todella harvoin tuosta syystä.
Samoin ajattelen.
Naiset olette erittäin epärehellisiä, heittelette jotakin yleviä normeja, mutta ulkonäkö se on se, mihin ensin ihastutte. Jos mies on hyvännäköinen, niin useimpia naisia saa tylyttää aika lailla ja olla töykeäkin, silti elättelette toivoa, vaikka kiinnostus olisi selkeän yksipuolistakin. Vähemmän komea ei taas herätä millään kiinnostusta, oikein keneenkään, jos nyt jätetään julkkikset ja muut harvinaisuudet pois laskuista.
Nyt puhut poika omias..
Terkuin Heli
hah haa, olet väärässä. Tuo on nähty niiiin monta kertaa elävässä elämässä.
Ehkä sun elämässä, mut ei mun ☺
Et ehkä tunne itseäsi, tai sitten valehtelet tietoisesti, mutta komea mies se sinunkin mielenkiintosi herättää, rumaa tuskin vilkaisetkaan. Turhaan muuta väität.
Kuulepas poika, et tunne minua yhtään.
En ole kyllä yhtikäs ulkonäkökeskeinen ihminen.
Menkööt vaikka sata ns komeaa miestä ohitseni, tuskin huomaankaan.
Mulla on vähän erilaiset elämänarvot, eikä paljon tule kuule mietittyä kenenkään ulkonäköä.
Huikkaan tähän sivusta, että eiköhän meistä jokainen tiedä pikkasen paremmin oman makunsa ja mahdolliset exänsä, kuin sinä.
Ymmärrän, jos sinun oma taso on 2. 1 -10 asteikolla, sinulla ei ole mahdollisuuksia tason 8 mieheen, niin pitää tuollaisia selityksiä keksiä. Peräänkuulutan silti rehellisyyttä, itsensä pettäminen voi olla tuhoisaa psyykkeelle.
Hohhoijaa..päivänokosten aika.
Se varmaan menee noin, jos tuijottelee ulkonäköä ja tasoja. Sillon varmaan törmää toisiin samanmoisiin.
Itsellä olis aina ollut vientiä ja olisin usein päässyt oikein kunnon komistuksienkin mukaan. On ollu tarjolla tummaa pitkää lakimiestä, komeeta ja lihaksikasta ison rakennusfirman perijää ja pikkasen lyhyempää ja lihaksikasta palomiestä, mutku ei vaan oo kiinnostanu. Kaikki kolme poikaystävääni ovat olleet noilla sun mittareilla aika tasottomia. Eka oli pitkähkö, mutta tosi super hoikka, ihan "hernekeppi", aknea kasvoissa ja sellanen vähän erikoisen mallinen pää. Mun toinen poikaystävä oli sit siitä vielä vähän pidempi ja aikas pyylevä, paino yli 120 kg, sellanen pullaposki mammanpoika. Tää viimesin oli sit 165 cm pitkä ja taas sellanen ihan tosi hoikka mies, vähän kaljuuntunut ja tosi ujo. Mä muuten kerron heistä tässä lähinnä näitä ulkosia juttuja, kun tässähän puhutaan ulkonäöstä. Mä en oikeen osaa sanoa millaset pisteet heistä ite kukanenkin olis teiltä saanu. Olisivatkohan saaneet ees seiskaa.
Ihan sama miltä näytätte. Sama kusipää, mutta pakkaus vaihtuu.
Siinä ulkonäössäkö oli syy, mikseivät meñneet jatkoon?
Määrittele "eivät menneet jatkoon".
Eka parisuhteeni kesti kaksi vuotta. Mentiin yhteen teineinä ja elämä vei sitten eri paikkakunnille kouluun jne. Etäsuhde ei toiminut.
Toinen parisuhteeni kesti 12 vuotta. Erottiin koska meidän elämät ja tarpeet muuttu niin erilaisiksi. Molemmat koettiin siinä suhteen aikana tärkeän läheisen ihmisen kuolema ja tärkeysjärjestykset muuttu. Elämä kasvatti meitä eri suuntiin.
Kolmas parisuhteeni kesti 8 vuotta. Se päättyi elämäntilanteen muutokseen. Eräs läheiseni sairastui vakavasti ja minun oli pakko muuttaa lähemmäs häntä. Pakko siksi, että en olisi antanut itselleni anteeksi ellen olisi tullut ja hän olisi sitten menehtynyt. Exälleni muutto taas ei ollut mahdollista. Hänelläkin kun on se oma elämänsä ja tällä hetkellä se on siellä kaukana. Kumpikaan emme usko etäsuhteen kestävän, joten ero oli paras vaihtoehto. Mitään suoraan parisuhteeseen liittyvää syytä erollemme ei ollut.
Valkoihoinen eurooppalainen suomalainen
Miehellä pipon alta paljastanut pörröön mennyt tukka 😍
Mies tietysti ennestään tuntemani suomalainen.
Nainen on oikea missi.
Pituus voisi olla lähellä. Muusta en osaa niinkään sanoa!
Afriikkalaista naamaa , tuleeko kuuloonkaan........
Tällanen ulkonäkögallup on musta vähän vaikee. Ihminen on aina lopulta eri, kun niiden osiensa summa ja vaikka joku täyttäis ulkonäöllisesti kaikki kohdat niin ei silti välttämättä sytytä. Toisaalta joku voi sytyttää, vaikkei juuri mikään osus kohdilleen. No mutta yritän nyt kuitenkin ... millaseen mieheen kiinnitän (ehkä) huomioni (ei missään tärkeysjärjestyksessä) 😅
- En tykkää kauheen pitkistä miehistä. Sanotaan joku max. 180 cm on hyvä. Tää on sellanen juttu, jonka jos on bongauspäällä, niin huomaa jo kaukaa ja siksi kirjaan ekaksi. Katseni kiinnittyy sellaseen "sopivanpituseen". Minimipituutta ei ole, mutta heitetään nyt vaikka oma pituuteni, eli 165 cm. Rehellisesti sanoen olen kyllä ihastunut itseäni lyhyempäänkin mieheen.
- Samalla tavalla kun pituuteen, niin jo kaukaa katse kiinnittyy sellaseen sopivaan olemukseen. En yhtään tykkää lihaskimpuista. Sellanen tyypillinen salihirmun "patit kainaloissa" kävelytyyli saa mun katseen heti jatkamaan matkaa. Normivartalo ja suht ryhdikäs olemus. Ei siis rautakanki selässä, eikä myöskään kuminauha. Normivartalo on toki venyvä käsite. Saa olla oikeasti hyvinkin hoikka, tai saa olla mahaakin. Kumpikaan ei haittaa. Saa toki olla urheilullinenkin, mutta yleensä kovin urheilullisissa tökkii sitten muut jutut.
- Rento, sään- ja tilanteenmukanen pukeutuminen, joka sopii sille ihmiselle ja jossa hän näyttää viihtyvän. Tykkään eniten "farkut, huppari ja lenkkarit" tyylistä, eli ei mitään kovin koreaa. Talvella huppari on tietenkin jotain muuta. Mä en ikinä tunnista jotain kalliita vaatemerkkejä tai muuta, eli sellaset menee mussa täysin hukkaan.
- Voi olla tumma tai vaalea. Tykkään eniten sinisistä silmistä ja vähän tummemmista hiuksista, eli onko se nyt sitten ristiverinen. Silmät on mulle tosi tärkeä juttu miehessä. Kauniit, kiltit ja ystävälliset silmät, niin sitten voi polvet notkahtaakin. Sen verran täytyy vielä silmistä sanoa, että sellaiset oikein vaaleansiniset "jäiset" silmät on musta jotenkin pelottavat. Sellaisiin en usko koskaan ihastuvani.
- Pidän sellaisista vähän feminiinisemmistä kasvonpiirteistä. "Kirveelläveistetyt" piirteet tai jykevä leuka ei sytytä (tai eivät ole ainakaan vielä sytyttäneet). Kaunis mies on enemmän mun makuuni, kuin sellainen tyypillinen komea ... jos tätä nyt yrittää jotenkin määritellä.
- Hiustyylissä ja naamakarvotuksessa sama juttu kuin vaatteissa, rento tyyli, jossa se ihminen itse viihtyy. Sellanen, mikä myös sopii hänelle ja myöskin siihen tilanteeseen, että ei ihmisten ilmoilla olla ihan "vuosi autiosaarella" tyylissä.
- Siisti ja puhdas olemus. Suihkussa on käyty, hampaat on pesty ja vaatteet on vaihdettu puhtaisiin. Miehen täytyy näyttää siltä, että hän tuoksuu hyvältä ja mahdollisessa lähikontaktissa pitäisi sitten myös ihan aidosti tuoksua hyvältä. Ei liikaa, mutta sopivasti. Kädet pitää olla siistit. Miehen kädet on mulle jostain syystä tosi tärkeä juttu. Pidän kauniista ja hyvin hoidetuista käsistä. Sellaiset pitkäsormiset "soittajan" kädet, ei lapiokouria. En tiedä miksi, mutta tuo on jostain syystä iso juttu mulle.
- Se kaikkein tärkein juttu on olla sinut itsensä kanssa. Sopiva itseluottamus ja että kykenee olemaan oma itsensä ilman mitään esitystä. Lähes jokainen tietysti aluksi jännittää, mutta siitä pitää kyetä pääsemään yli. Ei saa olla mikään "elvis", "pelle" eikä "jäyhä jököttäjä". Rento ja omissa nahoissaan viihtyvä tyyppi olis kiva. Kirjaan tän vaikka kyseltiin puhtaasti ulkonäköä, koska tämä vaikuttaa valtavasti siihen ulkoseen olemukseen, vaikkei suoraan ulkonäköpiirre olekaan.
Siinäpä ne megalomaanisen suuret vaatimukseni nyt olivat 😝
Oli ku suoraan mun näppikseltä. Mulle kans tollanen!!!
Vehviläisistä se toinen?
Pitäiskö tietää keistä puhut?
No, milloin tavataan? Olen leskimies ja täytän monia megalomaanisista vaatimuksistasi:
- pituus 178 cm, olen ainakin omasta mielestäni normaalivartaloinen, enemmän rautakanki kuin onkiliero
- pukeutuminen on asia, johon tämä voi kaatua, omistan yhdet farkut, joita käytän kaksi kertaa vuodessa autoon renkaita vaihtaessa. Varsinaisia huppareita ei ole ja lenkkareissakin on reikä, ostan kyllä keväällä uudet
- tukka oli ennen ruskea, nyt jo harmaantunut. Silmät ovat ruskeat, pari naista on niitä kehunut
- en ole kaunis enkä komea, mutta ainakaan vielä kadulla vastaantulleet lapset eivät ole säikähtäneet
- tukka on lyhyt, leikattu koneella ja leukaparta ja viikset ovat harmaampia kuin tukka
-aamulla kävin suihkussa, olisin käynyt ensin sauvakävelyllä, mutta -22 astetta ei oikein innostanut. Pesin hampaat, vaihdoin kalsarit ja paidan. Toivottavasti en tuoksu millekään, kädet ovat siistit, mutta normaalit, ei soittajan sormia
- olen ollut "sinut" itseni kanssa jo vuosia. Tiedän, mitä olen ja olen realisti itsestäni ja muista ihmisistä. Aluksi voin olla varautunut lievän jännityksen vuoksi, mutta siitä pääsee yli
Tässä oli tämä mainos. Jos kiinnostaa, niin laita sähköpostia tai soita.
No minäpä lähetän viestin johonkin random puhelinnumeroon sekä johonkin itse keksimääni sähköpostiosoitteeseen. Kerro jos tuli perille.
Ei ole tullut vielä viestiä. Täällä odottelen. Ennen oli helpompaa, kun sanoin, että numero löytyy puhelinluettelosta, ja nimi myös.
No onhan tuossaki jo kranttuuta melkoisesti, jäänsiniset silmät, leveät leukaperät, lapiokädet, nekö jonku ihanan persoonan sun silmissä tekee epäkiinnostavaksi, vaikka noiden omistaja olis kaikkea muuta kuin kova, maskuliininen mies.
Onko joku väittänyt ettei olisi kranttuutta? Voiko ulkonäkötoiveista edes puhua ilman kranttuilua? Jos ulkonäöstä ja toiveista sen suhteen kysytään, niin siihen kysymykseen silloin vastataan. Vai mitäköhän tähän alotukseen sun mielestä sitten olis pitänyt kirjotella?
p.s. Ja juu onhan se törkeää jos joku ihmisen ominaisuus ahdistaa. Aika ikävää se musta olis, jos en haluais toisen silmiin katsella. Mielummin sellaset, joita on mukava katsella. Eikä sillekään oikeen mitään mahda, jos kädet on tärkeä juttu. Voi olla väärin, mutta onko enemmän vai vähemmän väärin, kun miehen toive isoista tisseistä. En tiedä.
p.p.s. Lukipa siellä myös: "Ihminen on aina lopulta eri, kun niiden osiensa summa ja vaikka joku täyttäis ulkonäöllisesti kaikki kohdat niin ei silti välttämättä sytytä. Toisaalta joku voi sytyttää, vaikkei juuri mikään osus kohdilleen". Vaikka siis onhan sulla toki oikeus jättää tuo kokonaan huomiotta.
Ei se sit varmaan ollu tähtiin kirjotettuna, kun ei kerta tullut perille. Harmi.
On mulla tuolla joku vanha puhelinluettelokin. Voinhan mä jonkun sieltäkin valita, jos vaikka toimis paremmin.
Tämä oli hyvä esittely!
Ovatko kaikki naiset tosiaan näin uusavuttomia? Ota nyt se puhelinluettelo kauniiseen käteesi, ja soita! Nimi ja numero ovat luettelossa.
Juu, kyllä mä sieltä yhden valkkasin. Ei kai mennyt taaskaan kohdalleen. Hänen vuoro kokeilla. Samat keinot toimii.
Sekin jo vähän helpottais, kun tietäs minkä alueen ja minkä vuosien luettelosta löytyy. Vois alkaa yrittää metsästää sopivaa luetteloa jostain antikvariaatista tai paperinkierrätysasemalta.
Helpottais toki kovasti. Mulla on tuolla tollanen vuoden 2005 versio eräästä Pääkaupunkiseudun luettelosta. Sillä siis mennään. Ei tarvii heti lähtee kierrätysasemalle. 😝
Aika hyvä! Menee hyvin lähelle mitä mäkin ajattelen.
Vaaleat naiset, pitkähköt hiukset. Rinnoilla ei niin väliä onko isot vai pienet. Peppu muodokas tai pieni :) Isompikin peppu voi olla muodokas. Hoikka tai keskipainoinen. Lyhyt tai keskipitkä.
t. Hoikahko vaalea mies
Pilkettä silmässä, ja hyvät huulet. Kaikilla edellisillä ollut siniset silmät, silmät ovat tärkeät.
Mutta ulkonäköä tärkeintä on sellainen hyvä miesmäinen energia, harrastaa kamppailulajeja. Mutta ei mikään wannabe machomies.
Omaa myös herkän puolen, tosimies ei pelkää näyttää tunteitaan.
Ei missään nimessä vaaleita hiuksia, mutta muuten skandinaavinen.
Näkee tuon kai Perskindolin liikakäytöstä, toivottavasti.
Pituus 183 cm, kengännumero 44, siniset silmät, tummanruskeat hiukset, nauravat kasvot. Näyttää pehmoiselta teddykarhulta
Mistäs saa noin isoja naisten kenkiä? Nimimerkki "tohvelisankaritar"
Hehe . Kyllä niitä löytyy. Takavarikoin yleensä kengät, ettei pääse karkaamaan vieraisiin
🤣🤣🤣
Miehen ei tarvitse olla komea, kunhan on kohtelias. Usein jokin persoonallinen piirre on myös plussaa. Jos mies on tyly ja epäystävällinen, ei ulkonäkö pelasta sellaista käytöstä, ei vaikka olisi ns. komea. Täytyy kyllä silti sanoa että pitkät ja ruskeatukkaiset miehet ovat minun mieleen. Ja vähän rotevat😉
Terkkuja Aalle
Semmonen suomalainen perusmies on mun makuun. Mielellään saa olla partaa. Ei mikään kukkakeppi.
Näin tänään haukan
Ihan vaan ikkunastani
Kyttäs varmaan pikkulintuja
Lukihäiriö iski taas ...
luin, että näit tänään yhden HAUSKAN. Mietin siinä, että minkä hauskan. Ton ylemmän viestin pohjalta mietin, että hauskan suomalaisen perusmiehen. Kyttämässä pikkulintuja ikkunasi takana. No juu, ehkä oli joku lintubongari kiikareineen. Katseliko lintuja, vai sisään ikkunoista. 😁
Normityyppi, plussaa jos näyttää välittävän itsestään, rento olemus. Hyvä katse ja läsnäolo. Mutta toisen jännittäminenkin voi olla söpöä.
Sellanen ihmisen näköinen. Puhtaat vaatteet. Hyvä käytös. Kohtelee naista kunnioittavasti.
Ulkonäkö ei sytytä vaan älykkyys, sama aaltopituus ja oikea ihon tuoksu.
En ole koskaan ymmärtänyt vähäpukeisia hunks’ja kuolaavia naisia. 😂 Mies ei tarvitse six pack vatsaa ollakseen seksikäs. Se tulee SISÄLTÄ six pack vatsalihasten alta, keski-ikäisen pömppövatsan tai nallekarhum kummin alta, jos tulee. Vatsalla ei väliä, jos pää toimii. 😉 S-nainen
Kai se on "aura", sähkömagneettinen kenttä ja se energia mikä naisesta välittyy mikä määrittää kiinnostuksen asteen. Ulkonäkö ei ole niin justiinsa että pitäisi näyttää Miss Universelta
Vaikea sanoa. Sellainen joka on mittasuhteiltaan samaa pituutta mm. Käsivarret ja jalat saman pituiset sekä kasvojen mittasuhteet on oikeat mm. Silmien väli ja nenän pituus, huulten muoto ja otsan pituus sekä tasaiset valkoiset hampaat. Selkä pitää olla tietyn pituinen suhteessa olkapäihin ja ääni pitää olla tiettyä ääniaaltoa mieluummin altto ääni jos ei ole niin sopraano käy hätätilanteessa. Sekä pitää valkosipulista.
Nyt on kyllä pakko kysyä, että miten valkosipulista tykkääminen näkyy ulkonäössä?
Valkosipulin syöminen tekee terveen näköiseksi.
Illan naurut :D
Millainen ulkonäkö sytyttää? Positiivisella tavalla persoonallinen ulkonäkö, jossa on niitä ominaisuuksia, joista pidän miehellä. Erinäköiset miehet voi olla persoonallisella tavalla mielenkiintoisennäköisiä eikä se tarkoita välttämättä tarkkaa listausta ulkoisista ominaisuuksista. Itse pidän kuitenkin keskipitkistä-pitkistä, lihaksikkaista könsikkäistä. Kasvojen pitää jollain tavalla miellyttää myös mutta ei tarvitse todellakaan olla mikään siloposki ja sliipattu metroseksuaali-look, että mielyttäisi. Mihin kiinnitän ensimmäisenä huomiota? Ulkonäkökokonaisuuteen: vartalo, kasvot ja pituus.
Miehen kasvot ja silmät. Erityisesti ne silmät.
En kiinnitä huomiota fyysisiin ominaisuuksiin vaan siihen millainen ihminen on sen kuoren sisällä.
Kapea vyötärö pitää olla naisella, pitkät sääret ja isot rinnat. Hiukset vaaleat, kiiltävät ja pitkät. Tiukat ja niukat nahkavaatteet plussaa ja lyhyt hame. Alusvaatteita ei tarvitse olla. Muutoin en ulkonäköön juurikaan kiinnitä huomiota.
Tämä on niin sanottu kallis nainen. Harvalla on luonnostaan vaaleat, kiiltävät, pitkät hiukset. Siispä kampaajakäynteihin menee 200-300€ noin 3kk välein, lisäksi jos tarvii vaikka slaavipidennykset menee satoja euroja lisää. Hoitoaineet maksaa. Hoikka voi olla monella konstilla toki, mutta terveellinen ruokavalio maksaa. Jos ei ole siunaantunut isoja rintoja, niin silikonit maksaa x-tuhatta.
Kyllä kiiltoa hiuksiin saa kotikonstein, jo syömällä terveellisesti ja käyttämällä oikeita hiusten pesu- ja hoitoaineita.
Lopeta se aikuisviihteen katsominen!
Tulee aina ajatelleeksi kuinka ihastellaan kaunista ulkokuorta, sitten jos tämä joutuisi vaikka onnettomuuteen ja onkin kammottavan näköinen sen jälkeen niin huhhuh kun mielipiteet ihmisestä yhtäkkiä vaihtuu kokonaan!
Niinpä, rakkaus loppuisi rumaan naamaan.
Iso meisseli pitää katsoa ihan ekana.
Firman saunaillassa on huomattu kuolaajat juu, se haittaa mitään mutta huvittaa nähdä kun peittelevät himojaan... 🤣🤔😉
Kookas kikuleissön ja tiukka perberinreiksöni. Koska meillä käytetään aktiivisesti sträppäriä, joten jos on löysä niin se takapajula tuppaa röpsöttämään tuhnua kokoajan nii.
Kyllä se on suunnilleen itseä noin 20 cm pidempi mies. Ei laiha, normaalipainoinen ja vatsaa saa vähän olla. Kasvoissa tietynlaista persoonallisuutta. Näin tänään bussissa sellaisen. Sellaiset miehet saavat aikaan sellaisen tunteen, että olisi mukava köllötellä vieressä.
Tätä kun lukee niin ei ihmekään että olette sinkkuja. Hirveät vaatimukset mutta täytättekö itse kriteerit, tuskin.
Ai, että täytänkö mä mun omat kriteerini miehelle? No mä siis en ole mies, mutta kyllä mä muuten ne samat kriteerit helposti täytän. On niissä sen verran paljon liikkumavaraa. 😁
Mitä ihmeellistä noissa vaatimuksissa oli. Ei vaadittu hoikkaa, komeaa, pitkää laihaa ja lihaksikasta. Persoonalliset kasvoja löytyy, koska sellaisia on paljon.
Lihaksikas, iso meisseli,isot rinnat,hoikka nainen yms.. miten nuo liittyy rakkauteen, ei mitenkään!
No sitä täytyy tietysti kysellä heiltä, jotka noita kaipailevat. Alotuksessa kuitenkin taidettiin kysellä mikä sytyttää. Ei kai siinä kyselty, että mihin rakastut tai mikä saa sut rakastamaan. Kai nuo mainitsemas hyvinkin voi ihmisiä sytyttää.
Ehkä mä en vaan ymmärrä.
Ai, että miksi toisia sytyttää isot rinnat ja isot meisselit (joitakin myös molemmat yhdessä ja samassa kropassa)? Mistä sitä tietää. Kai kaikkia joku asia sytyttää.
Monet rumat ovat luonteensa puolesta myös ällöttäviä.
Sinulla kun tuota kokemusta siitä on, niin miltä tuntuu kun ei ikinä saa ketään?
Mä kuulin olevani täysi idiootti ja psykopaatti kun olen niin ruma. Oikeasti olen herkkä ja kiltti mies mutta entiset työkaverit(naiset) olivat tuota mieltä vain koska olin heidän mielestä ruma. Ei se ole kivaa kun kohdellaan kuin roskaa vaikka ulkonäölleni en mitään voi, kiitos geenien. Olen aika paljon isäni näköinen ja mietin kuulikohan hänkin nuoruudessa noin ilkeitä asioita ulkonäöstään.
Onpas ilkeästi sanottu, taidat juurikin itse olla tuo mistä höpiset, hyi.
Naiset inhoaa, jopa vihaa rumia miehiä ja tämä on fakta, tekopyhinä eivät vaan myönnä.
Ihan sinun oma mielipide. Tiedän naisia, jotka tykkäävät miehen karusta ulkonäöstä. Parempi kuin naismainen ja neitimäinen mies, joku voi tykätä sellaisestakin, ehkä sinä itse olet poikamainen lattana ja littana, sovitte hyvin yhteen.
Edellä kerrottiin rumasta miehestä, ei karusta. Lapsellista sinulta vääristellä toisten kertomaa.
Sitten tuo tökerö solvauksen yrittely "poikamainen, lattana, naismainen, neitimäinen".
Olet juuri niitä ihmisiä, jotka tyypittävät toisia ulkonäön perusteella, yrität kuitenkin koko ajan väittää muuta.
Naiset yleensä myös vetävät johtopäätökset luonteesta ulkonäön perusteella. Ikäväähän tuon rasismi on, geeneilleen ei kukaan voi mitään.
Naisista harvoin löytyy pinnan alta henkisesti REHELLISTÄ, pitkälle kehittynyttä, älykästä persoonaa. Teeskenteleviä, tekopyhiä sitäkin enemmän.
Tarkoitukseni ei ollut arvostella ketään, vaan vastata ilkeään vastaukseen. On ihmisiä monenlaisia ja moneen makuun, jokainen tietää sen. Kaikille on ottajansa, kun vain löytää omansa. Avoimin mielin kohtaa ihmisiä, niin kyllä se sopiva löytyy jostakin.
No yksi esimerkki naisellisesta viehättävästä naisesta.
https://youtu.be/fdqn6JekZwc
🔥
Ihan tavallinen punapää, mutta rekvisiitta, ihailemasi näköinen nainen tuossa asussa, vetoaa sinuun.
Ei se rekvisiitta ole se, vaan naisen kauneus päästä varpaisiin, vaikka olisi jätesäkki päällään. Miten hän itsensä kantaa. Silmät on aivan uskomattoman kauniit.
J*
Ilmeet ja eleet. Jään aina katselemaan ihastuneena. Mulla on paha taipumus katsella ihmisiä ja mikroilmeitä yms. :)
J*
Se on sinun maku ja hyvä niin, mutta joku muu voi tykätä ihan toisenlaisesta naisesta.
Kaunis ruotsalais lady lähti hienolla autolla neukkulaan. Herätti paikallisissa katkeraa kateutta. Kiilasivat ladalla naisen auton rotkoon. Kommentoivat jälkitilannetta. Naisella ei ole hampaita, tukka on sekaisin, vaatteet ovat rähjäiset, rahat ovat hukassa, auto on lommoinen. Siitähän on tullut neuvostoliiton kansalainen.
Vai Suomen
Jostain syystä silmää miellyttää miehillä tummat kulmakarvat ja suora nenä. En tiedä miksi.
En ole koskaan syttynyt miehen ulkonäöstä. Se on vain joku juttu jos mies on itsevarma hyvän tuulinen iloinen ja rauhallinen jotenkin sellainen helposti lähestyttävä mukavan oloinen , vakaa ja varma tietää mitä tekee mikä viehättää.
Just noin, mutta onhan komee ulkonäkö kuitenkin plussaa.
Toiset vain ovat sellaisia, avoimia ja turvallisen tuntuisia.
Henkilökemia ja vetovoima ne ratkaisevat. Jotain showstoppereita itselläni ollut aina eli en tykkää punatukkaisista, ruskeasilmäisistä, lyhyistä, kovaäänisistä, liian puheliaista, parfyymintuoksuista, puku päällä kulkevista tai muutoin liian hienosti pukeutuvista tai koruja käyttävistä miehistä
Se miten mies kantaa itsensä ja jotenkin tietynlainen ujos/arkuus kiehtoo kun alkaa tutustumaan, en tiedä mistä tämäkin johtuu. Silmät ja se hymy vetää puoleensa. Kun puheyhteyden aukaisee niin sillon aika nopeasti selviää onko hän oikeasti kiinnostava vai ei.
Se tärkeä kysymys. Saako kantaa rasvaa mukanaan?
Saa olla vähän rasvaa mutta todella suuri ylipaino voisi olla este, johtuen erillaista elämäntavoista.
Liikkuminen on tietysti hankalaa. Mutta nautin syömisestä, sillä sitä on kertynyt. Ajattelin vaan, että jos pehmeys on ok.
Kauniit kasvot ja iso maha.
Galluppien osastot on muualla kuin ikävä osiossa
Olen kyllästynyt miehiin. Alan katteleen naisia. En vielä tiedä, minkänäköisistä tykkään.
Heh, sekö käy ihan vaan päättämällä? Eipä sen puoleen, en minäkään enää miehen kanssa suhteeseen ryhtyisi. Kun tunnen enemmän vetoa naisiin. :P
J*
Kalju iso muna kombo on jees
Ai säkin tykkäät? No en olis arvannut :D
aloitukseen:
siisteys, kaikin puolin, myös siisti pukeutuminen, käytöstavat.
Kyllä se on miehen pituus ja vartalo. Pidempi pitää olla kuin minä, sekä ei saa olla liian laiha. Mielummin sopivasti nallekarhu, kuin laiheliini. n >m
Mieltymys muuttuu iän myötä. Nuorena tykkäsin pitkätukkarokkareista.musta tukka ja meikit.itsekkin häntä meikkasin ja hiukset kreppasin. Sitten tuli äijät. Harrikat ,kalju pitkä parta. Noh,hehheh. Viimevuosina pukumiehet.ai voijee. Mieli muuttuu. Ei tiä mitä seuraavaksi, vaan jämähdänkö tähän😄
Kokeileppa sellasta mikä saa sohvan tutisemaan painonsa alla.
Nuorempana olin heikkona miehiin, jotka oli puku päällä tai siisteissä vaatteissa ja tuoksu hyvälle, mutta nykyään ajattelen ihan toisella tavalla, onneksi. Mihin kiinnittää eniten huomiota, en osaa sanoa huumori, siihen, että on suht samanlainen kuin itse on ja luonteet menee yhteen, toisen seurassa ois vaan hyvä olla. Ulkonäköön en ensimmäisenä kiinnitä huomioita, vasta sen jälkee kun kiinnostuu herää, varovasti katson toista, muttta Hei... Punahiuksisiin miehiin retkahdan😆........
No kyllä treenattu, hyväkuntoinen ja miehekästä kroppa on sytyttävä, liian laihat tai liian pyöreät ei, ei. Hyvä lihasstonus jossain päin kroppaa.