Tykkään tosi paljon Reetan ohjelmistosta. Svengaa kivasti tämä biisi.
https://www.youtube.com/watch?v=Hu1HLQL-1kE
https://www.youtube.com/watch?v=Hu1HLQL-1kE
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 39
Vanhimmat
Tykkään, olen paljon heidän keikoillaan käynyt tanssimassa ❤️
Ihana Reeta ja Lumo <3 Raikas tuulahdus tanssilavoilla!
Tässä upea laulu Reetalta ja Suvilta.
https://www.youtube.com/watch?v=1Jr553LeRyA
"Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä"
Ja eipä poisteta. Laitetaas takaisin.
Ei nyt välttämättä mitään ihan lumoavaa mutta ihan ookoota kuitenkin....
- Sama biisi miehisellä duolla saa
elämän virtaamaan https://youtu.be/kDTa7q4PocE
Kylläpä näyttää kuin kaksi marjaa 😍
Tyylikkäät urhot.
Se on sitten laskiainen 😁
Nyt pulkkamäkeen ...
Vanhempien herrojen versio <3
https://www.youtube.com/watch?v=Glqf3Qn9sbg
Upeaa!
Ei nyt välttämättä mitään ihan lumoavaa mutta ihan ookoota kuitenkin.
Todellakin hemmetin hyvin svengaa ! Nähdään keikoilla.
Reeta tanssii myös itse joten ohjelmisto on hyvin tanssittavaa 👍
Bändin poikiakin on näkynyt parketilla :D
Wau Reeta ja Iso Kiitos eilisestä keikasta. Aivan mahtavaa musiikkia esitätte ja menee taatusti jalan alle!
Reetalla on todella kaunis ääni <3
Reetan keikalle heti uudestaan kun mahdollista :) Musiikki menee jalan alle!
Reetan tansseihin mennään tänään, toisena bändinä esiintyy Finkut jossa soittaa nykyään Reetan bändin aiempi kitaristi.
Reeta on ihana <3
Kitaristi lähti Finkkuihin.
Ihana Reeta on Auran Nuortentalolla lauantaina!
Kiva onkin kaksi lempparibändiä tänään.
Kitaristi lähti finkkuihin.
Kitaristi Juho Jokio
http://www.finlanders.fi/kokoonpano/juho-jokio/
on myös Auran Nuortentalolla huomenna, koska siellä esiintyy toisena orkesterina Finlanders.
Huippumuusikko Kotkasta. Sieltä myös Hurma, Taavitsainen, Kansa, Metsärinne, Liikasen Eki, Klemmari, Uusivirran Olavi jne
Tänään samalla lavalla molemmat bändit. Kiva ilta tulossa.
Jostain syystä Auran Nuortentalo ei halua mainostaa molempia esiintyjiä Tanssinet sivustolla.. vähän näyttää hällä väliä meiningiltä, kun kaikki muut tanssipaikat pitävät tiedot hyvin ajantasalla.
Onko tosiaan myös Finlanders.
Reeta on tänään Auran Nuortentalolla.
Hyvin svengasi eilen Auran Nuortentalolla Reeta & Lumo. Kiitos!
Reetalla on ihana nauru ❤️
Toivokaamme tätä kappaletta Reetan ja Suvin keikoille keväälle 2024. Aivan jäätävän hyvää naisenergiaa luvassa 💪💪
Aurassa esittivät. Ja tätä lisää tänään Kapakanmäellä Tuuloksessa. Todella upeaa !
Ihanat tanssit Kapiksella 3.5.2024 🤗
Kiitos Reeta&suvi ❤️ Kiitos Taikakuu ❤️
Upea tunnelma Kapakanmäellä 3.5.2024
Nam 🥰
Paskat tanssi.
Taikakuusta joko tykkää tai sitten ei. Mielestäni Taikakuun musiikki ei edelleenkään ole kovin tanssittavaa.
Suvi ja Reetta oli kaiken hehkutuksen jälkeen pettymys. Taitavaa suorittamista, mutta vähän jäi sellainen tunne, että duon paikka voisi olla jossain muualla esiintymislavoilla kuin tanssilavoilla.
Kokemuksesta voin kertoa tanssiporukkaa riitti molemmilla aloituskeikoilla. ja ihan loppuun asti tanssijat viihtyivät. Nimenomaan tanssimaan menen Reetan ja Suvin keikalle myös jatkossa. Menee niin mukavasti jalan alle nuo monipuoliset esitykset.
Ei sitä lauman mukana kannata väkisin mennä, jos esiintyjät ei nappaa. Runsaasti oli valinnan varaa oli viime perjantainakin muilla lavoilla mm. Varjokuvaa, Jyrki Nurmista, Ahopelto, Yli-sikkilää, Leif Lindemania, Ari Nylundia.. jokainen valitsee mieleisensä, eikö?
Ihana biisi ❤️🖤💙 Jatkoon ❤️🖤💙
Hyvä hyvä hyvä Reeta ja Suvi
No ei tosiaankaan ole mikään hyvä! Ihmeellistä kiljumista, ja liian taiteellista paskaa. Liiallisella erikoisuudella mennyt pilalle. Välillä ei rytmistä saa mitään selvää kun on niiiiin erikoista ja taiteellista olevinaan. Ei nämä ainakaan tanssijoille soita en sitten tiedä kelle ajattelevat soittavansa
Hienoa jalan alle menevää musaa ja monipuolista tanssimusiikkia. Väki tanssii Reetan ja Suvin keikalla, ei pönötä lavan edustalla kuten esim Kyöstin ja Tuupasen keikoilla on tätä ”konserttiporukkaa” .
"Väki tanssii Reetan ja Suvin keikalla, ei pönötä lavan edustalla kuten esim Kyöstin ja Tuupasen keikoilla on tätä ”konserttiporukkaa” "
- He ovat myös MAKSAVIA asiakkaita.
Heidänkin lipputuloilla maksetaan orkan
palkat.
- Tanssijoille ; tiedoksi. Älä tanssi tämän "konserttiporukan" päälle. Siis ei ole kiva
mustelmat kehossa jos ajat tahallasi yli.
Näitä tilanteita on tullut ja ikävä kyllä olen joutunut heti ojentamaan paikan päällä.
Ei kiva juttu. ⚠️
Ihanat Reeta&Suvi eilen Kapiksella ja tänään Himoksella <3