Mitä tehdä sellaiselle miehenkuvatukselle joka lupaa yhdeksän hyvää ja kahdeksan kaunista mutta jättää joka kerran asiat puolitiehen jos siihenkään?
Ukko ei viitsi/jaksa tehdä mitään kodin/parisuhteemme eteen. Ollut nuoruudessaan kuulemma Koski Tl:n "kovimpia jätkiä" ja sen perusteella luokittelee itsensä pitäjän kultakimpaleeksi jonka minä "onnellisena voittajana" sain naitua - mutta on kyllä nykyään pelkkä "laakereillaan lepäävä lapamato".
Mies viihtyy nykyään enemmän keskustelupalstoilla ja facessa kuin edes sohvallamme. Niissä hän kehuu itseään edelleen tutuille ja tuntemattomille, haastaa riitaakin jos joku asettuu poikkiteloin ja kiillottaa kilpeään (ennen koronaa tottakai) myös lähiseudun "baariparlamentissa" kavereidensa kesken.
Totuus on kuitenkin se että Koskelta löytyvät ne luusereimmat ukot. Pahinta on jos eivät ole asuneet/käyneet muualla laajentamassa katsantoaan vaan edelleen tuijottavat maailmaa saman "sontaluukun" lävitse. Kateellisimpia ja mustasukkaisimpia äijiä mitä Varsinais-Suomesta löytyy. Etten sanoisi vielä että narsisteja koko sakki.
Siskoni on yhdessä Lapista kotoisin olevan rempseän miehen kanssa ja taidankin vaihtaa samoin lappilaiseen, siellä on nimittäin totuttu pitämään hyvänä sekä elämänkumppani että huusholli. - Ja jos ei niin onhan Turussa ulkomaista vertakin tarjolla, hekin ovat tottuneet tekemään ja yrittämään eri tavalla mitä nämä paikalliset "uroot".
Turun läänin Koskella voidaankin kuvata seuraava Hölmölä, avustajia nimittäin löytyy huru mykke, ainakin näitä joutilaita jätkiä jotka tietävät kaikesta kaiken ja nostavat itsensä maailman ykkösiksi..... ainoastaan omassa pääkopassaan.
Elokuvan ohjaajalla on helppo homma ansaita muutama Jussi- tai Venla-patsas, kiitos Koski Tl:n saamattomuudessa luonnonlahjakkaiden ukonketaleiden.
No niin, eiköhän sitä tässä jo tullutkin, aamen ja kiitos. Kuppiloita ei tarvitse laittaa kuntoon Koskella, riittää että vaihdatte "vain" asiakkaat. :D
Kosken kyvyttömät miehet
Anonyymi
3
2405
Vastaukset
- Anonyymi
sorka
- Anonyymi
Hääkii vain kossun voimalla... kylillä puhuvat.
- Anonyymi
Mitä on olla Kosken kovin jätkä?? Kyvyttömistä kovin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1493969Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso123581Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai492957Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani122952Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1452551- 542273
Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist181579"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For1051456Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es631334Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t391213