Olisko mahdollista kaupungin ajaa alas toi ah niin surullinen yritys. Eli kyse on Linnan Kehitys Oysta. On aivan totta ettei yritys ole kannattava. Aivan turhaa maksaa veronmaksajien tollasen yrityksen suuret kulut.
Linnan Kehitys Oy
Anonyymi
4956
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 49
Vanhimmat
No mihinkäs se niin sanottu työtekijäkopla sitten sijoitettaisiin jos tuo lepäämö ajettaisiin alas?
TE-keskukseen avoimeen työnhakuun niin kuin muutkin jotka työttömäksi joutuvat
Ehkä Kh.Sairaanhoitopiiri tarvitsee Kiirunalle ilmoitustauluavustajia?
Karin piti mennä sinne laittamaan asiat kuntoon, mutta mutta koska Kari ei mennyt sinne laittamaan asioita kuntoon, asiat eivät vieläkään ole siellä kunnossa.
Asiat pitää priodisoida oikeaan tärkeysjärjestykseen ja niin tässäkin tapauksessa nyt tehtiin että Kari meni oikeaoppisesti ensin laittamaan eduskuntaan Suomen valtion asiat kuntoon ja sitten toissijaisesti myöhemmin, kunhan Suomi on saatu voimaantumaan, sitten on vasta Kh-sairaanhoitopiirin aika !
Näin on. Kari on osannut aina priodisoida.
Potkut saanut Pöhinä on päässyt vapaaksi mutta levoton olonsa jatkuu. Ei näytä hyvälle.
K'äki kukkuu sullekin.
Uusi hybridi malli otettu käyttöön kehittämisessä. Tuloksia näköpiirissä.
Alkaako Tapahtumapuiston varauspuhelin soida niin ettei kehityksen 56 toimaria p**kalle ehdi?
Kari on ehkä paras priodiosoija Hämeenlinnassa.
Priodiosoija? Osaako joku kertoo tarkemmin. Tolla Kehitys Oy firmalla ja Parkkifirmalla ei oo vaan tarvetta kaupungissamme.
Hahahaaa !!! :))
Tuli vaan mieleen että eikö pyhä KokDem-hallinto huomannut antaa Kiirungille tuota peitevirkaa juurikin Linnan Kehitys Oy:n toimitus-tai hallintojohtajan tai edes Kehityspäällikön virkaa ?
Mikä siinä oli että hänet piilotettiin nykyiseen pestiin jossa hän jonain tiedoituspäällikkönä ei edes näy julkisuudessa yhtään?
Olisiko ulkonäkö vaikuttanut, tai sitten aspergerin?
Sinun tulee kysyä tuota läheisilläsi mutta arvelen vaikuttavan kun olet täälläkin outo häirikkö. Ulkonäkösi näet peilistä.
Näin osui&upposi!!
Liikaa ei voi korostaa myöskään Karin neroutta talousasioissa.
Linnan Kehitys ei voi ottaa muonavahvuuteensa pitkälettistä, sos.dem ykköshapannaamaa Kiemua.
- Ei, koska VR-gate ja Linnankehityksen yksi rajapinta on rautateiden suunta. Ministeriöön päin sillat lahjakkaasti polttanutta pitkälettiä ei vaan voi ottaa mukaan.
- Ei, koska SCC. Elinkeinoelämä ei kelpuuta kaveria enää minkään pöydän ääreen.
- Ei, koska vouti.
Naama on hapan ja persona non grata.
Ei Karillakaan hirveän monta ystävää Hämeenlinnassa ole.
Gary pers pakkolähtö politiikasta eikä mitään asiaa kaupunkiin.
Tervetuloa Kari Hämeenlinnaan ja takaisin politiikkaan, saataisiin talous kuntoon
Tämä firmako järjestää ja organisoi keskiaikamarkkinat.
Huhun mukaan Karia on pyydetty eduskunnan talousvaliokuntaan
Markulla oli Vankan lähteellä ilmaiset viinerit.
No kyllä minustakin oli vähän outo kommentti joltain "kehitysjohtajalta" liittyen yritysbarometriin: "olikohan otanta tarpeeksi iso". Eli yritysten mielipiteillä ei niin väliä, tutkimus vaan oli väärin /huonosti tehty...
jos sijoitus olisi ollut esim. kolmen joukossa niin tuo otanta olisi ollut varmaan todella kattava ja erinomainen ja sitä olisi jo hehkutettu reilusti paikallislehdessäkin
Syvällä ollaan ja syvemmälle syöksytään koko ajan
Ei yksi pilleritehtaan laajennus vielä nosta Hämeenlinnaa routarajan yläpuolelle mutta hyvä kun edes jotain tapahtuu tässä Näivelinnan pysähtyneisyyden ajassa. Tuskin Linnan Kehityksen kymmenillä ns. osaajilla on tässäkään laajennushankkeessa mitään osuutta
Turhanaikainen pöhöttynyt suojatyöpaikka.
Persujen kehittämisohjelmassa... ai niin, eihän sellaista ole olemassa.
Olisi yhteiskunta hiukan säästänyt jos olisi joku kuunnellut persuja SCC casessa.
Sanokaa nyt Kehityksen puolesta puhujat jotain positiivista tosta firmasta. Joku Business park on sekin ihan turha kulu kaupungille. On olevinaan niin businesta niin businesta, voi voi.
Epälooginen tuo englanniksi oleva nimi.
Parkkitaloa ovat puoliksi.
Pitäisi olla WellPark ja Swingpark.
Kantolan EntertainmentPark
Ja aseman parkkitalo Pööli noh se onkin Viroa olkoon kyllä se nimi istuu sille oikein hyvin.
Myös Hämptön Castles Development kuulostaisi hieman kiinnostavammalta kuin tylsä finlanti.
Olet opiskellut peruskoulun verran enklantia. Hienoa!!!!
Luuletsä idari et perskoulussa oppii yhtään mitään? V**un kylmäkone parakeissa. Kesken tunnin jumpataan.
Miljardissa on 9 nollaa, mutta Linnankehitys Oy:ssä vieläkin enemmän.
Taidatkos tuon paremmin sanoa. Mun idea H;linnan nousuun on Rautio, Kiemunki ja Linnan Kehitys Oy helvettiin koko kaupungista.
Lisään tuohon vielä Lartaman pers. johdolla kaupunki nousuun ,.
Onko muuten ilmainen pysäköinti verotettava työsuhde etu ?
Mene ensin töihin ja katsotaan sitten.
Kuka seuraavana kokoomuksessa droppaava politikko otetaan töihin Linnan Kehitykseen?
Luultavasti Sari, kun tippuu kuntavaalien jälkeen kaupunginhallituksen hyväpalkkaisen puheenjohtajan paikalta riviedustajaksi pelkille kokouspalkkioille ja kampaviinereille. Joku kehitys- ja yhteistyöjohtajan paikka varmaan kehitellään Linnan Hihitykseen ja kuukausipalkka vähintään sama kuin nykyinenkin kaupunginhallituksen puheenjohtajan palkka eli 6000€/kk
Tutkimus joka pudotti hml pois kärkisijoilla yrittäjien rankingin kärkisijoilla johtuu ainoastaan siitä että nykyinen kehitys ei näy eikä pidä meteliä. Kehityksen edellinen toimari osasi suhdetoiminnaan ja näkyi ja kukkui joka paikassa ja pusikossa. Nämä tutkimukset ovat kuitenkin hyvä esimerkki kuinka työtä keksitään kun mitään muuta järkevää työtä ei löydy. Nämä houkuttevaisuustutkimukset ovat mielipideasioita eikä mitään faktoja. Suomi säästäisi todella paljon jos tälläisen tutkimusten tekijöille ei maksettaisi. Samoin on laita näille jotka kiertävät keksimässä kunnille sloganeita. Ihan lähellä ei ole kymppitonnin arvoinen ei myöskään oranssi väri.
Hämptön kirjaimisto on varmastikin torilla hyvä veto. Ilmaisia kirjaimia tuskin on? Olisko niihin oranssit valosarjat?
Toivottavasti vandalisoidaan pikapuoliin.
Joo on aika lapsellinen.
Hä hä hä hä hämptoon!
Hä hä hä hä hämptoon!
Ihan lähellääääää
Hä hä hä hä hämptoon!
Tässäpä sopiva mainosralli radioon tai vaikka telkkuun.
Tälläistä kaupunki yleensä joutuu maksamaan muutaman kymppitonnin mutta mä tein ton säälistä ilmatteeks.
Lähetä lasku Känitykseen, maksavat paljon turhemmastakin.
Joo perzikeillä on puoluetukirahaa