Jatkuvaa uutisointia kuinka tänä talvena korona aika on lisännyt hiihdon suosiota.
Hei haloo järki tässäkin mukaan.
NYT ON LUNTA ja viime talvena ei. Joten ihan järkeen käypää ei tarvi olla tutkija.
Uutinen liikunnan / hiihdon lisääntyminen
7
127
Vastaukset
- Anonyymi
Kokeilijoita ja keski-ikäisiä karvasuksen ostajia naapureiden takia on varmaan enemmän, kun etelään ei pääse, mutta ladulla kyllä pääsääntöisesti tulee ne tutut naamat vastaan.
Positiivisena näen, että parikymppistä nuorisoa ja nuorempiakin näkee ladulla enemmän, molempia sukupuolia.- Anonyymi
Hankin Peltosen kuitu-skinin ja johan kulkee, joka kelissä. Nyt hiihdetty joka päivä marraskuun lopusta alkaen. Taukoa en pidä ennen Vappua.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hankin Peltosen kuitu-skinin ja johan kulkee, joka kelissä. Nyt hiihdetty joka päivä marraskuun lopusta alkaen. Taukoa en pidä ennen Vappua.
Tuossa käy pian Kyllöskät, ota ihmeessä vapaapäivä, ainakin kerran viikossa.
Kyllöskän olisi pitänyt tehdä Kristan kanssa Bormiossa Myllylät. hankkia porttikielto joka kapakkaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuossa käy pian Kyllöskät, ota ihmeessä vapaapäivä, ainakin kerran viikossa.
Kyllöskän olisi pitänyt tehdä Kristan kanssa Bormiossa Myllylät. hankkia porttikielto joka kapakkaan.Krista Pärmäkoski on MM-kisojen viimeistelyleirillä Italian Seiser Almissa eikä juopottele ollenkaan !
- Anonyymi
Laturaivosta puhumattakaan...
- Anonyymi
Bormiosta Almiin on tietä pitkin n 250 km
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Bormiosta Almiin on tietä pitkin n 250 km
Krista on tainnut joskus pyöräillä tuon välin, kesätreeninä, yleensähän se käy Mallorcalla, paitsi nyt viime vuosina, kun tuloksetkin ovat alkaneet romahtaa.
Tulostaso on Muuttunut Junnaavaksi, kun ei käynnistä kautta niveliä vähemmän rasittavalla treenillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....1659405Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.3487133Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?1056052- 1654027
Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen173839Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu753523Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht813449Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.353308- 1912950
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik132077