Jatkuvaa uutisointia kuinka tänä talvena korona aika on lisännyt hiihdon suosiota.
Hei haloo järki tässäkin mukaan.
NYT ON LUNTA ja viime talvena ei. Joten ihan järkeen käypää ei tarvi olla tutkija.
Uutinen liikunnan / hiihdon lisääntyminen
7
134
Vastaukset
- Anonyymi
Kokeilijoita ja keski-ikäisiä karvasuksen ostajia naapureiden takia on varmaan enemmän, kun etelään ei pääse, mutta ladulla kyllä pääsääntöisesti tulee ne tutut naamat vastaan.
Positiivisena näen, että parikymppistä nuorisoa ja nuorempiakin näkee ladulla enemmän, molempia sukupuolia.- Anonyymi
Hankin Peltosen kuitu-skinin ja johan kulkee, joka kelissä. Nyt hiihdetty joka päivä marraskuun lopusta alkaen. Taukoa en pidä ennen Vappua.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hankin Peltosen kuitu-skinin ja johan kulkee, joka kelissä. Nyt hiihdetty joka päivä marraskuun lopusta alkaen. Taukoa en pidä ennen Vappua.
Tuossa käy pian Kyllöskät, ota ihmeessä vapaapäivä, ainakin kerran viikossa.
Kyllöskän olisi pitänyt tehdä Kristan kanssa Bormiossa Myllylät. hankkia porttikielto joka kapakkaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuossa käy pian Kyllöskät, ota ihmeessä vapaapäivä, ainakin kerran viikossa.
Kyllöskän olisi pitänyt tehdä Kristan kanssa Bormiossa Myllylät. hankkia porttikielto joka kapakkaan.Krista Pärmäkoski on MM-kisojen viimeistelyleirillä Italian Seiser Almissa eikä juopottele ollenkaan !
- Anonyymi
Laturaivosta puhumattakaan...
- Anonyymi
Bormiosta Almiin on tietä pitkin n 250 km
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Bormiosta Almiin on tietä pitkin n 250 km
Krista on tainnut joskus pyöräillä tuon välin, kesätreeninä, yleensähän se käy Mallorcalla, paitsi nyt viime vuosina, kun tuloksetkin ovat alkaneet romahtaa.
Tulostaso on Muuttunut Junnaavaksi, kun ei käynnistä kautta niveliä vähemmän rasittavalla treenillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.743860Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j933251Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1162547Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.191720Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m751516Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.1261441- 991393
Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä671387- 551103
Huippu, kaupunki ostaa hotellin
Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä581083