Miksi scientot eivät ole keksineet parannusta koronaan?
Kun muuten heidän keppostelunsa "auttavat" kaikessa.
Hyvä kysymys
12
237
Vastaukset
- Anonyymi
Lepakko peeveli kehitti älykkään luonnollisen viruksen eli sehän on kuulemma vain luonnontuote. Mistä olet saanut ajatuksen, että scientologia keskittyy kehon ongelmien ratkaisemiseen? Itse en kyllä ole löytänyt kyseisestä aiheesta sellaista tietoa. Sellaista tietoa aiheessa kyllä on, että ihmisen henkinen tila vaikuttaa siihen, että miten altis keho on mahdollisille loukkaantumisille ja sairauksien vastaanottamiselle sekä näiden tilojen paranemisen nopeuteen.
- Anonyymi
Kun on kyseessä alttius sairauteen tai loukkaantumiseen, kun sairaus tai loukkaantuminen on pitkittynyt, kun ihminen on onneton tai huolestunut, mikä aiheuttaa mielen tai kehon häiriöitä, kun haluamme parantaa ja kehittää kommunikaatioita ja sosiaalisia suhteita, silloin olemme tekemisissä Scientologian alueen kanssa, mikäli haluamme olla tehokkaita. Tällaiset asiat parannetaan, estetään ja korjataan parhaiten turvautumalla välittömästi ja suoraan henkeen/tietoisuuteen ja sen toimintaan ja määräävyyteen kehon suhteen. Onnettomuudet, sairaudet ja bakteerien aiheuttamat tartunnat ovat melkein kaikissa tapauksissa henkisen häiriön tai levottomuuden ennalta määräämiä. henkiset häiriöt ehdottomasti pidentävät onnettomuuksien aiheuttamia tiloja.
- Anonyymi
“Rona on planetaarista bullbaittia.”
- DM- Anonyymi
Rona on oli kuules Bullbaitti freedom fighter ja humanitääri, auttamassa ja selvittämässä, että miksi ja miten nämä meidän yhteiskunnan eri elämän alueiden tilat menevät huonompiin tiloihin ja miten tiloja voidaan saada parempaan kuntoon. Sinullehan tämä tieto ei ole tietenkään totta ja sekin on ihan ok:).
- Anonyymi
Niillä on seuraavakaltainen tekniikka, ne postuloi taudit mielestään eli eräänlaista mantraa, vähän niinkuin älä tule paha kakku, tule hyvä kakku tai nyt ei kyllä flunssa voi tulla. Tuleehan se perhana kummiskin jos on tullakseen mutta silloin se on kuuulema väärin postuloitu, kuulostaa aika vitsiltä suorastaan.
- Anonyymi
Mitä sä oikein höpäjät siellä:).
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä sä oikein höpäjät siellä:).
Jos tunnet scientologi tyyppejä, niin tiedät että postulaatti on niissä piireissä taikasana jolla pääsee eroon ahdistuksista tai saavuttaa jotain, ehkä tunnet ehkä et.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos tunnet scientologi tyyppejä, niin tiedät että postulaatti on niissä piireissä taikasana jolla pääsee eroon ahdistuksista tai saavuttaa jotain, ehkä tunnet ehkä et.
Postulaatilla eroon ahdistuksista... heitäs tarkka tieto mistä tuo esittämäsi bullshit tieto löytyy?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos tunnet scientologi tyyppejä, niin tiedät että postulaatti on niissä piireissä taikasana jolla pääsee eroon ahdistuksista tai saavuttaa jotain, ehkä tunnet ehkä et.
Kerros ihan lyhyesti mitä sanalla postulaatti tarkoitetaan? Miten se liittyy mitenkään ahdistuksesta eroon pääsemiseen?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kerros ihan lyhyesti mitä sanalla postulaatti tarkoitetaan? Miten se liittyy mitenkään ahdistuksesta eroon pääsemiseen?
Postulaatti on Wikipedian mukaan "väite eli oletus, joka tarvitaan teorian rakentamisen pohjaksi" (eng. "postulate" on verbi mutta samasta asiasta).
Postulaatti on sana jota voi käyttää kun haluaa kuulostaa oppineelta ja vaikkapa älykkäältä. Se sana ei itsessään auta ahdistukseen tai mihinkään mutta jotkut ideat voivat auttaa.
Ehkäpä vain luonnossa käveleminen voisi auttaa ja vieläpä ilmaiseksi.
- Anonyymi
Tuo onkin muuten hyvä kysymys
- Anonyymi
Samaa voisi kysyä helluntailaisilta ja kaikilta muilta uskon-kautta-parantajilta ja vastaavilta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja7114051Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va155804Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1545521SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1255277Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu2005099"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste873581Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan163439Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1093078Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2843057HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.153025