Venäjän ulkoministeri

povaa jo sotaa!
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Voiko tuota moittia.
Suomen pitäisi olla ihmisiksi. Mariinista ei sotaanlähtijäksi ole.

Äänestä
  • Mariini möläyttelee mitä kuten puolueensa väki yleensäkkin,auttaisiko jos laittaisi palikat suussaan järjestykseen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mariini möläyttelee mitä kuten puolueensa väki yleensäkkin,auttaisiko jos laittaisi palikat suussaan järjestykseen.

    Pääministeri Marin ei ole möläytellyt, se oli päämin. Sipilä, joka möläytti antavansa oman talonsa turvapaikanhakijoille, ja 30.000 nuorta miestä tuli heti maahan...

    Äänestä

Eikö niiden suhteiden mukana mene muukin kanssakäyminen. Niin kaasuputket, kuin ydinvoimalatkin.

Äänestä
  • Enemmän kannattaisi tehdä Venäjän kuin EU:n kanssa yhteistyötä. EU lappaa Suomeen vain laskuja. Ja afrikan pakolaisia.

    Äänestä

Suomella ja Venäjällä on niin paljon yhteistä ettei kannata pilata sitä Euroopan takia.

Jos minulta kysytään niin välit poikki mieluummin eurooppaan kuin venäjään. Pitäköön eurooppa pakolaisensa ja hyysätköön niitä hitlerin tekojen hyvityksinä.

Paskaakos suomi on ketään kaasuttanut hengiltä ja siitä hyvästä pitää olla niin ei-rasistia Oman_väen_kustannuksella !

Äänestä
  • ... ja enemmän uskon venäläisten työtaitoihin kuin jonkun konkoloisen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    ... ja enemmän uskon venäläisten työtaitoihin kuin jonkun konkoloisen.

    ... jos joku itkee työvoimapulaa.

    Äänestä

Kenen kanssa se valtio nyt tällä kertaa alkaa sotimaan? Voi herra Venäjän ulkoministeri pelätä sisällissotaa enemmän kuin mitään muuta.

Äänestä

Kremlissä pitää valtaa yksinvaltiasdiktaattori, joka ei suvaitse vastaanväittäjiä, opposition johtajia vainotaan, myrkytetään ja murhataan, jopa ulkomailla heitä vahditaan mitä tekevät ja puhuvat. Pitäisi saada uusi Gorbatsev joka viimeinkin muuttaisi mädän systeemin ja voisi alkaa aito demokratia Venäjällä.

Äänestä

Mulla kaapissa pikkasen Jeltziniä :D

Äänestä

Lavrovin vilkkaampi poika pullistelee pikkupäissään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

povaa jo sotaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu