Omatunto varmaan ole mukava seuralainen. Vai miten on nainen?
Eihän se huono
Anonyymi
21<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Valitsen huonon omantunnon.
Taisit haukkua niinsanotusti väärää puuta. Mutta eiköhän se sinulle aukea joku päivä.
Kenen pitäis potea huonoa omatuntoa? Minkä takia?
Ei hänen ainakaan (naiselle meni)
Sinunhan se pitäisi tietää.
No mistä keksit, että mulla olis sellainen? Nuo on ihan subjektiivisia tulkinnanvaraisia asioita. Kun kukin ajaa omaa etuaan, tulos on yhteinen hyvä. Näkymätön käsi.
Argumenttisi ei kestä loogista tarkastelua.
Kulta, on se kulta kyllä:)
Huono omatunto saa olla kaikilla niillä, jotka eivät puuttuneet asioihin tuossa Koskelan nuoren pojan murhatapauksessa, väkivalta ja kiusaaminen oli jatkunut monta vuotta.
Pahempaakin on nähty , satavarma.
Hyvä omatunto on, enkä kadu..
Sulla se huono omatunto pitäis olla jos olet se ketä ajattelen.
Eipä ole vaikka kuinka vänkäilet. 😝
Se on jännä juttu, että keskitytään toisten omaantuntoon. Mitäpäs jos miettisit omia tekemisiäsi?
Voi voi. Ei se ollut, vaikka olinkin huonossa parisuhteessa. Ei se ollut, vaikken ollut harrastanut seksiä, halannut tai suudellut 3 vuoteen. Rakasteluksi sitä saattoi kutsua vian kerran ekan vuoden jälkeen. Ei se ollut, vaikka yritin monta vuotta keskustella ja kysyä miten homman saisi toimimaan ja puolison kiinnostumaan vielä parisuhteesta (tuloksesta). Ei se ollut, vaikken koskaan pettänyt ollessani vielä suhteessa.
Kuitenkin, ENÄÄ ei ole huono omatunto! En vastaa kenellekään, saan tehdä ihan mitä haluan. Hänelle ihan mielelläni vastaisin, mutta tällä hetkellä sekään ei ole toteutuneiden asioiden listalla. 😂 En silti ole hankkinut miehiä, hoitoja, tapailuja tai suhteita, koska en itse halua ketään muuta kuin Hänet. Joskus ehkä vielä haluan, mutta juuri nyt se ei ole ajankohtaista.
Siispä minä voisin auttaa Sinua...Siis jos vain haluat nainen.
Olin rakastunut naiseen. Työkaveriin. Hänen avioliittonsa oli selvästi päättymässä. Tai niin luulin... Olinkin vain yksi pano hänelle. Avioliitossa on edelleen miehensä kanssa. Hakee vain jännitystä.
Tamperen suuntako kyseessä?
Hmm. Voi olla et mieheltä puuttui parisuhteesta läheisyys ja haki sitä työkaverilta. Surullista, että niin komea mies hukkaa elämänsä suhteessa josta puuttuu VAIN läheisyy. Mutta keneltäpä sitä ei puuttuisi.
Mitä helvettiä säkään lapsi tiedät maailmasta?
Voi Vilijonkka, voivoivoivovivoi.