Onkos siihen joku syy? Kyllä sen verran pitäsi olla kunniantuntoo, et SM-kisoihin osallistutaan
Miksi Krista ei hiihdä SM-kisoissa nyt?
14
117
Vastaukset
- Anonyymi
Mäkäräinen on tällä hetkellä Suomen ykköshiihtäjä. Joensuu ja kumppanit ovat sunnuntaihiihtäjiä jotka selittelevät, kaatuilevat ym.
Mäkäräinen viestiin ehdottomasti. - Anonyymi
Ei uskaltanut Krista tulla, kun tiesi, että Roposelle ja Mäkäräiselle ei pärjää. Se olisi hänen tasoiselleen maailmantähdelle suuri häpeä
- Anonyymi
Pärmäkoski ei kestä sitä häpeää mikä olisi ollut tulossa, niin huonossa kunnossa että osallistuminen SM-kisoihin olisi olut hänen kiiltokuvalleen nöyryytys.
- Anonyymi
Kristaa ei kinosta.
- Anonyymi
Osaisko noin syvällisiä miettiä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Osaisko noin syvällisiä miettiä?
Joensuullakin meni pupu pöksyihin. Tiesi ettei pärjää Mäkäräiselle. Tälläisiä sunnuntaihiihtelijöitä on turha viedä kisoihin.
Maakuntatason selittelijöitä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joensuullakin meni pupu pöksyihin. Tiesi ettei pärjää Mäkäräiselle. Tälläisiä sunnuntaihiihtelijöitä on turha viedä kisoihin.
Maakuntatason selittelijöitä.Pärmäkoski on entinen hiihtelijä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pärmäkoski on entinen hiihtelijä.
Kyllä se vielä pyörii noissa kisoissa ja nostaa valtion tukirahoja.
- Anonyymi
Kristaa viritellään MM-kisoihin. Siellä pitäisi Johaugin ja kumppaneiden hävitä Kristalle.
- Anonyymi
Onks sulla tarkempaa tietoo millaset on virittelykonstit. Riittääkö ruisleipä aamupalaksi?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onks sulla tarkempaa tietoo millaset on virittelykonstit. Riittääkö ruisleipä aamupalaksi?
https://www.instagram.com/p/CLNFAuhBPts/
siellä näyttää olevan turskitkin, vetäiskö niitten pöydästä Mesjuustoa (ilman kaasunaamareita, sieltähän se turskan ylivoimaisuus tulee) - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
https://www.instagram.com/p/CLNFAuhBPts/
siellä näyttää olevan turskitkin, vetäiskö niitten pöydästä Mesjuustoa (ilman kaasunaamareita, sieltähän se turskan ylivoimaisuus tulee)Eihän tämä tänäinen sileän kympin SM-hopea mikään yllätys ollut.
Kaisa Mäkäräinen voitti Pärmäkosken jo Kontiolahden SM-vitosella maaliskuussa 2017. Kakkoseksi tullut Pärmäkoski hävisi Kaisalle silloin kuusi sekuntia.
Huhtikuussa 2017 Kaisa hiihti SM-hopeaa Ylitorniossa 30 kilometrillä.
Ensimmäisen SM-kultansa Kaisa hiihti kympin sileällä jo tammikuussa 2013 Jämijärvellä.
Toivon hartaasti, että Kaisa näyttää kovuutensa kotipitäjässään Ristijärvellä vielä 30 kilometrilläkin maaliskuussa.
- Anonyymi
Paljon mainostetun Kristan kunto ei salli kilpailemista edes ikäloppujen kilpasiskojen kanssa. Huonosti ovat Kristan asiat. Ketähän lehdet hehkuttavat seuraavaksi?
- Anonyymi
Mattia ja Matin perillisiä, kuten Norttia, Belörffiä, Torppaa jne... ... siis nykyisiä kokkelinokkia ja sohvapottuja ..
...
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun533846KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar892196Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo451882- 221743
- 281496
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?211353- 151122
- 311108
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale791002- 104984