Olipas ikävän sävyinen juttu iltalehtysessä Peter Nygårdista. Dokumentti tehty, poikaa jututettu. Mutta missä on lehden eläköityneen toimittajan ylistyksenomaiset kommentit ystävästään? Tämän naisen, jonka ystäviin kaikki maailman mahtavat viihdejulkimot kuuluvat Harlinin Rennystä lähtien. Kyllä nyt pitää vähintään lähteä Amerikkaan tai Kanadaan puhdistamaan ystävän maine ja vaikka kirja kirjoittaa siinä samalla.
Nygård-juttu
6
116
Vastaukset
- Anonyymi
7- Lehden artikkelin otsikko: "Tanja Vienonen (Karpela) reissasi Peter Nygårdin kanssa – seksirikoksista syytetty miljonääri isännöi suomalaisia julkkiskaunottaria"
....
"Erillisessä siviilioikeudellisessa ryhmäkanteessa 57 naista väittää Nygårdin syyllistyneen lukuisiin seksirikoksiin. Monet naiset ovat kertoneet olleensa alaikäisiä, kun Nygård väitetysti raiskasi heidät.
Nygård on tiedottajansa ja asianajajansa välityksellä kiistänyt kaikki häntä vastaan esitetyt syytökset."
.....
Tottakai kiistää kaikki. Rohkeus liittyy usein itsekkyyteen, on rohkeata hamuta itselleen, joten kun salaisuuksia tulee ilmi, ei siihen riitäkkään rohkeutta tunnustaa että on tehnyt tyhmyyksiä, kun on kuvitellut siihen saakka että rikkaus ja julkisuus on tehnyt itsestään halutun, ja näin myös kaikkivoivan, siis lähes jumaloitavan, jonka perään kaikki nuoret ja kauniit naiset suorastaan kuolaa.
Tämä paljastaa ihmisen luonnon raadollisuuden. Kaikki maailman tunnetut ja tuntemattomat diktaattorit toimivat samoin. Kun pääsee vallan kahvaan kiinni, kukin omalla alallaan, niin ihmisessä alkaa nousta alistamisen halu, sellainen "pieni kim" nostaa päätään. Siksi on tärkeää pitää mielessä aina elämän rajallisuus ja se, että aina on joku yläpuolella, "kimeilläkin"..
Rikkaus sokaisee ihmisen niin että luulee rahoillaan pääsevän syyllisyyden ulottumattomiin, mutta se on suuri harha. Sitä ei nuorena ja vielä vähemmän rikkaana ymmärrä mitä vahinkoa sokeus saa aikaan.
Maksun aika tulee, kaikki noloimmatkin salat tulee julki, kun omantunnon tallenteet avataan julkiseen tarkasteluun, ne salaisimmatkin.. siellä viimeisellä tuomiolla.
Siksi olisi hyvä pysyä nöyränä ja pyytää anteeksi siltä keneltä pitää, muuten käy kalpaten.
Aivan toinen asia sitten se, että jos Peter tuodaan suomeen, täällä liberaalisuuden paratiisissa kyllä tuomitaan talousrikoksista, mutta raiskaajat päästetään naurettavilla tuomiolla. Jos nyt pari vuotta laitettaisi, ja sekin voi puolittua.. tämä on nähty kun on raiskaajia "tuomittu".
Siksi jääköön tuomittavaksi amerikkaan, siellä se vielä tuntuisi jotenkin.- Anonyymi
Huumeita, seksii, rahaa ja kepu....
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17121213/tv-friilla-peter-nygard--ihme-juttuja--kertokaa
- Anonyymi
Myös Kepun Matti Vanhanen kävi puheenjohtajavuosinaan sutimassa Vienosen Tanjan jotellihuoneessa.
Julkaistun tiedotteen mukaan kyse oli neuvotteluista, koskien puolueen poliittista lähivuosien linjaa. Kumpikin osapuoli oli tyytyväinen hotellineuvotteluihin ja niiden tuloksiin.- - Anonyymi
Nygård,irstas vanha perverssi,toivottavasti saa pitkän tuomion.Näin uskon käyvänkin.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662438Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1842122Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.462062Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1191868Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣311781Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1901516Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost2151425Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬261235Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa
En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod171031En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.91012