Nygård-juttu

Anonyymi

Olipas ikävän sävyinen juttu iltalehtysessä Peter Nygårdista. Dokumentti tehty, poikaa jututettu. Mutta missä on lehden eläköityneen toimittajan ylistyksenomaiset kommentit ystävästään? Tämän naisen, jonka ystäviin kaikki maailman mahtavat viihdejulkimot kuuluvat Harlinin Rennystä lähtien. Kyllä nyt pitää vähintään lähteä Amerikkaan tai Kanadaan puhdistamaan ystävän maine ja vaikka kirja kirjoittaa siinä samalla.

6

211

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      7- Lehden artikkelin otsikko: "Tanja Vienonen (Karpela) reissasi Peter Nygårdin kanssa – seksirikoksista syytetty miljonääri isännöi suomalaisia julkkiskaunottaria"
      ....
      "Erillisessä siviilioikeudellisessa ryhmäkanteessa 57 naista väittää Nygårdin syyllistyneen lukuisiin seksirikoksiin. Monet naiset ovat kertoneet olleensa alaikäisiä, kun Nygård väitetysti raiskasi heidät.

      Nygård on tiedottajansa ja asianajajansa välityksellä kiistänyt kaikki häntä vastaan esitetyt syytökset."
      .....
      Tottakai kiistää kaikki. Rohkeus liittyy usein itsekkyyteen, on rohkeata hamuta itselleen, joten kun salaisuuksia tulee ilmi, ei siihen riitäkkään rohkeutta tunnustaa että on tehnyt tyhmyyksiä, kun on kuvitellut siihen saakka että rikkaus ja julkisuus on tehnyt itsestään halutun, ja näin myös kaikkivoivan, siis lähes jumaloitavan, jonka perään kaikki nuoret ja kauniit naiset suorastaan kuolaa.

      Tämä paljastaa ihmisen luonnon raadollisuuden. Kaikki maailman tunnetut ja tuntemattomat diktaattorit toimivat samoin. Kun pääsee vallan kahvaan kiinni, kukin omalla alallaan, niin ihmisessä alkaa nousta alistamisen halu, sellainen "pieni kim" nostaa päätään. Siksi on tärkeää pitää mielessä aina elämän rajallisuus ja se, että aina on joku yläpuolella, "kimeilläkin"..

      Rikkaus sokaisee ihmisen niin että luulee rahoillaan pääsevän syyllisyyden ulottumattomiin, mutta se on suuri harha. Sitä ei nuorena ja vielä vähemmän rikkaana ymmärrä mitä vahinkoa sokeus saa aikaan.

      Maksun aika tulee, kaikki noloimmatkin salat tulee julki, kun omantunnon tallenteet avataan julkiseen tarkasteluun, ne salaisimmatkin.. siellä viimeisellä tuomiolla.
      Siksi olisi hyvä pysyä nöyränä ja pyytää anteeksi siltä keneltä pitää, muuten käy kalpaten.

      Aivan toinen asia sitten se, että jos Peter tuodaan suomeen, täällä liberaalisuuden paratiisissa kyllä tuomitaan talousrikoksista, mutta raiskaajat päästetään naurettavilla tuomiolla. Jos nyt pari vuotta laitettaisi, ja sekin voi puolittua.. tämä on nähty kun on raiskaajia "tuomittu".
      Siksi jääköön tuomittavaksi amerikkaan, siellä se vielä tuntuisi jotenkin.

    • Anonyymi

      Myös Kepun Matti Vanhanen kävi puheenjohtajavuosinaan sutimassa Vienosen Tanjan jotellihuoneessa.

      Julkaistun tiedotteen mukaan kyse oli neuvotteluista, koskien puolueen poliittista lähivuosien linjaa. Kumpikin osapuoli oli tyytyväinen hotellineuvotteluihin ja niiden tuloksiin.-

    • Anonyymi

      Nygård,irstas vanha perverssi,toivottavasti saa pitkän tuomion.Näin uskon käyvänkin.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      81
      2526
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      42
      2126
    3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      28
      965
    4. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      32
      867
    5. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      154
      788
    6. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      58
      660
    7. Paikallinen autokorjaamo

      Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
      Kuhmo
      6
      548
    8. Kenen kanssa koet

      Että sinulla on eniten kipinää
      Ikävä
      21
      515
    9. Vihdoinkin tarjolla sushia!

      Onpa mukava, että tän paikkakunnan ruokatarjonta laajenee. Ensi lauantaina pääsee herkuttelemaan kun Kukkoloilta saa su
      Haapavesi
      78
      501
    10. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      33
      492
    Aihe