Elikkäs en ymmärrä minkä takia esim. negativen, uniklubin, himmin, yms jätkiä ollaan heti homoiksi/hinteiksi haukkumassa jos pukeutuu erillälailla. Yleensä rokki ihmiset pukeutuu erillä lailla, ne haluaa erottua joukosta.
ps. -mikään ei ole surullismpaa, kuin olla "normaali"
En ymmärrä
7
944
Vastaukset
- negative-roks
samaa mieltä oon sun kanssas..:)
elikkäs miksi haukkumaan,ku ei tiiä asiasta mtn?!
pentujen puuhaa! - jeps
oon sitte täysin samaa mieltä!! :P negative on aiva ihana!!
- Eput pläääh!!!!
Vittu jos kaikki ois jotain Eppujen ja Paulihanhiniemien kaltaisia juntittajia jumalauta.
Rocken roll on showta ja teatteria...väriä ja ulkonäköä täytyy olla.
Tietysti itsetunnottomat jotka eivät tohdi massasta poiketa kadehtivat, ja tuo kateus usein purkautuu vihamielisyytenä. Oikeasti he ovat vihaisia itselleen koska heissä ei ole miestä/naista toteuttamaan omia unelmiaan tai todellista persoonaansa ja ovat taviuden vankeja.
Ugh, olen puhunut!. - Gatha
Erittäin viisasta puhetta, mies. ^^
- olen
.......
- Poro
mäkin oon samaa mieltä.. :) tyylinsä kullakin ja mun mielestä esim. negativen/himin/unilkubin yms jätkät pukeutuu ihan hyvin. mitä väliä sillä on jos jätkätkin meikkaa? :)
- mine
ainahan se vaan on niin ollut että valitetaan kun kaikki on samanlaisia ja sitten jos joku onkin vähän erilainen, sitä pidetään vähintään outona.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17022195Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant689392Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.277397Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va656240SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1805864Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3215840Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot324898HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.894526Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm934298"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153770