olen tyttö 14v ja minun mitat on 171cm/84kg olenko ylipainoinen ja mitä minun pitäisi tehdä etta painaisin 65kg harrastan viikossa liikuntaa joka päivä ja harrastuksessani käyn 3krt viikossa.
MITEN LAIHDUN?
6
724
Vastaukset
- Anonyymi
Jos liikut noin paljon, niin suuri osa painostasi on lihasta. Jos haluat kuitenkin välttämättä pudottaa painoa niin koeta elää alle 1000 kalorilla päivässä. Kun se onnistuu voit aina vähentää määrää. Kuluta enemmän kuin syöt.
- Anonyymi
Ihanko tosissas neuvot nuorta tollaseen älyttömään toimintaan? Mul on ollu syömishäiriö yli kymmenen vuotta, mut ei tulis ikinä mieleen kirjoitella täällä tollasta peeaskaa. Ihan oikeesti, älä kannusta toista kalorimäärään, joka on liian vähän pienelle lapsellekin.
- Anonyymi
Jotta painaisit 65 kiloa niin sun pitää laihduttaa.
- Anonyymi
oot suurinpiirtein normaalipainossa ja noiin nuori vielä so dont worry be happy.. koko murrosiän jälkeen paino saattaa muuttua radikaalistikin.. pahin ikä on juurikin tuo 14v ja silloin minulle tuli sh ja täällä jälleen... tätä ei halua käydä läpi... ellet ole jo siellä kun syömishäiriö ketju on
- Anonyymi
Sun pitää vaan syödä vähemmän. Paino tulee kaloreista, jota on ruoassa.
- Anonyymi
Varsinkin jos syö epäterveellisiä herkkuja, kuten suklaata, karkkeja, kakkuja jne. silloin voi helposti kertyä painoa, joten niitä kannattaisi vähentää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2313011Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1972646Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1121253Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1411208Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2991119- 701108
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3721091Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831065Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a211005Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin8833