nytkun katsoo ulos,lunta on lujasti pakkasta on ollut julasti,mihinsuuntaan ilmasto on muuttunut,ehkä sinne 70 lukuunpäin.
ilmaston muutos on mielenkiintoinen asia
Anonyymi
11<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ei mihinkään suuntaa oo muuttunu samanlailla ollu aina. Vuodet ei ole veljeksiä. Onhan sillä kyllä hyvä ollu verottaa ja kiristää ihmisten elämää.
justiin näin se maapallopyörii,toiset keksii hyviä ilmastopisneksiä,niinkuin tuulimyllyt,turpeenpoltonkieltäminen,mutta kumpaakin tulee sitten ulkomailta,haketta venäjältä,myllyt saksasta,työtä ulkomaalaisille tarjoilee viheriä vallankumous.
Ruandaan turvevoimalaa suomi maksaa. Suomeen tehhään turpeen polton lopetuksella TYÖTTÖMIÄ,no saapahan ruandalaiset töitä.
mette mannonen sanoi,pakkanen kiristyy eikä entisistäkään ole selvitty,voi tä sähköauto puumia,
Haketta tullee venäjältä, YLEn paljon.
Pieni jääkausi on tulossa, siitä löytyy tietoa netistä. Onneksi ilmasto on vähän lämmennyt luontaisesti, niin ei aivan joka päivä pakkasta pidä läpi vuoden..
nytkin amerikkassa sähköä säännöstellään,mitensitten sähköautojen aikakaudella,
Ottakaa kunnon työhevosia kasvatukseen ne joilla on siihen mahdollisuus. Tulevaisuudessa vain hevosella ja polkupyörillä pääsee eteneemään nopeammin kuin kävellen.
Sitte sossut,viheriä ja kepulaiset keksii hevosille tapporahan ettei köyhä kansa pääse liikkuun.
Juhannukseen mennessä jo varmaan lämpenee, näin se vain ilmasto muuttuu.
pelkät puheetkin jo auttaneet ilmastomuutokseen,nytkin yöllä pakkasta oli -30c ja päivällä -14c kannattaa suuvaaholla puhua ilmaston lämpenemisestä,ja viikonlopuksi onluvattu luntakin 10-15 senttiä.vuosisitten oli kelejä tähänaikaan