Hienoa Ilmajoki

Anonyymi

IK:ltä edustus olympiakarsintaan jokaiseen sarjaan,johon heiltä löytyy sopivan kokoinen painija,on se vaan ihan ylivoimasta porukkaa muihin verrattuna.

5

721

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      IK jyrää

    • Anonyymi

      Painijat on kovia karjuja mutta veikkaisin että jos aikidokaa kohtaan ottaisivat haasteottelun niin Aikidoka veisi kuin litran mittaa.
      Aikido on japaniliaine laji joka käyttää Ki-vpoimaa tehokkaasti eli kehon henkistä voimaa jota ihminen käyttää vain pienen kapasiteetin ja aikidoss ostaan käyttää abaut 50% voimasta.
      Aikidon väistää ja ohjaa kevyellä pyörityksellä hyökkääjän lentoon ja pyörivä liike päättyy vastustajan hallintaa lukolla tai sidonnalla.
      Aikido voimaa ilman voimaa.

      • Anonyymi

        Tuskin, aikidolla ei mitään mahiksia vahvoja painijoita vastaan, judoka voi pärjätä mutta aikido on tanssilaji, kun katsoo kun aikidoka ojentaa kätnesä valmiikis ja an taa itsensä heitettäväksi ei todellisuutta yhtään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuskin, aikidolla ei mitään mahiksia vahvoja painijoita vastaan, judoka voi pärjätä mutta aikido on tanssilaji, kun katsoo kun aikidoka ojentaa kätnesä valmiikis ja an taa itsensä heitettäväksi ei todellisuutta yhtään.

        Jokke otti kerran 50 kg painavampaa judokaa vastaan
        Ei kestänyt kauan. Ekasta liikkeestä plisi saanut selälleen mutta päästi vielä ylös.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jokke otti kerran 50 kg painavampaa judokaa vastaan
        Ei kestänyt kauan. Ekasta liikkeestä plisi saanut selälleen mutta päästi vielä ylös.

        Taisi olla voimamies se jota vastaan Jokke otti ei judoka.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      172
      1598
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      258
      1121
    3. Mulla ei ole Suomessa enää mitään

      4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.
      Turku
      179
      779
    4. Kuinka nainen jaksat ja voit

      Toivottavasti hyvin.
      Ikävä
      43
      711
    5. Provider miehistä..

      Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah
      Ikävä
      210
      705
    6. Sinulle nainen

      En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen
      Ikävä
      63
      675
    7. Ethän mies vielä

      luovu meistä? Haluaisin jo sun syliin.
      Ikävä
      48
      630
    8. Tiedätkö sitä

      Että sinun äänesi on ihanan pehmeä
      Ikävä
      40
      586
    9. Hei rakkaani.

      Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi
      Ikävä
      50
      583
    10. Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun

      Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on
      Ikävä
      68
      550
    11. Sut.

      Tuhotaan. :)
      Tunteet
      63
      543
    12. Yt:t kunnassa päättyi

      Oliko nämä tarpeelliset ja ratkeaako taloushuolet näiden avulla? Lehdessä ilmoitettujen lukujen perusteella lisää on tul
      Lappajärvi
      61
      536
    13. Haaveilen edelleen

      Sinusta aika ajoin
      Ikävä
      32
      521
    14. Tulisitpa käymään joskus vielä

      Olisi niin kiva nähdä pitkästä aikaa. Oletko vielä joskus tulossa?... Niin monet muutoksen tuulet puhaltavat, olisi lohd
      Ikävä
      23
      489
    15. Martsusta tuli leuhka

      Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal
      Kotimaiset julkkisjuorut
      169
      476
    16. 26
      462
    17. Mä oon kallistumassa

      Rikosilmoitukseen!
      Suhteet
      69
      461
    18. Lämpimiä katseita aikoinaan vaihdettiin, siihen se sitten jäi

      Sinulla uudet tuulet ja välttelet kohtaamistamme.
      Ikävä
      26
      460
    19. Poromiehentien remontti ...

      Mikä tilanne? mistä mennään
      Hyrynsalmi
      6
      453
    20. Kiulu myynnissä!

      Kiulu hakee taas uutta yrittäjää. https://www.yritysporssi.fi/etela-pohjanmaa-lansi-suomi-finland/myytavat/yritykset/ma
      Ähtäri
      22
      415
    Aihe