joskus on vaan pantava kovaa kovaan vasten

Anonyymi

harmittaa lukea uutisista noita juttuja koulu kiusaamisista,ja työpaikkoillakin ja ties missä,vielä tänä päivänikin. itse sen kiusaamisen koin ,aikaa on siitä nyt menny jokunen aika on,mutta ne vaan tuntuu vieläkin.kun vieraaseen kouluun silloin mentiin ,oli henkistä ja fyysistä kiusaamista,vietiin koulun jälkeen ne rahat jota taskuissa oli,ja muutakin. mutta minkäs teit kun vahmempia olivat.eipä tullu enää sen muutaman vuoden ryöstelyn ja mitä kaikkee olikaa muuta kun pyytää kaverit apuun koulun jälkeen joilla oli sitä ruista ranteesssa enemmin kuin minulla.asiat selvis heti kun kaveritt otti ns ,sanotaanko nyt kunnolla niistä luulot pois .en kokenu sen jälkeen minkäänlaista kiusaamista koulussa.niin kävi myös omalla kohdalla armeijassa kun alkoi olla voimia itse jo pidellä näitä kiusaajia kurissa jota sieltäkin löyty .en kadu milloinkaan kun sen yhdenkin tyypin selätin ,kun oli aina käsiksi käymässä ja ei saanu ruokalassa edes häntä ennen ruokaa ottaa.totta joka sana.en ole milloinkaan ollu omasta mielestäni väkivaltainen mutta puolensa kannattaa pitää.on varmaan muitakin keinoja mutta mie en sellaisia löytäny.

1

80

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tämä oli hyvä kirjoitus. Pitää pitää puolensa ja myös ottaa avuksi kavereita ja ehdottomasti kertoa kiusaamisesta koulun henkilökunnalle ja vanhemmille.

      Vanhempien tehtävä on puolustaa lapsiaan kaikin tavoin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      106
      6842
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      95
      4311
    3. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      46
      3556
    4. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      48
      3442
    5. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      180
      3333
    6. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      50
      3329
    7. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      24
      2869
    8. Nainen vinkkinä sulle!

      Jos laitat selvän tunnisteen niin kutsun sinut n*ssittavaksi.
      Tunteet
      64
      2441
    9. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      42
      2383
    10. Hei seksikäs

      Upottava katse sinulla ja tiedät sen.
      Ikävä
      13
      1734
    Aihe