Nuorisosäätiön Pellaksenmäentie 13 kokemuksia

Mitä kokemuksia teillä ko. asuinalueesta?
124120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kiertäkää kaukaa! Alue muuten ihan mukava ja kaunis luonto ympärillä (kehä 3 pohjoispuolen alueet). Ko. yhtiötä en voi suositella kenellekään perheelle, nuorelle tai kenellekään muullekaan. Tiedän yhtiössä asuvan ystäväni takia. Alueen talot kuhisee sokeritoukkia, asunnoissa on kosteusvaurioita (ikkunat asennettu vinosti ja liian tiiviisti, ikkunat aina huurussa) ja taloyhtiön yleiset tilat ovat kamalassa kunnossa. Pesutuvan lattia kuhisee sokeritoukkia, talosaunat taas käyttäjäkunnan mukaisessa kunnossa. Paljon häiriökäyttäytymistä, huumeiden jakoa ja myyntiä ja muuta ongelmaa löytyy. Milloin poliisin tutkintaryhmät pihassa, milloin joku hakattu ja kutsuttu lääkärihelikopteria. Huoltomiehetkin sitä mieltä että talot täysin häpeällisessä kunnossa. Mahd. tulossa isot remontit asuntoihin ikkunoiden takia. Nämä faktaa.

Äänestä

Hirveä paikka. Huonosti hoidettu talo. Asukkaat hyvin epämääräistä porukkaa. Huumejengiä ja ghettoutunut...Kannattaa käydä katsomassa itse tilannetta.
Pelkkää rahastusta vuokranantajalta. Tarjoavat alennusta jotta saavat jonkun harhautettua muuttamaan tuonne

1Äänestä

Onko premico kotien talot Pellaksenmäellä samaa tasoa nuorisosäätiön talojen kanssa... Sama katuosoite ainakin on..

Äänestä

Olivat ennen Nuorisosäätiön taloja mutta nyt Premicolla. Ja nyt vasta onkin taso entisestään tippunut. Nuorisosäätiöllä on sentään jotain arviointia asukkaista. Tuolla ei mitään.

Äänestä

Onko uusimpia kokemuksia alueesta?

Äänestä

Onko yhtään parantunut vai onko yhtä huonoa vieläkin?

Äänestä

En suosittele. Sokeri/paperitoukka ongelma. Myrkyttävät kyllä mutta ongelma ei sillä poistu koska asuvat viemäreissä, josta kyllä löytävät tiensä asuntoon uudestaan. Pesevät kätensä kaikesta vastuusta sen jälkeen. Älkää missään nimessä edes miettikö muuttamista ks. osoitteeseen.

Äänestä
  • Allekirjoitin justiin vuokrasopimuksen😂🏘️✌️

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Allekirjoitin justiin vuokrasopimuksen😂🏘️✌️

    Joo just muutettiin kyseiseen yhtiöön

    Äänestä

Onko tilanne yhtään parantunut?

Äänestä

Oon asunut yli 8kk kyseisessä taloyhtiössä, eikä valittamista. Itsellä ei oo ollu ongelmia sokeritoukkien kanssa enkä oo koskaan kokenu muita asukkaita häiriöksi, saa ihan rauhassa asustella. Yhteisiä tiloja en oo käyttänyt eli niistä en osaa sanoa mitään.

Äänestä

Huonosti rakennetut talot kiertäkää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mitä kokemuksia teillä ko. asuinalueesta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu