Onko sähkövastus kaikissa w211 vakiona?

Onko lämmityslaitteessa / kanavassa tuo sähkövastus vakiona bensakoneissa?

- 23c pakkasilla kylmänä käyntiin ja liikenteeseen niin kylläpä lämpenee nopeasti tälläinen 1.8 kompressori bensa 5gtronic.

On siis hyvä talviauto,
7362
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

On kaikissa mersuissa on lämmitin jos toimii,tankissakin on piuhat ettei jäädy aineet,ja pissapojassa,myös tuulilasissa,paras on aina lämmin ratti eli sinnekkin on sisään kieputettu piuhat,myös istuimet lämpiää automattisesti niin kuin saabeissa niissä talviautoissa.

Äänestä

Bensa mersuissa on lisäksi renkaanlämmitin vastukset jotka toimivat automaattisesti -20 jälkeen.

Sähkö piuhat on kytkettu jarrulevyjen lähistöön joka alkaa lämmittämään vannetta lämmön siiryttyä mietona renkaisiin.

Hieno ominaisuus muuten kovissa pakkaskeleissä on rengas muuten niin kova ettei sillä mersun tasoisella autolla voisi ajaa edes.

Äänestä
  • Mersussa on lisäksi vauhti musiikki joka alkaa soida ja säätyy automaattisesti nopeuksien ylittävän jonkun rajan,muistaakseni 500 bensalla se alkaa automaattisesti soittaa 230km tunnissa kun on vauhti.

    1.8 koneisesta en ihan ota kantaa,ainakin vanhemmissa oli tyypillistä etuvalojen vilkun lasien tipahtelut.Lienee huima vauhti joka irroitti noita vilkkuja edestä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mersussa on lisäksi vauhti musiikki joka alkaa soida ja säätyy automaattisesti nopeuksien ylittävän jonkun rajan,muistaakseni 500 bensalla se alkaa automaattisesti soittaa 230km tunnissa kun on vauhti.

    1.8 koneisesta en ihan ota kantaa,ainakin vanhemmissa oli tyypillistä etuvalojen vilkun lasien tipahtelut.Lienee huima vauhti joka irroitti noita vilkkuja edestä.

    Kaikissa bensamersuissa siis uudemmissa on sateellitti palvelu.

    Mersun hätäpalvelu toimii niin että se havaitsee ongelman ja hälyttää avun paikanpäälle,esim:jos jää kiini jonnekkin niin tietyn ajan kuluttua on hinaaja palvelu vierellä.

    Äänestä

  • Sen verran vielä mainitsen ettei diesel mersuissa ole noita käytännössä ja bensamersuissakin toimii jos toimii,yleensä tai useimissa mersuissa ne ei toimi,laatu on täyttä kuraa.

    Äänestä

Sähkövastus 100W on jemmattu lämmitysjärjestelmään, ettei tartte huuruissa ajella!

Äänestä

Sen verran viellä kerron ettei noilla turaukoilla joilla on mersun rottelo,ole noita varusteita,merdu kun ei ole ajatellut ostajia 2000 jälkeen että nut saa nauraa röhönaurua noille jotka luuli ostavan hyvän auton röh röh röh huhuh hahaha hhhhhhhaaass mitäs ostitte .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko lämmityslaitteessa / kanavassa tuo sähkövastus vakiona bensakoneissa?

- 23c pakkasilla kylmänä käyntiin ja liikenteeseen niin kylläpä lämpenee nopeasti tälläinen 1.8 kompressori bensa 5gtronic.

On siis hyvä talviauto,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu