Volkswagen ohittaa Teslan ja siirtyy maailman sähköautovalmistajien kärkeen viiden vuoden kuluessa, ennustaa tutkimuslaitos.
Tälle tuhnuterot eivät voi mitään.
Tälle tuhnuterot eivät voi mitään.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Maailmanloppuakin on ennustettu jo kauan. Ennen sekin tulee kuin konsernilta luotettavia autoja, näin ennustan kun olen tutkinut,
Toyotan omapojalla on omat unelmansa ja mielipiteensä, mutta kovin yksin jäät niiden kanssa. Ehkä kuitenkin luotamme enemmän kansainvälisen asiantuntijoitten lausuntoihin kuin sinua kiukutteluun.
Omapoika sitä ja omapoika tätä, tero ja tuhnu ja kaikki haukkumanimet kun kestopaniikki on päällä, että ihan "kansainväliset asiantuntijat" ennustamassa kristallipallosta! loistavaa tulevaisuutta kun viher- ja aivopesu on käynnissä.
Maailmanlopun ennustajat taitavat olla ja elää ihan jossain muissa maailmoissa?
Jotain samaa heissä on kuin Toyotan omapojassa, uskovat sellaiseen ihmeeseen joka ei toteudu ihan meidän elinaikana.
Voi+raukkaa+kun+on+häsissään+ID.3+floppas+pahasti...
Autoalan+ennuste:+Uusien+sähköautojen+myynti+kiihtyy+-+autokannassa+silti+80+%+polttomoottoriautoja+vuonna+2030
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/4863825c-ab31-40b4-93de-07fa8390848d
Aika+turha+intoilla+volkkarin+sähkiksistä,+Teslat+menee+niin+hyvin+kaupaksi,+ettei+niitä+riitä+edes+koeajoon!
Toisaalta+Tesloja+on+jo+niin+paljon+myyty+ja+ostettu,+että+jokaisella+varmaan+on+kaveri+jonka+autoa+voi+kokeilla+ennen+tilaamista.
Todelliisuus+iskee+lujaa+VW+uskovaisen+kalloon!!!!
Kyllä Vagin sähköautot nousee maailman myyntikärkeen, ei Tesla mahda mitään ja se tapahtuu ihan lähivuosina.
Varmaan nousee joo.... Toyota jyrää tälläkin rintamalla. Muista lukea linkki loppuun, jos vain suinkin jaksat....
https://www.kauppalehti.fi/uutiset/autoteollisuuden-puolijohdepula-pahenee-vw-syyttaa-alihankkijoita-huonosta-valmistautumisesta/59027a1c-73e3-4ca8-9200-440056050577
Lucid tulee, ja Lucid tappaa....
https://www.kauppalehti.fi/uutiset/kohuttu-tayssahkoinen-sporttisedan-saapuu-ensi-vuonna-eurooppaan-lucid-air-on-tyylin-ja-tuhannen-hevosvoiman-ylvas-yhdistelma/fa37e51f-933f-4f7a-99f8-060fe1aa94a9
VW kippoja voidaan myydä kehitysmaihin, varakkaat länsimaalaiset ei VW romuja osta.
Lisäksi bensaa riittää vielä 50 vuotta, turha kiirehtiä töpseliautoiluun, antaa tyhmien maksaa oppirahat 😁🏆