Esimerkiksi sivulla 41 on otsikko "Oberste Position der Tavaratilan kannen yläasennon asettaminen ja asetuksen poistaminen"
Ja hieman alempana lukee mm. "Nosta kansi varovasi"
http://ws.skoda-auto.com/OwnersManualService/Data/fi/Octavia_5E/05-2013/Manual/Octavia/A7_Octavia_OwnersManual.pdf
Miten voidaan kuvitella tekevän "autoja" jos edes lauseen kirjoittaminen oikein on mahdotonta?
Miksi Skodan ohjekirjassa on virheitä?
17
239
Vastaukset
- Anonyymi
Voi toveri kyykman ressukkaa. Toveritrolli kehittelee ihan omiaan. Kyllä nyt on kauheat paineet, kun Skoda Octavia kyykytti muut vertailuautot ihan perusteellisesti.
- Anonyymi
Kyykman kirjoitti:
Miksi ohjekirja on kirjoitettu väärin?
Miksei sitä voi kirjoittaa oikein?Höpö höpö, eohän sulla edes ole skodan ohjekirjaa.
- Anonyymi
Kyykman kirjoitti:
Miksi ohjekirja on kirjoitettu väärin?
Miksei sitä voi kirjoittaa oikein?Skodahan sitä ei käännä, hölmö pudokas.
Kirjoittele vaan sinne Dacian palstalle niitä hienoja avauksia. Anonyymi kirjoitti:
Skodahan sitä ei käännä, hölmö pudokas.
Kirjoittele vaan sinne Dacian palstalle niitä hienoja avauksia.Miksei skoda voi ostaa kääntämisiä sieltä missä niitä osataan?
Vastaus: Ei ole varaaKyykman kirjoitti:
Miksei skoda voi ostaa kääntämisiä sieltä missä niitä osataan?
Vastaus: Ei ole varaaKukaan ei ole vastanut tähän kommenttiin. Ilmeisesti Skoda ja Vemix ovat molemmat menossa konkurssiin.
- Anonyymi
Millainen ohjekirja, sellainen autokin.
- Anonyymi
Joo aloittajalla pitäisi ensin olla tuo Skoda Octavia ja sen mukana tuleva ohjekirja ja sitten voisi puhua jotain. Vaan ei ole.
Nyt on vaan ihan kauhea hätä keksiä kaikkea parjaavaa, kun Skodasta tuli vuoden auto ja vuoden talviauto TMn talviautotestissä, eikä toyota pärjännyt kummassakaan.
Ja vaikka tuo ohjekirja olis savoksi, tai italiaksi, ei se autoa huononna. Toyota on silti autona valovuoden päässä perässä muka hybrideineen. - Anonyymi
Venäjän kielen kurssillahan tuo Skoodan "omistaminen" aina alkaa. Toverit auttaa jatkossa, ellei riitä kielipää...
- Anonyymi
Älä ruoki NIUVAN massapostus trollia. Älä kommentoi Älä kommentoi NIUVAN NARSISTI TROLLI Älä kommentoi trolli elää kommenteista.
- Anonyymi
Milloin aiot hankkia sitä kokemusta länsimaalaisista taka- tai nelivedoista?
- Anonyymi
Skodan tunnettu iskulause onkin "Kännissä ja läpällä"
- Anonyymi
Kyykman lukee Skodan ohjekirjaa kuin piru raamattua.
- Anonyymi
Halvalla tehty kuten itse autokin.
- Anonyymi
Herätkää, herätkää.
Te kurjat jotka hampaita kiristellen kamppailette huonojen merkkien ahdingossa ja pilaatte elämänne sekä mielenterveytenne. Pelastus on vielä mahdollinen jollei huono merkki ole ehtinyt raunioittaa mielenterveyttä ja pikaisesti hävitätte kuonakasan pois ja vaihdatte aina luotettavaan Toyotaan. - Anonyymi
Eikös se skoda tarkoita suomeksi virhe, moka ja häpeä?
skodakielen koukerot.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2663302Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell201829Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.241499- 811334
- 1371038
- 81984
Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.61799Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.86746Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.61677Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗50626
