Esimerkiksi sivulla 41 on otsikko "Oberste Position der Tavaratilan kannen yläasennon asettaminen ja asetuksen poistaminen"
Ja hieman alempana lukee mm. "Nosta kansi varovasi"
http://ws.skoda-auto.com/OwnersManualService/Data/fi/Octavia_5E/05-2013/Manual/Octavia/A7_Octavia_OwnersManual.pdf
Miten voidaan kuvitella tekevän "autoja" jos edes lauseen kirjoittaminen oikein on mahdotonta?
Miksi Skodan ohjekirjassa on virheitä?
17
290
Vastaukset 17
- Anonyymi
Voi toveri kyykman ressukkaa. Toveritrolli kehittelee ihan omiaan. Kyllä nyt on kauheat paineet, kun Skoda Octavia kyykytti muut vertailuautot ihan perusteellisesti.
- Anonyymi
Kyykman kirjoitti:
Miksi ohjekirja on kirjoitettu väärin?
Miksei sitä voi kirjoittaa oikein?Höpö höpö, eohän sulla edes ole skodan ohjekirjaa.
- Anonyymi
Kyykman kirjoitti:
Miksi ohjekirja on kirjoitettu väärin?
Miksei sitä voi kirjoittaa oikein?Skodahan sitä ei käännä, hölmö pudokas.
Kirjoittele vaan sinne Dacian palstalle niitä hienoja avauksia. Anonyymi kirjoitti:
Skodahan sitä ei käännä, hölmö pudokas.
Kirjoittele vaan sinne Dacian palstalle niitä hienoja avauksia.Miksei skoda voi ostaa kääntämisiä sieltä missä niitä osataan?
Vastaus: Ei ole varaaKyykman kirjoitti:
Miksei skoda voi ostaa kääntämisiä sieltä missä niitä osataan?
Vastaus: Ei ole varaaKukaan ei ole vastanut tähän kommenttiin. Ilmeisesti Skoda ja Vemix ovat molemmat menossa konkurssiin.
- Anonyymi
Millainen ohjekirja, sellainen autokin.
- Anonyymi
Joo aloittajalla pitäisi ensin olla tuo Skoda Octavia ja sen mukana tuleva ohjekirja ja sitten voisi puhua jotain. Vaan ei ole.
Nyt on vaan ihan kauhea hätä keksiä kaikkea parjaavaa, kun Skodasta tuli vuoden auto ja vuoden talviauto TMn talviautotestissä, eikä toyota pärjännyt kummassakaan.
Ja vaikka tuo ohjekirja olis savoksi, tai italiaksi, ei se autoa huononna. Toyota on silti autona valovuoden päässä perässä muka hybrideineen. - Anonyymi
Venäjän kielen kurssillahan tuo Skoodan "omistaminen" aina alkaa. Toverit auttaa jatkossa, ellei riitä kielipää...
- Anonyymi
Älä ruoki NIUVAN massapostus trollia. Älä kommentoi Älä kommentoi NIUVAN NARSISTI TROLLI Älä kommentoi trolli elää kommenteista.
- Anonyymi
Milloin aiot hankkia sitä kokemusta länsimaalaisista taka- tai nelivedoista?
- Anonyymi
Skodan tunnettu iskulause onkin "Kännissä ja läpällä"
- Anonyymi
Kyykman lukee Skodan ohjekirjaa kuin piru raamattua.
- Anonyymi
Halvalla tehty kuten itse autokin.
- Anonyymi
Herätkää, herätkää.
Te kurjat jotka hampaita kiristellen kamppailette huonojen merkkien ahdingossa ja pilaatte elämänne sekä mielenterveytenne. Pelastus on vielä mahdollinen jollei huono merkki ole ehtinyt raunioittaa mielenterveyttä ja pikaisesti hävitätte kuonakasan pois ja vaihdatte aina luotettavaan Toyotaan. - Anonyymi
Eikös se skoda tarkoita suomeksi virhe, moka ja häpeä?
skodakielen koukerot.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 51863
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan63633- 54619
Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli43552Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik29507Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk4492En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.27426- 33415
- 66409
- 32405
