Olipa katkeraa vuodatusta Heikki Arpin läksiäisjutussa päivän Karjalaisessa.
Jotenkin jäi kuva moukasta kun tämä otti asiakseen haukkua kaksi maakunnan huippu-urheilijaa sivistymättömäksi, kun ei olleet älynneet kumartaa arvoisaa toimittajaa.
Varmasti Arpilla on varaa laukoa, sillä hänhän kuuluu 10000 toimittajan huonommalle puolelle euroopassa ja maailmassa ei mahdu 100000 parhaan joukkoon.
Eipä jää kaipaan tuon tason toimittajaa missään mielessä.
Arpin läksiäis juttu.
18
1493
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä oikein selität? Ota lääkkeesi?
- Anonyymi
Oletko sinä sivistynyt? Kirjoitusvirheitä heti otsikosta alkaen.
- Anonyymi
Osasitko muka lukea Heikki Arpin kolumnin?
Älä valehtele, katselet karjalaisesta vain kuvat... - Anonyymi
Heikki Arpin fiksuin teko, noita paskajorinoita on luettu
tarpeeksi. - Anonyymi
Heikki Arppi on toiseksi paras urheilutoimittaja tässä maakunnassa. Kaikkien aikojen paras on Karjalan Maan ja myöhemmin Karjalan Heilissä vaikuttanut urheilutoimittaja Esko Kähkönen. Ammattimies viimeisen päälle, huomio lajeja joita Karjalainen väheksyi. Arppikaan ei ollut mikään seuran juoksupoika ja äänitorvi, teki rehellistä journalismia. Se näyttää joitakin kusipääseurajohtajia vieläkin riepovan, kommenteista päätellen.
- Anonyymi
Jäi nimi mieleen kun uskalti paljastaa lehdessä suuren ja kauniin Jääkiekkoseuran kuprut. Sai johtajien vihat niskoilleen mutta minulta arvostuksen, joka on myöhemmin vain lisääntynyt. Oli toimittaja Arpilla selkärankaa. Arvostan.
- Anonyymi
Olisi pysynyt lestissään urheilutoimittajana.
Kirjoitti isämeitänsä ja uskontunnustuksensa pyhälle suurpääomalle
kuten sunnuntaina Jyrki Utriainen ja vastineita ei julkaista koska niitten
päällä istuu Jyrki Kempas.
Pasi Koivumaakin kunnostautui moittimalla Antti Rinteen koronarokotus
lausunnot. Eipä Koivumaa kommentoinut kun SY;n Mikael Pentikäinen
jo aiemmin ja selvemmin esitti pääkaupunkiseudun ensisijaisuutta asiassa.
Surkeaa ja lapsellista puolueellisuutta.- Anonyymi
Oikein sporttisuuden irvikuva, tuskin koksaan pystynyt juoksemaan 100 lepäämättä välillä.
No olihan sillä Karjalaisen työntekijöiden ylimielinen asenne kaikkia muita kohtaan, mikä lienee suurin syy levikin romahtamiseen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oikein sporttisuuden irvikuva, tuskin koksaan pystynyt juoksemaan 100 lepäämättä välillä.
No olihan sillä Karjalaisen työntekijöiden ylimielinen asenne kaikkia muita kohtaan, mikä lienee suurin syy levikin romahtamiseen.Miksi toimittajan pitäisi juosta?
- Anonyymi
Luen Karjalaista ja ainakin vanhempi toimittajakunta on aika tuttua, mutta kuka on Jyrki Kempas?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi toimittajan pitäisi juosta?
Toimittajan pitää juosta koska vähän yksinkertainen lukija luulee, että urheilutoimittaja juoksee siinä kilpailijan rinnalla ja tekee haastattelua.
Olisihan se aika jännää seurata kun koko 10000 metrin kisan mukana juossut toimittaja pyyhältäisi viimeisillään huohottavan juoksijan ohi maalilla, löisi tälle mikrofonin kurkkun ja ihan hengästymättä kysyisi;
- No miltä nyt tuntuu, menikö juoksu odotetusti? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Luen Karjalaista ja ainakin vanhempi toimittajakunta on aika tuttua, mutta kuka on Jyrki Kempas?
Kempas on mielipidepalstan inkvisiittori.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toimittajan pitää juosta koska vähän yksinkertainen lukija luulee, että urheilutoimittaja juoksee siinä kilpailijan rinnalla ja tekee haastattelua.
Olisihan se aika jännää seurata kun koko 10000 metrin kisan mukana juossut toimittaja pyyhältäisi viimeisillään huohottavan juoksijan ohi maalilla, löisi tälle mikrofonin kurkkun ja ihan hengästymättä kysyisi;
- No miltä nyt tuntuu, menikö juoksu odotetusti?Niin onhan se vähän sama, kuin että ainä saisit jonkun välkyn idean ja joku viisas kysyisi heti, että miltäs nyt tuntuu.
- Anonyymi
Kempas näistä on kaikkein surkein.
- Anonyymi
Arppi hyvä toimittaja. Onnellisia eläkepäiviä!
- Anonyymi
Heikki Arppi on hyvä mies...
- Anonyymi00020
Suapkohan naista?
Suattaap siin hikiki haista..
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2283945Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996- 1391418
Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein126925- 77909
Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37900Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!288759Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8757J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl61736