Saako Häkkästä arvostella takinkäännöstä

Anonyymi

Kettu besserwisser kääntää takkia vaalien edellä. Häkkänen piti (USU 13.2.) hallituksen mallia historiallisen suurena vallan keskityksenä, jossa rahat ja valta viedään kunnista Helsingin ministeriöihin.
Häkkänen on ollut tekemässä Suomeen sataa kuntaa pääministeri Jyrki Kataisen (kok.) avustajana ja kokoomus on ajanut viiden suuralueen mallia. Siinä esimerkiksi Mäntyharjun sotea (Häkkäsen kotikunta) olisi johdettu Kuopiosta.

Häkkäsen kommenttien naurettavuutta lisää se, että kokoomus oli viime vaalikaudella itse ajamassa samanlaista mallia keskustan kanssa.Häkkänen ja kokoomus ovat kääntäneet takkinsa parissa vuodessa, mikä on epäuskottavaa oppositiopolitiikkaa.
Huvittavaa on se, että Häkkänen on itse sanonut viime vaalikaudella kokoomuksen koulutustilaisuudessa, että kunnilla on liian kapeat hartiat soten toteuttamiseen ja näin ei voida jatkaa.

0

60

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

        ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
        Maailman menoa
        207
        5169
      2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

        Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
        Kokkola
        21
        1886
      3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

        SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
        Maailman menoa
        64
        1654
      4. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

        Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
        Tv-sarjat
        11
        1581
      5. Jos mies oikeasti haluaa sinut

        Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
        Ikävä
        127
        1537
      6. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

        Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
        Maailman menoa
        54
        1234
      7. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

        Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
        Lappajärvi
        97
        1098
      8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

        Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
        Maailman menoa
        312
        1012
      9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

        Keskustapuolue meni jo...
        Maailman menoa
        196
        955
      10. Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!

        Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö
        Suomalaiset julkkikset
        7
        890
      Aihe