jääkiekkojoukkue JOKEREILLE KORONATUKEA PUOLI MILJOONAA. Tämä hallitus on saatava ÄKKIÄ POIS PÄÄTTÄMÄSTÄ, TÄMÄHÄN ON JO TÄYSIN KÄSITTÄMÄTÖNTÄ, ETTÄ RAHAA LAHJOITETAAN VENÄJÄN VALVONNASSA OLEVILLE TAHOILLE. ONKO TÄMÄ TÄYSTUHOHALLITUS MENETTÄNYT LOPUTKIN JÄRJENRIPPEET.
Hallituksen siunauksella
Anonyymi
11<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Tällä hallituksella ei todellakaan ole mitään tolkkua toiminnassaan. Rahaa lahjoitetaan joka paikkaan, joka kehtaa pyytää. Tosin hallitus ei ole edes kansan valitsema, ainut kannatusta saanut oli demarit, jonka kannatus on nyt huomattu olleen virhevalinta.
Jos Perusuomalaiset olisivat hallituksessa niin he antaisivat esikuvansa herra Putinin Jokereille 15 miljoonaa. Hyvä, että nykyinen hallitus toimii maltillisesti, eikä ole mitään velkaa Venäjälle kuten PS on.
Niinhän tuo hallitus näyttää toimivan maltillisesti,kun velkaa otetaan kuin viimeistä päivää ja jaetaan nuo rahat ympäri maailmaa ei ole mitään tolkkua tuossa toiminnassa.Tulette näkemään,kun tulee takaisinmaksunaika mistä nuo rahat otetaan muualta,kuin veronmaksajia kurittamalla vedoten ilmastonmuutokseen joka on kulunut fraasi vihervasemmiston akendalla.Tiedossa kurjuutta kurjuuden perään.
Älä persu yritä.
Jos persut olisivat hallituksessa, Suomi kuuluisi jo Venäjälle.
Nyt MENIKIN RAHAT VENÄJÄLLE..
Demarit palvoo venäjää
Eiks just vasemmiston edeltäjä puolueen porukka lähtenyt venäjälle.
Nykypersut ovat Putinin luomus.
Persut yrkivät samaan kuin Trump Usassa, Ördögan Turkissa, Viktor Orban Unkarissa, Andrzej Duda Puolassa, Jair Bolsonaro Brasiliassa, Nikolai Lukasanka ja karuimpana esimerkkinä Kim Jong-un Pohjois- Koreassa.
Mikä näitä kaikkia yhdistää? Tietenkin demokratian halveksiminen ja autoritäärisyys.
Persu pyrkii kaikin voimin samaan kuin edellämainittu porukka mikä tulee Persujen puheissa todistetuksi jatkuvasti. Europarlametissä esim. Persut äänestävät joka kerta Venäjän etujen mukaisesti.
Nyt herää aidosti kysymys: Eivätkö jotkut persuäänestäjät todellakaan ymmärrä minkä arvojen kannattaja Persut aidosti ovat?
Soinin aikaan puolue oli oikeistopuolue, joka kosiskeli työtätekeviä ihmisiä väärillä lupauksilla riveihinsä. Silti puolue oli suhteellisen rehellinen.
Nyt, Halla- ahon myötä puolue on muuttunut Täysin ja siitä on tullut äärioikeistolainen puolue, joka valehtelee kannattajilleen. Mitäkö valehtelee? Lähes kaikesta, mutta eniten Hallaa tekee se, että puolue kertoo olevansa tavallisen suomalaisen puolella. Puolue Ei todellakaan ole tavallisen suomalaisen puolella. Jos puolue on Suomessa jokun puolesta, niin se on rikollisten liikemiesten ja hämärien bisnesten puolella. Suomeen ei haluta investoida ja rahat tulee sijoittaa tuottavasti Venäjälle ja veroparatiiseihin. Tällöin puhutaan Jättiläismäisistä tulonsiirroista tavallisilta suomalaisilta rikkaimmille ja rikollisimmille hämärätahoille. Ihan samaa tapahtuu Venäjällä, mutta siellä ihmiset ovat jo ymmärtäneet tämän haituksensa kusetuksen. Persut jatkavat Suomessa samaa touhua... aika monet ovat heidän valheisiinsa sortuneet, valitettavasti. Joskus totuus vain tekee kipeää.
Hämäräkauppoja+tekee+nykyisen+hallituksen+siunaamana+maskiostajat,+ja+loput+rahat+vaan+lahjoitetaan+surutta+maille+joiden+veroprosentit+ovat+10%+alemmat+kuin+Suomen.+Maanpetturihallituksen+paikalle+pitää+saada+järjen+ääni,+joka+pitää+Suomalaisten+puolta.Onneksi+Suomalaisista+iso+osa+tämän+tajuaa,+eikä+halua+menettää+itsemääräämisoikeutta.+Nyky+Tuppuraiset+Tappuraisen+asialla+on+Suomen+tuho.+Fanaattiset+EU+kiihkoilijat+ovat+niin+innoissaan,+että+antakaa+heille+anteeksi,+sillä+he+eivät+tiedä+mitä+tekevät.