Olen hiljattain muuttanut viitasaarelle. Nyt saa ehdottaa ketä äänestäisin. Ei puoluetta, vaan henkilöä. Perustelut myös.
Vaalit tulossa
Anonyymi
4
402
Vastaukset
- Anonyymi
Keskustaa äänestämään. Seutu mainosti hyvin jutullaan, kun kertoi yli vuoden ehtoollista saanut edellisen kauden valtuutettu ja hallituksen puheenjohtaja kavalsi riistahoitoyhdistyksen varat. Muutama vuosi sitten toinen saman puolueen konkari ja myös puheenjohtaja heilui aseiden kanssa. Tässäpä hyvät meriitit.
- Anonyymi
Etkö parempaan aloitukseen pysty,Maija vai airkku.
- Anonyymi
Ei ainakaan Mannista eikä Ijästä.Eikä muutenkaan persuja.
- Anonyymi
Petosjytky tuhoaa suomen ja kurjistaa tavis kansan. Ja saksikäsipetturin ylimielisyys vaan kasvaa.. YT suomi vajoaa.. ((PETOSJYTKY ))
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2553587
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,1322570Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta152065Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää2261885Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!3481864- 571458
Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita491414- 1111140
- 1031137
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan711130