"Tanskan sosiaalidemokraattinen pääministeri Mette Frederiksen sanoo, että hallituksen tulevaisuuden tavoitteena on nolla turvapaikkahakemusta."
"Meidän pitää olla varovaisia, ettei maahamme tule liikaa ihmisiä, sillä muuten sosiaalinen yhteenkuuluvuutemme ei säily. Se on jo uhattuna, pääministeri perusteli."
____________________________________________________________________
Tanskan pääministeri: Tavoitteena nolla turvapaikanhakijaa
https://yle.fi/uutiset/3-11751633
Hyvä tavoite ja asenne Tanskan sosiaalidemokraateilla.
Fanitan nyt Tanskaa. Hyvä Tanska!
TANSKASSA tavoitteena nolla maahanmuuttajaa
58
229
Vastaukset
- Anonyymi
HALOOOO,,,
Hyvä tanska
NIIN on syytä suomenki tavoitella aivan samaa
matutukselle on tultava loppu,
"""" liika on liikaa
sanoi entinenki tyttö kun häävuoteesta karkasi """""""""" - Anonyymi
Tämä nykyinen käytäntö, että kaikki otetaan tänne, oli kysessä kuka tahansa, ei toimi. Jokainen järkevä ihminen tajuaa, että tulee taloudelliset resurssit tietyssä kohtaa vastaan.
Kanadalaistutkija Howard Duncan varoitti jo 2011 Ruotsin mallista maahanmuutossa. Duncanin mukaan Ruotsi on malliesimerkki epäonnistuneen politiikan maasta. Siellä maahanmuuttoasioita ohjaa moraalinen auttamisenhalu, joka johtaa helposti ongelmiin. Humanitaaristen arvojen sijaan pitäisi painottaa taloudellista hyötyä.
P.S. Sen toteamisella, että maahanmuuttajia käytetään palkkojen polkemiseen tai että radikaali islam on ongelma, ei ole mitään tekemistä rasismin kanssa. Todellisessa rasismissa on kyse siitä, että ihmisiä vainotaan ja haukutaan esim. erilaisen ihonvärin tai syntyperän vuoksi.- Anonyymi
Totta, noinhan asia on.
- Anonyymi
Tullut mieleeni eräänlainen ajatus, miksi näille tulijoille ei tehdä maahantulosopimusta, jossa heidät koulutetaan ja kun lähtömaassa tulee rauhan aika heidät palautetaan takaisin omaan lähtömaahansa. Näin maat saisivat osaavat koulutetut maan uudelleen rakentajat jokaisella alalla.
- Anonyymi
Ei mikään huono idea. Joukossa on nyt valehtelijoita jotka valehtelevat olevansa turvapaikan tarpeessa. Tulevat oikeasti tänne hyvien avustusten houkuttelemina. Olisi oltava velvollisuus lähteä pois kun turvapaikkaa ei enää tarvita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei mikään huono idea. Joukossa on nyt valehtelijoita jotka valehtelevat olevansa turvapaikan tarpeessa. Tulevat oikeasti tänne hyvien avustusten houkuttelemina. Olisi oltava velvollisuus lähteä pois kun turvapaikkaa ei enää tarvita.
Tanskan kautta Ruotsiin ja Ruotsista Suomeen. Näin se menee ja suomalaiset ovat niin tyytyväisiä, että saadaan mamuja tänne. Eivät muuten ole sotapakolaisia, ihan vaan tiedoksi.
- Anonyymi
Juuri noin pitäisi toimia. Ei ole mitään mieltä, että tänne tulevat nuoret naiset kaapuineen ja lapsineen, tuskin koskaan nämä naiset sopeutuvat työelämään. Lapsetkin taitavat sopeutua aika huonosti, koska he pitäytyvät vain oman maalaistensa kanssa, eivätkä tunnu oppivan oikein maan kieltäkään.
Koulutuskelpoiset koulutetaan ja lähetetään todella kehittämään omaa maataan. Ei taida vasemmistopuolueet tähän suostua.
- Anonyymi
Britanniankaan ei ole enää pakko ottaa tiettyä määrää maahanmuuttajia eli maahantulijoita, koska Britannia on eronnut Euroopan Rahaliitosta/Euroopan Unionista, jolloin mitkään EU- direktiivit eivätkä pakkotoimet koske enää britanniaa. Eli siis britit laittoivat ovet ja ikkunat säppeen ja tulijat loppuivat saman tien.
Kaikki ne maat, jotka kuuluvat EU:iin ymmärtääkseni joutuvat tekemään EU keskushallinnon kautta saneltavien määräysten vaiko ne ovat lakeja mukaan. Eikös meille ole saneltu maatilojen koko, hedelmien koko, kurkkujen koko ym. ja myöskin paljon muita direktiivejä tulee jatkuvasti lisää ja se viimeinen jo uutisissakin kuultu direktiivi eli pakkotoimi on 150 centtisten lasten turvaistuimet autoon. Ne maksavat, mutta turvavyötkään eivät siis riitä enää ja onhan tuon kokoinen lapsi jo iso, että miten sitä enää turvaistuimeen isompaankaan voit laittaa.
Olette varmasti huomanneet, niin EU- direktiivit ovat sellaisia, joiden kautta myydään aina jotakin jonkun eduksi. Onko takana suuret eurooppalaiset firmat, joiden tuotteita saadaan myytyä tällä tavalla koko Eu alueelle? Haiskaa jotenkin tällaiselle asialle. Jokaisen direktiivin takana on ollut rahansaanti itse sinne suurempiin maihin, joissa kaikki suuret firmatkin ovat.
Mites on mennyt tämän rokotusten jaon kanssa? No tottakai niin, että jälleen olemme huonossa asemassa, vaikka olemme jo etukäteen maksaneet tietyn summan rahaa rokotekehitykseen ja tilattuun rokotemäärään. Mutta,... nyt niitä rokotteita ei vaan kuulu ja virusmuunnokset lisääntyvät . Britannia sen sijaan on rokottanut jo oliko se noin 20 % asukkaistaan ja ihan siksi ettei se ole riippuvainen ehneesta EU:sta, joka myy ehkä rokotteita ties minne tai sitten on hujattu koko Eurooppaa. Amerikoissa on jo hyvin paljon rokotettu kansalaisia. Israel on kohta rokottanut melkein kaikki, mutta hei ne ovat niitä rikkaampia ja omillaan toimeentulevia maita ja maanosia, joilla on omat lääketehtaat ja rahasammot, eivät ole riippuvaisia eivätkä halua jakaa rahojaan monien maiden kesken.
Haiskahtaa sille, niinkuin Suomea olisi jotenkin huijattu.- Anonyymi
Suomen ongelma on se että päättäjät tekevät päätöksiä tunteella, kun pitäisi tehdä päätökset järjellä. Pitää olla kylmä eikä antaa tunteiden määrätä.
- Anonyymi
Juu hyvä asia, koska sadat tuhannet ihmiset lähtevät sellaisista maista, joissa ei ole edes sotatilaa. Ja muuten se tosiasia, niin avustusjauho ja riisisäkkejä pudotellaan helikoptereista ja lentokoneista köyhimpiin maihin, joita mekin maksamme kaiken aikaa eli olemme mukana tässä ruuanjaossa jo omasta maastamme käsin. Kukaan ei vaan puhu asiasta mitään. Suomi antaa monille avustusjärjestöille melkoisen siivun ymmärtääkseni tai sitten en ole tajunnut näitä asioita.
- Anonyymi
Nolla ?, Suomessa ollut nolla pitemmän aikaa.
- Anonyymi
mitä kirjoitit? siis nolla. eihän tuo nyt pidä lainkaan paikkansa ja jos pitää niin mistä saakka ollut nollataso? Kerro.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
mitä kirjoitit? siis nolla. eihän tuo nyt pidä lainkaan paikkansa ja jos pitää niin mistä saakka ollut nollataso? Kerro.
Riippuu ketä tarkoitetaan.
- Anonyymi
Kyllä suomi ottaa turvapaikanhakijoita humaratäärisistä syistä edelleen, tulijat tulevat vantaan lentoasemalle ilmateitse, joitakin voi tulla muutakautta.
Suomi ei ole persuladia.- Anonyymi
hihi---------
- Anonyymi
Ottaa vastaan mutta onko sellainen OK? Siihen käytetyt rahat on jostakin muusta pois. Valtion kassan rahat tasataan ja budjetoidaan eri asioihin joita valtio tekee.
- Anonyymi
Juu hyvä asia, koska sadat tuhannet ihmiset lähtevät sellaisista maista, joissa ei ole edes sotatilaa. Ja muuten se tosiasia, niin avustusjauho ja riisisäkkejä pudotellaan helikoptereista ja lentokoneista köyhimpiin maihin, joita mekin maksamme kaiken aikaa eli olemme mukana tässä ruuanjaossa jo omasta maastamme käsin. Kukaan ei vaan puhu asiasta mitään. Suomi antaa monille avustusjärjestöille melkoisen siivun jatkuvasti. Omassa maassa on kymmeniätuhansia köyhyydestä ja muista syistä kärsiviä lapsia ...heistä ei välitetä, luullaan vain että pitää olla musta ihoinen
- Anonyymi
Samaa toivotaan totta kai koko maailmassa, että sodat ja muut katstroofit loppuisivat, eikä ihmisten olisi pakko paeta kotikonnuiltaan tuntemattomiin oloihin ja vieraitten maitten torjumiksi.
Niin kauan kuin esim, Myanmarin ja Valko-Venäjän tapaiset hallinnot ajavat omia kansalaisiaan ase kädessä ja pidättävät parempaa elämää toivovia kansalaisia, jatkuu kansainvaellus maasta toiseen.Tuli mieleeni takavuosien valitus siitä, kuinka ulkomaalaiset ryntäävät tänne ja vievät työpaikat ja naiset, ja nyt päivitellään sitä, että työikäisistä maahanmuuttajista vain 30 % on ansiotyössä ja loput sossun huollettavina. Mitä oikein lopulta toivotaan heidän kohdallaan!- Anonyymi
Tanska lähtee siitä, että kun oleskelulupaa ei enää tarvita, niin sitten poistutaan maasta.
https://samnytt.se/danmark-borjar-utvisa-syrier-forst-i-europa/
- Anonyymi
Onko Tanska saavuttanut tavoitteensa?
- Anonyymi
Muistatteko, kun vielä pari vuotta sitten perussuomalaisten esityksiä itärajan sulkemiseksi ja tp-hakijoiden vastaanoton lopettamiseksi pidettiin mahdottomina?
Ei pidetä enää
Kaksi merkittävää linjausta tuli – Suomi on tehnyt oikeita päätöksiä itärajalla
https://www.iltalehti.fi/paakirjoitus/a/98ffc387-ae82-4c99-ad08-3f65bfd3124c - Anonyymi
70 plussassa se yrittää tuhota koko palstan uikutuksellaan ja ilkeydellään.
- Anonyymi
KimmoKiljuvan porukan provokaatio Aleksanteriliitto estettiin
""Euroopan parlamentti on tehnyt päätöksen, jolla se lopetti itärajan avaamista koskevan vetoomuksen käsittelyn. Vetoomuksen takana olivat eräs Suomen kansalainen ja Suomessa asuvien venäjänkielisten Aleksanterinliitto-yhdistys.
Lyhykäisyydessään päätös tarkoittaa, että Euroopan parlamentin mukaan Suomella on oikeus sulkea itärajansa""- AnonyymiUUSI
Ihme olisi ollut, jos itsenäinen Suomi ei olisi saanut rajoistaan päättää!
Oikein Suomi voi päättää nolla maahanmuuttoa, Suo voi antaa hatkat tänne muuttaneille, kuka sen päättää, entä jos ei sitä hyväksytä vaan EK yrittäjät vaatii vain lisää maahanmuuttajia.
- AnonyymiUUSI
alottajalle :
samaan on syytä pyrkiä myös suomessa,
nolla maahan muuto on paras tavoite,
lomailijat ovat aina tervetulleita,
mutta
maahan muutto on hyvin kyseenalaista suomen turvallisuuden kannalata katsottuna !
MIELIPIDE ! Jos tarvitaan poliittinen päätös maahanmuutosta niin sen vastustajat häviävät selvin luvuin. Ilman muuta pidettävä huoli ketä Suomeen muuttaa, meillähän nytkin Migri valvoo sitä. Onko maahanmuuttoa vastustavilla esittää vaihtoehto maahanmuutolle jos meillä tulevaisuudessa talous kärsii vähäisen työvoiman takia. Nykytilanteessa kun työttömyys vain kasvaa, siitä huolimatta maahanmuuttajia tulee maahamme, siitä syystä kun saaneet luvan tulla tänne.
Nousukauden tullessa voi syntyä avoimia työpaikkoja sen verran kuin tällä kaudella jääny työttömäksi, lisäksi voi syntyä Satosen toivoma satatuhatta avointa työpaikkaa, toteatte on työllistettävä ensin omat työttömät, ei se niin mene.- AnonyymiUUSI
Palstahäirikön soopaa ei mitään järkeä
- AnonyymiUUSI
ON vaihtoehto
'
politikot ovat unohtaneet kuinka tärkeässä asemassa suomen KOULUTUS ONKAAN
on unohdettu räysin AMMATTIKOULUT
sillä suomen nuoria on paljon ja kun koulutus ohjataan niin että kaikki työpaikat saa ammatillisesti PÄTEVIÄ työntekijöitä firmoihinsa, ja tätä näköklmaa kun toteudetaan suomesta tulee oman kansan voimin TÄYSTYÖKKISTETTY valtio,
nyt on kolutus ollu TÄYSIN vapaaehtoisesti valinnaista, jopa SEKAVAA
noret ovat erittäin hukassa kysymyksineen mihin oppilitoiksiin hakeutua missä olisi mahdollisia työpaikkoja,
siis jo yksistään POLITIIKAN PITÄÄ ÄLYTÄ keskittyä suunittelemaan suomen nuorten koulutusta
ja AMMATTIKOULUTUS ARVOON,
on palautettava yhteiskuntaan täysimääräisenä niin että on myös suuniteltu teollisuus ja työpaikat koulutusta vastaavsati ,
syyllinen suomen nykyisiin vaikeuksiin ON yksistään ajattelematon täysin suunnittelu puuttunu POLITISILTA PÄÄTTÄJILTÄ myös OHJAAVA MÄÄRÄTIETOINEN nuoreten ammatillinen koulutus on TÄYSIN hukassa yhteiskunnassamme ollu aivan LIIAN PITKÄN AIKAA,
suomen politiikka on eläny täysin unelma maailmoissaan jossai yliopistojen syövereissä ja nyt yht äkkiä on tajuttu ettei TOHTOREITA ja PROFESOREJA tarvitakkaa suomessa vaan TARVITAAN OIKEITA AMMATTITAITOISIA TYÖNTEKIJÖITÄ TEOLLISUUTEEN ja FIRMOIHIN,
taivaanrannan maalaista EI ole mihinkään suomen talouden kohentamisessa vaan ainoastaa OIKEISTA koulutetuista ammattitaitoisista työntekijöistä on suuri puute ja vaje yhteiskunnassamme !
utoopisessa maailmassa elävä politiikka on suureksi vahingoksi todellisuudessa elävälle suomen kansalle,
nyt pilvilinnoissa elämin PITÄÄ loppu ja ryhtyä OIKEAST suunittelemaan TYÖELÄMÄÄ YHTEISKNTAAMME ,
NYT hienostelulle on tltava LOPPU koko kansanedustuslaitoksessa ja ryhdyttävä oikeasti suuniitelemaan TYÖTÄ TEKEÄÄ suomen kansaa ja kolutusta
tähtäimenä täystyöllisyys someen oman kansan voimin ! Anonyymi kirjoitti:
ON vaihtoehto
'
politikot ovat unohtaneet kuinka tärkeässä asemassa suomen KOULUTUS ONKAAN
on unohdettu räysin AMMATTIKOULUT
sillä suomen nuoria on paljon ja kun koulutus ohjataan niin että kaikki työpaikat saa ammatillisesti PÄTEVIÄ työntekijöitä firmoihinsa, ja tätä näköklmaa kun toteudetaan suomesta tulee oman kansan voimin TÄYSTYÖKKISTETTY valtio,
nyt on kolutus ollu TÄYSIN vapaaehtoisesti valinnaista, jopa SEKAVAA
noret ovat erittäin hukassa kysymyksineen mihin oppilitoiksiin hakeutua missä olisi mahdollisia työpaikkoja,
siis jo yksistään POLITIIKAN PITÄÄ ÄLYTÄ keskittyä suunittelemaan suomen nuorten koulutusta
ja AMMATTIKOULUTUS ARVOON,
on palautettava yhteiskuntaan täysimääräisenä niin että on myös suuniteltu teollisuus ja työpaikat koulutusta vastaavsati ,
syyllinen suomen nykyisiin vaikeuksiin ON yksistään ajattelematon täysin suunnittelu puuttunu POLITISILTA PÄÄTTÄJILTÄ myös OHJAAVA MÄÄRÄTIETOINEN nuoreten ammatillinen koulutus on TÄYSIN hukassa yhteiskunnassamme ollu aivan LIIAN PITKÄN AIKAA,
suomen politiikka on eläny täysin unelma maailmoissaan jossai yliopistojen syövereissä ja nyt yht äkkiä on tajuttu ettei TOHTOREITA ja PROFESOREJA tarvitakkaa suomessa vaan TARVITAAN OIKEITA AMMATTITAITOISIA TYÖNTEKIJÖITÄ TEOLLISUUTEEN ja FIRMOIHIN,
taivaanrannan maalaista EI ole mihinkään suomen talouden kohentamisessa vaan ainoastaa OIKEISTA koulutetuista ammattitaitoisista työntekijöistä on suuri puute ja vaje yhteiskunnassamme !
utoopisessa maailmassa elävä politiikka on suureksi vahingoksi todellisuudessa elävälle suomen kansalle,
nyt pilvilinnoissa elämin PITÄÄ loppu ja ryhtyä OIKEAST suunittelemaan TYÖELÄMÄÄ YHTEISKNTAAMME ,
NYT hienostelulle on tltava LOPPU koko kansanedustuslaitoksessa ja ryhdyttävä oikeasti suuniitelemaan TYÖTÄ TEKEÄÄ suomen kansaa ja kolutusta
tähtäimenä täystyöllisyys someen oman kansan voimin !Jos kaikki Suomen työttömät olisivat työssä olisi taloutemme niin hyvässä kunnossa ettei tarvitsi leikata.
Se ei mitenkään onnistu.
Lisäksi vuosi vuodelta käytettävissä oleva oma työvoiman määrä vähenee huonon syntyvyyden takia, ei suomalaiset vielä tällä vuosisadalla kuole sukupuuttoon.- AnonyymiUUSI
Pertikki kirjoitti:
Jos kaikki Suomen työttömät olisivat työssä olisi taloutemme niin hyvässä kunnossa ettei tarvitsi leikata.
Se ei mitenkään onnistu.
Lisäksi vuosi vuodelta käytettävissä oleva oma työvoiman määrä vähenee huonon syntyvyyden takia, ei suomalaiset vielä tällä vuosisadalla kuole sukupuuttoon.siksi pitääkin tuoda lisää maahanmuuttajia jotka huomattuaan miten
kivasti pääsee sossuun kelaan ansiosidonnaiselle jäävät sinne suomalaisten kanssa
niin saadaan suomalaisten ja maahanmuuttajien yhteinen työttömyys nousemaan
yli äyräiden ja sen jälkeen haetaan uusia maahanmuttjaia
jotka sitten tutustuttuaan tilanteeseen jättäytyvät työtömiksi sosiaalituelle Anonyymi kirjoitti:
siksi pitääkin tuoda lisää maahanmuuttajia jotka huomattuaan miten
kivasti pääsee sossuun kelaan ansiosidonnaiselle jäävät sinne suomalaisten kanssa
niin saadaan suomalaisten ja maahanmuuttajien yhteinen työttömyys nousemaan
yli äyräiden ja sen jälkeen haetaan uusia maahanmuttjaia
jotka sitten tutustuttuaan tilanteeseen jättäytyvät työtömiksi sosiaalituelleYritykset tuovat työvoimaa jonka hyväksyy Migri.
Suomessa nolla maahanmuuttajaa, pitäisi passittaa yli puolimiljoonaa maahanmuuttajaa pois Suomesta.
Sama Ruotsissa pitäisi poistaa kolmemiljoonaa matua maasta- AnonyymiUUSI
Pertikki kirjoitti:
Jos kaikki Suomen työttömät olisivat työssä olisi taloutemme niin hyvässä kunnossa ettei tarvitsi leikata.
Se ei mitenkään onnistu.
Lisäksi vuosi vuodelta käytettävissä oleva oma työvoiman määrä vähenee huonon syntyvyyden takia, ei suomalaiset vielä tällä vuosisadalla kuole sukupuuttoon.EIKÖ pertikki muista
SDP kun pääsi valtaan
SDP HÄVITTI kaiken teollisuuden suomesta ja vei tehtaat laitteineen ULKOMAILLE ja omat kansalaiset TEHTIIN TYÖTTÖMIKSI kertaheitolla melkein MILJOON suomalista jot TYÖTTÖMYYS PUTKEEN HETI
ja SDP on pitäny polittisesti hyvän huolen että IKUINEN työttömien armeija PYSYY MYÖS EDELLEEN SUOMESSA ja SOSSU maksaksaa täyshoidon SDP:n opettamille LUUSEREILLE nyt tietenkään kun suomessa ei ole teollisuutta niin työpaikkojen saanti on TODELLA melekin mahdottomuus, siis SYYLLINEN ON YKSIN VASEMMITO POLITIIKKA SUPOMEN TALOUSVAIKEUKSIIN
liveve ilmiöineen kuten varmasti kaikki TERVE JÄRKISET KYLLÄ TIETÄÄ , mitä suomessa oikeesti ON TApaHTUNU .
- AnonyymiUUSI
Vaihdetaan demarit meidän demareihin
- AnonyymiUUSI
Tervetuloa maahan muuttajat.
Pitäkää suurempi ääni , että saatte työluvat.
Meillä on noita laiskoja sossuntuella eläviä miehiä ihan tarpeeksi.
Liian hyvät tuet, ei suomipoika sorru työläiseksi, se pelaa netissä yöt ja päivät nauttii kelan tukia!
Työntekijöitä meille, haloo hallitukset, antakaa heidän mennä töihin, ei kaikissa töissä tarvita kummoistakaan kielitaitoa, työ opettaa.- AnonyymiUUSI
Suomalaiset ei kelpaa enää marjanpoimijoiksi, vaan ne on tuotava lentokoneella maapallon toiselta puolelta.
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Suomalaiset ei kelpaa enää marjanpoimijoiksi, vaan ne on tuotava lentokoneella maapallon toiselta puolelta.
Suomalaïnen ei H A L U A MENNÄ mansikkkatilalle ilman omaa ämpäriä!
Marjanpoimijoiksi saatiin männeinä vuosina koululaisia,
nyt nekin istuvat puhelin kädessä ja hoitavat nettikuulumisiansa.
ADHD diagnoosilla pääsee erityisoppilaaaksikin.
Vanhemman naiset kelpaavat mansikkatiloille, mutta monella jo selkä estää noukkimisen. Miehiä seiellä ei ole ennenkään nähty, poikia kyllä, mutta heillä noon mitä se onkaan NETTI ja puhelin.
- AnonyymiUUSI
Matukun tulee niin se oppii nopsaan ettäpääsee sossuun
Ja sinne semenee kerikinkelaan perheineen ja ite ansiosidon naisiin niinko suomalaiset
Sittenne molemmatu ja suomalainen elää tulonsiirroilla ja
Sitten onnhaettava uusi maahanmuutta ja sekin menee sinne kelaannkun keksii että helppo homma ja muutkin menee
Meillä on rakenteellinen työnvälttelyongelma ja helppous ja se ei matuntuonnilla ratkea- AnonyymiUUSI
joo ja sen poliittisen ideologian keksi SDP
ja vesmmisto politikot,
siis syyllin yksin on vasemmisto politiikka kaikkiin suomen taloudellisiin vaikeuksiin,
ja tulee vaikuttamaan edelleen
ellei kanslaiset viisastu näkemään totuutta vasemmistopolitiikasta.
- AnonyymiUUSI
Nyky hallitus hoitaa talouttamme Euroopan huonoimmin, ei talouskasvua,
työttömyys kasvaa, työttömät tuo lisäkuluja, köyhiltä leikattu niin paljon että joutuvat turvautumaan sossuun, luetteloa voisi jatkaa mutta mitä olette tehneet hyvää kansalaisten eteen.- AnonyymiUUSI
Mitä sinäkin lintmaani höriset hoitamisesta
Konkreettinen hoito. Marin hoiti Fortumin tapaustakännissä Ruisrockin bileistä Saksaan Tuppriaiselle joka ei tiedä miksi sähköä muunnetaan eikä mitään
Siinä asiaa hoidettiin olan takaa puhelimella - AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Mitä sinäkin lintmaani höriset hoitamisesta
Konkreettinen hoito. Marin hoiti Fortumin tapaustakännissä Ruisrockin bileistä Saksaan Tuppriaiselle joka ei tiedä miksi sähköä muunnetaan eikä mitään
Siinä asiaa hoidettiin olan takaa puhelimellaHyvin näkyy taloudessa, heti kun vaihtui hallitus alkoi alamäki.
Fortumin sotkuja joutui korjaamaan syyttömät, samoin seuraava hallitus joutuu korjaamaan rappiolle mennyttä taloutta. Työllisyydestä puuttuu lähes 200 000 jotka piti saada töihin. - AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Hyvin näkyy taloudessa, heti kun vaihtui hallitus alkoi alamäki.
Fortumin sotkuja joutui korjaamaan syyttömät, samoin seuraava hallitus joutuu korjaamaan rappiolle mennyttä taloutta. Työllisyydestä puuttuu lähes 200 000 jotka piti saada töihin.Työmies Putkonen PS kehui turve työllistää 200 000 henkilöä, sillä se talous nousisi.
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Mitä sinäkin lintmaani höriset hoitamisesta
Konkreettinen hoito. Marin hoiti Fortumin tapaustakännissä Ruisrockin bileistä Saksaan Tuppriaiselle joka ei tiedä miksi sähköä muunnetaan eikä mitään
Siinä asiaa hoidettiin olan takaa puhelimellaÄlä puhu pskaa persu.
- AnonyymiUUSI
Puolet Suomen vanhusten vaipanvaihtajista ja kotihoitajista on maahanmuuttajia.
Olkaa kiitollisia, että he haluavat rasistisessa Suomessa tehdä töitä
teitäkin auttaen.- AnonyymiUUSI
Ei ole heistä kysymys, vaan tyhjäntoimittajista toreilla ja turuilla, ja rikollisista, nuorisojengeistä, raiskaajista yms. puukoheiluttelijoista. Vai oletko kiitollinen heistäkin?
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole heistä kysymys, vaan tyhjäntoimittajista toreilla ja turuilla, ja rikollisista, nuorisojengeistä, raiskaajista yms. puukoheiluttelijoista. Vai oletko kiitollinen heistäkin?
Kalliiksi tulee ja on tullut haittamaahanmuutto Suomessakin.
- AnonyymiUUSI
Norjalainen rinsessa läksi maapallon toiselle puolelle jo.
- AnonyymiUUSI
Norjat syö aivan likaa kalaa
- AnonyymiUUSI
Moni köhä ehkäluuli että varakas maksaa matun mutta köhänedut leikataan ja se pannaan jonoon. Matu voidaan lakisääteisesti maksaa veronkorotuksella, etujen leikkauksella ja julkisten jonojen pidentämisellä. Jono ei kuitenkaan saa ylittää maan rajoja jotenloppu pää häädetään pois ja annetaan häädetyille myöhemmin päätettävä uusi jonopaikka jos sellainen vapautuu
- AnonyymiUUSI
Sinähän se omalaatuisen lain keksit.
Kaikki jotka tulevat maahan, ovat saman lain alaisia.
Meillä on sosiaaliturva jokaisella kansalaisella.
Pannanko sinutkin hoitojonoon joka koostuu kaikista maahanmuuttajista?
Meillä hoidetaan hoitotarpeen mukaan, ei siinä erotalla naamavärin eikä syntymämaan mukaan!
Kaikki ihmiset ovat ansainneet syntyessään luvan elää. Ei se syntymämaa ja kansallisuus määrittele ketä sallitaan missäkin maassa. Lait ovat sitä varten, mutta ei Sinun Lakisi.
Millaisissa voimissa Sinä olet?
Tarvitsetko yhteiskunnan apuja?
- AnonyymiUUSI
Kokoomus EK pitää huolen että maahanmuutto jatkuu, pakolaisia tulee kiintiön verran.
- AnonyymiUUSI
Ennuste pitkäikaistyöttömyys kasvaa hallituskauden loppuun mennessä yli 140 000.
Mutta työllisten määrä paljon vähemmän johtuu maahanmuutosta.
Työ- ja elinkeinoministeriö. - AnonyymiUUSI
Maahanmuutto suressa määrin on surta tyhmyyttä,
on myös surta tyhmyyttä jättää omien kansalaisten lapset koulutuksessa tavallaan heitteille TLIAJOLLE
KYLLÄ lapsia PITÄÄ auktoriteettien ohjata määrätietoisesti
vastuseen elämästään ja ohjata lasten ajatusmaailmaa niin että jaokainen kansalainen siis lapsi on hyvin tärkelä TYÖNTEKIJÄ suomessa,
jos lapsia oikein kasvatetataan ja ohjataan norisosta tulee sinnikästä työelämään pyrkijoitä
kuten ME sodan aikana syntyneet
me lähdimme LAUMOITTAIN ympäri somen maata JOPA ulkomiata myöten ITSE TIENAAMAAN leipänsä, se oli KUNNIA ASIA jokaiselle sen ajan norisolle ja ITSESTÄÄN SELVYYS
ja rakentamaan pereheeleen tulevaistta,
JUMAKAUTA
nykyisin meidän sukupoliviemme jälkeen on kasvatettu VAIN LOISELÄJIÄ se kun on ollu vasemmistopuolueille IHANNE ihmisen elämää SOSSUN luukulta hakea täys hoito ja itse vain vietetty luuserin elämää piittaamatta yhteiskunnan kehityksestä ja toimeentulosta taloudellisesti, jälkeen syntyneet skupolvet ovat kuvitelleet että suomen kansalaoiset voi ikuisesti elää VALTION VELKARAHOILLA
nyt velka on niin suuri suomen valtio on konkurssissa, RAHAT ON LOPP U
ja nyt nämä laiskamdon elämään tottuneet luuserit haukkuu hallitusta kun tämä hallits tekee kaikkensa saadakseen suomen talouden edes jonkinlaiseen tasapainoon, mutta ei nämä vasemmitoa ihanoivat luuseri ovat kauhissaa että nytkö heidänki pitäis alkaa tehdä töitä oman leipänsä eteen ja sekös on heille kauhistus,
vittu kun suomen tyhmä politiikka on kymmeniä vuosia pilaann omien kansalaisten elämän opettasessaan lapsista lähtien kouluissa vastuutonta luuseri elämää,
systeemillä " hullu paljon työtä tekee viisas pääsee vähemmällä "
kuten muuan sametti hameinen aikoinaan sanoi työtä tekevälle kansalaiselle.
vitut
jos kouluihin ei ymmärretä ottaa oppiaineeksi VASTUUNKANTAMISTA omasta elämästään kaikille lapsille,
ja että TYÖ ON ARVOKASTA jokiselle ihmiselle,
paljon arvokkaampaa kuin vastuuton luuserin elämä.- AnonyymiUUSI
Suomessa on paljon huonossa asemassa olevia ja valtava määrä vanhuksia. Meillä on liian vähän työssä käyviä jotka toisi verotuloja valtiolle, vaikka kaikki työttömät olisi työssä joka on mahdottomuus silti taloutemme olisi nipin napin kunnossa.
Meillä on yli kuusisataa tuhatta maahanmuuttajaa, se määrä ei riitä tulevaisuudessa. - AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Suomessa on paljon huonossa asemassa olevia ja valtava määrä vanhuksia. Meillä on liian vähän työssä käyviä jotka toisi verotuloja valtiolle, vaikka kaikki työttömät olisi työssä joka on mahdottomuus silti taloutemme olisi nipin napin kunnossa.
Meillä on yli kuusisataa tuhatta maahanmuuttajaa, se määrä ei riitä tulevaisuudessa.Suurin osa maahanmuuttajista vain rasittaa kansantaloutta, kertoo tilastot.
Anonyymi kirjoitti:
Suurin osa maahanmuuttajista vain rasittaa kansantaloutta, kertoo tilastot.
Suurin osa rasittaa yhteiskuntaa, missä sellainen tilasto jossa suurin osa maahanmuuttoa rasittaa, aina löytyy lieveilmiöitä.
Elinkeinoelämä ei minun tietääkseni ei tuota allekirjoita, mikä taho yhteiskunnassa näin väittää.
- AnonyymiUUSI
Suomen talous korjaantuu kun
KOULUIHIN OPPIAINEET
VASTUUN KANTAMISTA OHJAAVAA KASVATUSTA JOAISELLE YKSILÖLLE
AMMATILLISET KOULUTUKSET ARVOONSA ja PALAUTETTAVA YHTEIKSKUNTAA
on SUUNITELTAVA TEOLLISUUS SUOMEEN johon myös AMMATTILLINEN KOULUTUS SUUNTAUTUU
suomeen pitää saada TÄYTYÖLLISTEETY YHTEISKUNTA
ja
jokaisen kansalaisen tulee kantaa vastuu omalta osaltaan
työn muodossa yhteiksuntaamme.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä851742Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2721615Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2901399Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1711321- 57915
- 48891
- 66884
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em66883Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40871Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤48838