"Matti ja Mervi" eivät saa pysymään korkkia kiinni.
Päihteitä kuluu Dubaissa
Anonyymi
27632
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Riitaa näyttää taas pukkaavan kaveruksilla. Tästä tulee hauskaa seurattavaa 😂
Riitelyssä ei ole paljoa hauskuutta.
Mikä riita?
Joko ne rahat ny loppu
Noitten höperöitten luuloissa on vain riitaa ja viinaa. Kai omasta elämästään jauhavat päivät pitkät.
Eläs nyt! Stepuli luulee että he ovat Mr & Mrs Smith, niinku Brangelina. Ovatko Stefia?
Stefia hyvä, lukitaan tämä😂
Stevia, saa sitä Mattijamervi meininkiä joukkoon.
🤣👌🏻 Stevia!
Sopii täydellisesti piriparin nimeksi.
Mihin perustuu tämä kommentti?
Tai nämä kommentit?
Aloittajan tyhjään päähän, eli ei mihinkään.
Katsokaas vaan, niin tänään tulee vielä monta yhtä typerää avausta samoista henkilöistä...
Varmasti tulee ja sehän on hyvä 😁!
Kadehdituin pariskunta, ei muuta.
Ja kiinnostavin.
Noitten oma elämä on kai vain odotusta, milloin seuraavat sossun rahat tulevat ja saavat kaljasatsinsa, hetken ovat "kuninkaita"...ja "kaveripiirissä "suosittuja".
Taas tää wannabe bättrefolk haukkuu palstalaisia. Mene muualle! Tämä on julkkisjuorupalsta. Minä saan ainaki nauraa työmatkalla vedet silmissä ihan kenelle haluan, vaikkapa näille rikollisille tyrkkyjulkuille, jotka luulevat ihmisten olevan kateellisia.
Mene itse muualle. Eivät nämä mitään juoruja ole, vaan teidän harhaisia kuvitelmia, suoranaisia valheita, sairasta.
Onko mielestäsi toisten silmitön haukkuminen juoruamista?
Puhdasta kateutta, ei mitään muuta.
Juoruissa on edes jotain perää, joskus ihan faktaakin. Eikä niitä ole "kehitelty" jonkun sekopään aivoissa.
Naura pois, mutta oletko ajatellut, millainen luonteesi on, jos naurat näille kiusaajien keksimille jutuille?
Kuulut itse silloin samaan sakkiin.
Tuskin työmatkalla naureskelet, kyllä työikäisillä on ajatusmaailma jo kehittyneempi.
Koulupentu olet, ainakin tasoltasi...ja ilkeä vielä.
Puhuu asiaa. Olette pahimpia kiusaajia, mitä missään on nähty. Vain tämän koulupojan tapaus menee edelle.
Motiivi? Kateus on aivan varma asia. Sairaus on toinen.
Tiedättekö mitä myös vesipuupulla vedetään Sofi vetää kunnon imuja piipullaan hotellin terassilla.Yhdessä kuvassa on myös sytkäri hänen kyljessään aurinko tuolilla, et sellainen huomio.
Siis vesipiipulla 👏
Aika paljon siellä vesipiippua vedetään, kyllä. Kuuluu kulttuuriin.
Olisinpä minäkin Dubaissa.
Ja laittaa kuvan johonkin (oletan , että on ollut kuva), että teillä olisi kauhisteltavaa ja päiväksi töitä kirjoitella tänne tästä" kauheasta" asiasta.
Sofia on huomaavainen.
Sytkärinkö ihan näit, mullakin on sytkäri taskussa.
Kaapissakin on yksi sytkäri ja miehelläkin on.
Stefu on ainakin joskus ollut tupakka suussa lehtikuvassa.
Sofiasta en tiedä , tupakoiko vai ei.
Jos ei polta itse tupakkaa ja sytkäri on kyljessä kiinni aurinkotuolissa, niin mihin se sitä käyttää.
Tarjoaa Stefulle tulta tai tupakoi. Tai Stefu on laittanut sytkärinsä siihen, että saisi taas suomi24:n ja vauva-palstan höperöille "jauhamista".
😂😂👍
Skål🥃🍹🍸
Lisää viinaa silmät liikkuu.
Silmät kiiltää ja valkoista nenän alla. Hyvin menee, se on sitä glämöyriä.