Exslusiviset kaiuttimet vaativat exslusivista elektronikka.

Anonyymi

Exslusiviset kaiuttimet ovat impandassi käyrälttä ilkeitä ja epä herkkät koska ideaali ei ole suunnitella helpot kaiuttimet kun halua hyvä ääntä.

He vaativat exslusivista elektronikka tyylin pääte vahvistimet mitä anta 2 x 200 wattia 8 ohm ja 2 x 325 wattia 4 ohm ja jotkut oikein ilkeät kaiuttimet vaativat paljon tehoa 1 ohm.

Silti ne toimi hyvin jos nittä aja exslusivisella elektronikalla.

3

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vahvistin on yhtä tärkeä kun kaiuttimet se vaikutta paljon äänen ei pelkästän kaiuttimin kannatta laitta raha myös vahvistimen kannatta sijoittaa raha jos on mahtavat kaiuttimet niin ääni ei kuulosta kaksiseltta jos vahvistin on kaksinen eli halpa.

      • Anonyymi

        Exslusivistä kaiuttimia on monenlaisia jotkut vaativat paljon vahvistimelta kun nissä on ilkeitä impedanssi käyriä.

        Ja ne on suunniteltu niin että ne pitä aja exslusivisella elektronikkalla.

        Mutta jotkut ovat varta vasten sunitelllut helpoksi vahvistimelle tarkoituksena että nittä voi aja muutaman wattin putki vahvistimella.

        Rippuen sittä mitä kukin halua tosin aktivi kaiuttimet erikseen nittä voi aja pelkällä etu vahvistimella.

        Kun valitset kaiuttimet tarkista mitä ne vaati vahvistimesta.


    • Anonyymi

      Ei pieniohmiset mökärit tarvitse vahvistimelta muuta kuin että se antaa rutkasti virtaa.

      Nykyään entistä pienempi ongelma, kun D-luokan vahvistimet ovat niin helevatin hyviä ja halpoja eivätkä tarvitse julmankokoisia kondensaattoreita. 700W vahvistin on enää jääkiekon kokoinen pieni viertalähde.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      52
      1787
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1722
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      1258
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      61
      1071
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      1034
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      775
    7. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      637
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      86
      630
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      32
      607
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      566
    Aihe