Tuskinpa Sofia ehdotti, että voi itse hoitaa aiheuttamansa kulut vaan jätti nekin veronmaksajien kontolle.
Sofian vankila-aika tuli kalliiksi yhteiskunnallemme
Anonyymi
56<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 56
Vanhimmat
Lokki ei maksa itse mistään mitään eikä myöskään velkojaan.
Ei Sofia ole ollut vankilassa vaan rikospoliisin tiloissa tutkinnan johdosta pidätettynä.
Vankilat on ihan eri paikkoja, ja niissä on tuomiota suorittavia rikollisia.
Sofia on maksanut kaikki velkansa.
Tutkintavankeudessa on ollut. Älä jauha paskaa. Lopullisessa tuomiossa istuttu tutkintavankeus otetaan huomioon rangaistuksessa.
Ai sakoissako? Miten otetaan huomioon ?
Tulisipa pian Katiskan käsittely päätökseen, niin saisit sinäkin paskan jauhaja oikean perspektiivin asioihin.
Katsoppas Sofin ulosotot Googlesta, ei ole maksettu verovelkoja yhtään euroa ainakaan vielä.Stefanin pitäis maksaa ne pois, koska Nikokin maksoi yli 530000€- vero velat pois.
Sofin asuessa Lontoossa, hänen kaikki isot ja pienet velat meni ulosottoon.Nainen tienasi yhtenä vuonna 100000€- mutta ei maksanut ollenkaan velkojaan.Kaikki nää tiedot on totta, eikä keksittyjä juttuja.
On ollu poliisivankilassa,se on nimi eikä muuksi muutu.
Sofialla ei ole mitään ulosotossa, on maksanut kaikki laskunsa.
Oletpas sinä vitsikkäällä tuulella 😂
Miten idolisi Niko R? Kommenttia kehiin, sotkun alkuunpanija?
Kalliiksi tulee vätyksen käräjointikin veronmaksajille.
Eiköhän Sofia maksa kulunsa kuten kaikki muutkin laskunsa on maksanut.
Niko kuittasi edelliset 53 000 e verovelat 🙈😅
Saman verran taitaa olla vielä jäljellä.
Niin huume rahoilla, ja silti vosu digger jätti sen, taitaa nikon lista pidentyä.
Ha-haa!!!
Höpö, höpö! Missään vätyksellä ole mitään mistä maksaa!
Niko oli huumekauppias siitä ei päästä mihinkään eli rikollinen, mutta piti huolta Sofiasta, maksoi laskut, yritti auttaa kaikin tavoin, hemmotteli. Pettureita halveksin etenkin niitä, jotka pettävät kaverinsa, niitä jotka pettävät jopa oman perheensä ja jättävät kodin vuokratkin rästiin tietoisesti. Onko noilla ihmisillä omaatuntoa?
Eipä ole maksanut, eikä luultavasti maksa vastedeskään kun ei tuloja. Verotiedoista nähdään...!
Kirjoitat varmaan itsestäsi😆
Mites ne jotka istuvat kymmeniä vuosia vankilassa? Maksavatko?
Sofia ei ollut vankilassa, oli tutkintavankeudessa ja se on aivan eri asia jos viitsisit selvittää ennen kuin auot päätäsi.
Olen laittanut ylläpitoon tiedon valheellisesta aloituksesta, laittakaa muutkin.
Aloittaja ei ole perillä asioista ja antaa väärää tietoa.
Kerropa aloittaja, moniko rikoksesta epäilty on maksanut valtion majoituksessa olonsa omasta kukkarostaan?
Tuskin yksikään on tutkintavankeuteen, tai ihan tuomiotaan vankilaan istumaan joutunut on sinne vapaaehtoisesti mennyt. Viranomaiset noutaa, tai sinulle kerrotaan aika, jolloin tulet paikalle, jos et tule, niin noudetaan.
Sofiaa ei ole tuomittu mistään, on tässä jutussa mukana eksänsä takia ja ansiosta.
Onko aloittajalla luulo, että esim. Sofian eksä maksoi oman tutkintavankeutensa ja maksaa myös tulevan linnatuomionsa ajalta siitä aiheutuneet kulut?
Meillä on vankiloissa väkeä, joista osa on istunut siellä kerta toisensa jälkeen ja vapauduttuaan töpeksii pian uudestaan ja päätyy takaisin linnaan. Jotkut on istuneet linnassa päälle neljäkymmentä vuottakin eri rikoksista, maksamatta majoituksestaan latin latia.
On ottanut vastaan kallista materiaa, matkoja ja kauneusleikkauksia etc. Aikuinen ihminen tietää mistä käyttämänsä raha tulee.
Tiedätkö sinä muka mistä Sofian rahat tulee😆
Ei ole sulla kaikki muumit laaksossa.
Oliko tuo sinun käsityksesi vastauksesta siihen, mitä kysyin?
Kuinka moni vankilassa/tutkintavankeudessa ollut on itse maksanut kulunsa tältä ajalta?
Ja eikä ihmiselle lähetetä laskua esim.juoppoputkakäynnistä.
Sairaita kommentteja. Ei taida töitä olla näillä kommentoijilla, on jutut sen mukaisia.
Sofiakin tekee töitä eikö sunkin pitäisi tehdä.
Nyt kiinnostaa, siis mitä töitä tekee mistä saa rahaa
Kerropa itse mitä töitä teet ja mistä saat rahaa😂
Jos on varaa (käyttäytyä sivistymättömästi) huutaa ilkeitä kommentteja Suomea kohtaan heti kun on päässyt leveilemään ja kuluttamaan varoja naurettavuuksiin, niin olisko vielä vaikka lainarahaa jäädä pysyvästi, siellä ei kukaan raiskais, eikä haukkuis. Happy end.
No mitä ja missä Sofia on huudellut? Mitähän, jos pysyisit edes hiukan totuudessa, muitten tekemiset eivät ole Sofian syytä.
Kyllä kateus on kavala tauti, ja ilkeä tauti.
Mistä keksit Sofian tähän, eikö päässä muuta liiku? Et ainakaan komentoimastasi tekstistä.
Sitä kysyttiin jo suositussa tv-ohjelmassakin. ”Mistä sä saat rahaa?” Sitä samaa monet ovat ihmetelleet,
Verotiedoista näkyi myös, ettei tuloja paljon ollut. Soffa leuhki itse, että hän on saanut rahaa tekemättä mitään 😂
Miten 50v. Soffa pärjää?
Onko edelleen drinksuilla Kellyn kanssa Dubaissa?
Onko lisäkkeet paikoillaan?
Päivystää lapsettomana baaritiskillä hamaan loppuun saakka.
Asia joka ei sinulle kuulu. Mitähän, jos huolehtisitte omista asioistanne, niin ei tarvitsisi toisia kytätä ja kuvitella niiden elämisestä ja olemisesta olemattomia.
😂😂😂
Vätys pitäisi pistää maksamaan suomalaisille aiheuttamat kulut.
Taidat olla aika vätys kommenttisi perusteella. Maksaisit sinäkin kunnolla veroja etkä vain täällä palstalla ulisisi.
Suvun musta lammas.
Ei auttanut shamaani eikä näköjään terapeuttikaan aloittajalle. Surullinen kohtalo katkeralla naisella.
Jos sinut on aiheettomasti pidätetty tai vangittu rikoksen johdosta, sinulla voi olla oikeus saada valtiolta korvausta vapauden menetyksestä.
Tuossa puhutaan ns. koppikorvauksesta.
Ja sofian kohdalla katsottaisiin espanjassaolon tulojen mukaan keskiansio ja e/pvä/=koppikorvaus. Mutta ei sofia mitään saa. Oli syystä kiinni ja syytteitä on niskassa useampi. Nuokin sakot mitä se saa maksettavaksi valuu ulosottoon.
Sofia on maksanut kaikki velkansa 👍
Aivan näin sanovat henkilöt, jotka elävät toisten henkilöiden kustannuksilla.Eivät koskaan maksa velkojaan, koska aivotoiminta ei ymmärrä et miksi juuri minun pitäisi jostain maksaa.
Miehet on maksaneet ja maksavat jatkossakin, niin uskon.
Aivokapasitteettisi on erittäin rajoittunut😆
Se juorujeesusta harmittaa.
Köyhät naiset vinkuvat kun jollakin on varakas miesystävä. Ottaisivat itsekkin itselleen rikkaan miehen niin vikinä ja kateus olisi tipotiessään.
Samaa mieltä 👍 😆😂
Millä resursseilla ne varakkaan miehen saisivat? Rumat ja vanhatkin (rikkaat) ottavat vain kauniin naisen puolisokseen.
Miki Martina yrittää omia Korpelan Sora & Maa Oyn asiakirjoja itselleen? Keinoja kaihtamatta.
Petos?
Lukekaapa kuinka suuret koppikorvaukset saivat esim. rouva Auer ja irakilaisveljekset.