Hallitus teki tempun!

Hallitus otti nyt JÄREÄT keinot koronaa vastaan!
Nyt kuulemma pidettävä kahden metrin turvavälit jos ihmisiä on samassa paikassa kymmenen tai enemmän😂
MITÄ HELV...!!
Eikös nuo turvavälit ole olleet jo käytössä, markettien lattioissa kassoilla merkintäteipit "turvaväli 2m" kuluneet jo monta kertaa rikki vaihdettu uusiin!! Voi elämä mikä päätös.
Jos on yhdeksän ihmistä niin saavat olla vaikka päälekkäin!!
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Pitää tuo olla sanomattakin selvää jotta esim kaupoissa ei läähätetä toisten niskoihin eikä sinne mennä kipeenä.
No suomi on juntti kansaa mikään ei mene jakeluun vaikka rautalangasta vääntäisi...

Äänestä

Hallituksen on pakko tehdä jotakin kun ihmiset ovat niin tyhmiä etteivät itse kykene toimimaan järkevästi.

Äänestä
  • Pakko tehdä jotain..eikös tuo kahden metrin turvaväli ole ollut käytössä jo kauan, muttei toimi kun ihmiset eivät pidä sitä turvaväliä niin kuinka se nytkään tulisi toteutumaan.
    Kassa jonossa kyllä pidetään mutta kasahihnan päässä se kummasti unohtuu.

    Äänestä

Ravintoloiden ja yleensäkin alkoholia myyvien yritysten joutuminen pääministerin silmätikuksi saattaa johtua hänen lapsuudestaan ja erikoisesta nuoruudestaan.
Ko. paikat tuntuvat olevan punainen vaate nuorelle naiselle ja kumpuavan enemmän tunnepuolelta kuin järjen äänenä.
Peruspoliitikko voi joskus esittää mielipiteitään ja päätösehdotuksiaan tunnetasoltakin, mutta valtionjohtoon kuuluvan pääministerin tulee pitäytyä pelkissä faktoissa vaikka sielussa kuinka kiehuu.

Äänestä
  • Kyllä se nähtiin kuinka vastuuttomia nämä opiskelijat oli kun pitivät juominki kekkerit ravintolassa..
    Oikein jotta kaikki baarit kiinni voisihan ne pitää auki esim päivällä ja illalla kiinni koska päivä aikaan nämä tyhmästä päästä kärsivät ei rieku baareissa.

    Äänestä

Ei tuo nyt niin paha tauti ole että pitäisi ihmisten elinkeinoa ryhtyä estämään. Kausi-influenssaan kuolee Suomessa noin 500 henkilöä normaalivuosina, koronaan muutama kymmenen vaikka THL yrittää saada kaikkisaattohoitokuolematkin koronan aiheuttamaksi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hallitus otti nyt JÄREÄT keinot koronaa vastaan!
Nyt kuulemma pidettävä kahden metrin turvavälit jos ihmisiä on samassa paikassa kymmenen tai enemmän😂
MITÄ HELV...!!
Eikös nuo turvavälit ole olleet jo käytössä, markettien lattioissa kassoilla merkintäteipit "turvaväli 2m" kuluneet jo monta kertaa rikki vaihdettu uusiin!! Voi elämä mikä päätös.
Jos on yhdeksän ihmistä niin saavat olla vaikka päälekkäin!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu