Tulin vain sanomaan, että karavaani kulkee -koirat haukkuu. Näen täällä paljon jonninjoutavia höyhötyksiä ja vanhojen viestien uppauksia. Asialla ovat ne samat vanhat jahnukaiset, jotka ennenkin ovat trollauksia kirjoitelleet. Mitenkä heitä Dacian hyvä menestys niin kovasti ottaa pattiin?
-Osss
-Osss
Vastaukset 23
Vanhimmat
No onhan se katsastus konttoreiden vikatilastojen ykkönen !
Kun ajaa riittävän uudella autolla, ei ole asiaa katsastukonttorille. Edullisen Dacian kanssa se on mahdollista olematta rikas.
Katsastustilasto on meillä ehkä suurin vitsi. Kuka pelkää ja kuka haluaa huollattaa/korjauttaa autonsa ennen vai jälkeen katsastuksen. Toyotan setämiehille ja vaareille on kunnia että Toyota menee kerrasta läpi, maksoi mitä maksoi, hihii mitä pönttöjä!
Hehehehehehehe. Sä oot oikeassa mutta niin väärässä. Heheheheheheheh
Soisi nyt auton kestävän enmmän kuin ensimmäiseen katsastukseen asti !!
Ei kestä romanian rellussa alustan puslat ja pallonivelet. Akku on mallia noname ja hädin tuskin kestää takuuajan. Renkaat mallia pingpong, eli EI JATKOON!
Ei kestä romanian rellussa alustan puslat ja pallonivelet. Akku on mallia.... No minäkin sanon jotain kun sulla ei ole sitä tietoa Daciasta että kannattais tulla Foorumiin kertomaan . Kokemuksesta sanon vain että alkuperäinen (Rombat) akku kesti peräti 8,5 vuotta ja etupään alapallonivelet ja ohjausnivelet kestää enemmän kuin 100000km kun ajelee pikiteitä. Olen pirun tyytyväinen autooni !!
Jos sitä vaihtaa kerran parissa vuodessa jonkun kympin parin nivelen, niin kyllä sillä saa melkoisen tuntipalkan hankintahinnan erotuksesta, kun vertaa samanikäisen japsin hintaa käytettynä ja mikä parasta ei tarvitse edes hitsaushommiin ruveta.
Mutta mites jos itsetunto ei kestä romanian rellulla ajamista. Mulkoileeko naapurit, miten sukulaiset reagoi kun ajat dacialla. Ja mitä sanoo vaimo. Siinäpä pohtimista. Itse vältän kuin ruttoa daciaa juuri näistä syistä. Mieluummin vaikka skooda.
Eiköhän nuot lie samaa kamaa !!
Jos sitä vaihtaa kerran parissa vuodessa ::::Eikä niitä tarvtse 2 vuoden päästä edes vaihtaa,kerron sen kokemuksesta !!!
No jo on huono itsetunto miehellä. No toki molemmat käy vallan mainiosti, kunhan vain ei tarvitse ottaa Toyotaa.
Mutta mites jos itsetunto ei kestä::: Yleensä sitä päättää itse omista asioistaan,oliko vaimosikin naapurin valitsema ja päättää'kö naapurisi sinun muistakin asioista. Jotkut kai tarvitsee holhoojaa ?
Mielenkiintoinen kannanotto. Jatka samalla selkeällä linjalla.
Eräillä on aimo annos Cannabista aivoissa !!!!
Eikö tällä palstalla ollut tarkoitus keskustella Dacia autoista??
Kun kaikki tekis niin !!
Koko suku hylkää ja naapurin penakin katsoo kieroon. Ei kannata.
Niin, kun ostat Skodan. Luotettavaa romanialaista DACIAa sen sijaan tulee koko suku katsomaan ja päivittelemään kuinka fiksu ja rohkea valinta olikaan hommata lelu oikean auton sijaan.
Nosiis jos ensimmäiseen katsastukseen asti vaan autoa pitää niin oivallinen valinta. Käytettynä järkyttävä pommi.
Sinähän, osss, tiedät kaiken ilman vähäisintäkään kokemusta Daciasta.
Osssilla on pitkähkö kokemus autoista. Välttäkää Daciaa. On auton irvikuva
Se on just näin. Daciaa pitää karttaa kuin ruttoa. Kaikki eivät tiedä autoista mitään ja siitä syystä ostavat auton hinta edellä.