Sokos hotellin aamupalalla... että kiva taas kun toivat koronaa kainuuseen!
Koronaa Vuokatissa
Anonyymi
15684
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Odotellaanhan vielä ensi viikkoa, jotta saa loputkin ministerit ja kansanedustajat rauhassa lomailla. Sitten vasta rajoitukset päälle.
KORONA OTTAA Vauhtii vuokattii mäen päälle ja rykäsee sieltä lissee coronaa
Siellä on taas etelä-suomalainen narsisti hiihtolomalainen oireisena kulkenut pitkin ja poikin levittämässä koronaa. Kerta oireinen ollut niin olisi pitänyt mennä heti testiin ja pysyä karanteenissa ja lähteä ajamaan ilman pysähdyksiä kotipaikkakunnalleen sairastamaan eikä levitellä koronaa pitkin kyliä. Ihan juuri tällaisten puupäitten takia ois pitänyt laittaa se etelä-suomi karanteeniin ennen hiihtolomia ja jokainen ois pitänyt viettää se lomaviikko oman perheen parissa kotona.
Ei jatko tartuntoja.
Flunssa.
Tällä menolla suomen päättäjät ajavat meidät Great reset!
Kiva on kuhmossa,koronaa ei,juminkeon saatte lahjaksi lypsyrobotiksi.
Eikös ne menneet kiinni jo 8, 03 , 2021 3 viikkoo kielto päällä suljettu stäng.
Eiköhän ne teijän Lukiolaiset oikein kunnolla juhlineet viikonloppuna Vuokatissa ootellaan Sotelta tartunta tietoja, että silleen varmaan elämä ahistaa voi vittu.
Idiootit lukiolaiset!!! Tätä tää just on; välinpitämättömyyttä muita kohtaan!
Kertokaa hyvät ihmiset mitä ihmeellistä on lukiolaisissa/ abeissa kun ne ylittävät uutiskynnyksen ihan valtakunnan uutisissa??? Esim. uutisissa mainitaan äidinkielen kokeesta yms. Ammattikoululaisita ei sanaakaan, eikä korkeakoululaisita ja yliopistoista, joista jäkimmäiset ovat mielestäni kyllä arvokkaipia yhteiskunnalle.
Kainuun Prikaatilla, Terrafamella jopa sairaalan päivystyksessä altistumisia.
Vaikuttaa siltä, että nyt taitaa tulla todella paha kevät viime kevääseen verrattuna. Ihmiset on väsyneitä koronaan ja tekevät melkein, mitä lystäävät.
Pääsiäinen kohta ja silloin taas matkustellaan.
Asiaa ei helpota tieto siitä, että koronan kanssa taistellaan vielä mahdollisesti monta vuotta. Rokotteistakaan ei aina nyt sitten tiedä, onko ne turvallisia. Kuollako koronaan vai veritulppaan.
Kyllä tässä kun tätä kaikkea miettii, alkaa jo väsyttää, ei kohta jaksa enää välittää mistään mitään.
Toi on niin totta! Ja sekin turhauttaa että osa ihmisistä vähät välittää rajoituksista ym. No ei ole korona häviämässä mihinkään vuosikausiin!
Lukiolaiset herranterttujen penikat vaan bilettää urheiluopistolla, kunnon koronalinko bileitä. Ylioppilaskirjoituksetkin niin pitäis jokaisen penikan olla karanteenissa. Kukaan paskaakaan välitä mistään korona viruksen suojautumisista liemessä ollaan.
KORONA RÄKÄÄ HIIHTOLADUILLA Yöks oksenusta blääh yrjöää
Nyt ei oo ku thaikuilla ja muilla marjanpoimijoilla
77 Thai poimijaa koronasa koko talven hoitaa marja keisarin piikkiin