Tämä porukka ei kestä häviötä. Eikös se ollut tarjouskilpailu, vai pitäskö ottaa kyseinen firma vaikka huomattavasti kalliimpi. Sama valitus edellisellä kerrallakin.
Ei vaan voi suosia omaa paikkakuntaa.
Ei vaan voi suosia omaa paikkakuntaa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ajaako eläkeläiset tai sen ikäiset, ettei kävis kuin kuipiossa.
Ihme valitusta. Ehdottomasti paras tämän alan firma tällä seudulla. Eikö teitä paskanjauhajia koskaan kyllästytä nälviminen.
Samaa mieltä. Tällä palstalla asiantuntijat haukkuvat vuoron perään kaikki firmat, vaikka eivät tiedä firmojen toiminnasta tai faktoista tuon taivaallista. Ja sitten jotkut ressukat vielä uskovat, että tällä palstalla on tietoa. Surullista.
Onko kyse siitä kuka jonkun mielestä paras. Eikös tässä ollut urakka kilpailu, ja kyllä tästäkin porukasta löytyy yhtälailla valitusta.
Jos eläkeläiset ajaa bussia käy kuin muinoin. Isät ajaa koulun tilaaman bussin persässä ja kyytii naapurin kakaratkin.
Antaa harrastelijan vaan harrastaa
Ei se auta vaikka saa jonkun "voiton" rahapeleissä. Ja ostaa uusia onnikoita. Urakan voitaa se jolla on halvin tarjous ja PISTE! Valittaa saa toki. Mut täytyy myös niellä tappionsa. "kohta se nysse tulee" :)
Mutta onko se halvin hinta aina paras. Tarjouskilpailussa pitäisi katsoa kokonaisuutta ja mitä asioita tarjous pitää sisällään. En tunne tapausta mutta sen verran tiedän, että joskus halvin tarjous mikä on valittu, on loppupelissä tullut kalliimmaksi kuin tarjousvaiheen kallein tarjous.