Olen pettynyt sinuun

..ja se on tietyllä tapaa helpotus. Pääsenpähän sinusta vihdoin eroon. En olisi uskonut että vajaat noin alas, pidin sinua jonkinlaisena esikuvana.
19<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Minne hän on vajonnut ja miksi?

Äänestä
  • Vajoat* piti kirjoittaa tosiaan ja tiedoksi salapoliisille, se ei ollut kirjaimellisesti otettava lausahdus. Hänen käytös on se mihin petyin.

    Äänestä

Miehelle vai Naiselle ja ikä alkukirjain ilmansuunta henkilötunnus?

Äänestä
  • Palstaharhoilleni meni. Ei kenellekään oikealle tällä kertaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Palstaharhoilleni meni. Ei kenellekään oikealle tällä kertaa.

    Mielikuvitus ukoilleko sitä kirjotettaa?

    Äänestä

No ei kai kukaan halua ihastukselleen mikään esikuva olla..

Äänestä
  • En ole kiinnostunut äiti/isäongelmaisista. Win/win, kuten sanoin helpotus. Haluan aikuisen ihmisen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    En ole kiinnostunut äiti/isäongelmaisista. Win/win, kuten sanoin helpotus. Haluan aikuisen ihmisen.

    Win/Win? Eli voitat kun et ole kiinnostunut, mutta mistä tuo toinen voitto tulee?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    En ole kiinnostunut äiti/isäongelmaisista. Win/win, kuten sanoin helpotus. Haluan aikuisen ihmisen.

    Määrittele isä-/äitiongelmainen. Ei aikuinen ihminen etsi itselleen isää tai äitiä vaan tasavertaista kumppania. Liian suuret ikäerot voi tehdä joskus sen, että se näkyy suhteessa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Win/Win? Eli voitat kun et ole kiinnostunut, mutta mistä tuo toinen voitto tulee?

    Toinen voittaa kun ei saa jämähtänyttä fossiilia.

    Äänestä

Hah ha
Ongelmat voi kato olla vanhemmilla

Eikä jälkikasvulle

Sorry nyt vaan mutta näitäkin tapauksia on

Sivusta sivuun

Äänestä

Ei ehkä tunneta mutta minä taas petyin sinuun kirjoituksesi perusteella.

Äänestä

Joo, pudotin itseni jalustalta tarkoituksella, illuusiollasi ei juurikaan ollut yhtymäkohtia todellisuuteen. En olisi voinut olla oma itseni.

Äänestä
  • Sanotaan, että ihastuksensa näkee aina ruusunpunaisten lasien läpi. Onko kyse siitä?

    Äänestä

  • Aikamoista toisen tunteiden ja järkevyyden aliarviointia. Vaikeuksia vastaanottaa rakkautta? Sivusta.

    Äänestä

Tuttua, tuttua. Pidin häntä hienona oikeudenmukaisena ihmisenä, juuri sellaisena millaisen kuvan itsestään antoikin. Mahtavia sanoja joiden mukaan on hyvä elää. No, lopulta totuus tulee aina ilmi ja jos on yhtään ihastunut niin jotenkin se pettymyskin tuntuu paljon raskaammalta kuin tavallisesti. Vielä kun tuon tyyppisiä aitoja ihmisiä on hyvin harvassa millaisena häntäkin pidin.

Harmi olisin niin halunnut uskoa häneen, se toi sanoinkuvaamatonta iloa päiviin. Arvostan ihmisiä jotka seisovat sanojensa takana eivätkä yritä olla jotain mitä eivät ole, näin pyrin itsekkin elämään. Ehkä jos vielä joskus toinen samankaltainen tulisi vastaan ennen elämän ehtoopuolta.

Äänestä

Ompas ilkeä kirjoitus.

Äänestä
  • Pakko lisätä, että AP on kyllä paha ihminen siinä mielessä, että ei ymmärrä toisten mielenterveysongelmien olevan totista totta. Leimaat toisen käytöksen perusteella, tietämättä totuutta. Tässä mistään isä/äiti asioista ole kyse, vaan mieliala häiriöstä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Pakko lisätä, että AP on kyllä paha ihminen siinä mielessä, että ei ymmärrä toisten mielenterveysongelmien olevan totista totta. Leimaat toisen käytöksen perusteella, tietämättä totuutta. Tässä mistään isä/äiti asioista ole kyse, vaan mieliala häiriöstä.

    Ja mulla on hyvät välit molempiin vanhempiin, vaikka heidän välissä lapsena jouduinkin olemaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

..ja se on tietyllä tapaa helpotus. Pääsenpähän sinusta vihdoin eroon. En olisi uskonut että vajaat noin alas, pidin sinua jonkinlaisena esikuvana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu