Leijona klubit.

Onko nämä niitä ruuanjokopaikkoja vai mitä?
3175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mene ja ota selvää jos noin kiinnostaa

Äänestä

Leijonaklubit ovat vapaamuurareiden rupuosastoja joista saattaa kielitaitoisena ja äkkirikastuneena jopa päästä paikalliseen looshiin. Leijoniin kuuluu usein paikkakunnan alempaa älymystöä tai taivaspaikan lunastushaluisia yrittäjiä.
Leijonia kokoaa yhteen myös tietynlainen pätemistarve, koska heillä on kotona naarasleijona joka määrää laumassa.

Äänestä

Kokoomuslaisten äkkirikastuneiden kahvikerhoja ovat.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko nämä niitä ruuanjokopaikkoja vai mitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu