Kuinka monta % on Suomessa näitä tarpeliseten alojen korona tykkiä sairastamassa? Suomalaiset lukitaan sisälle karanteeni ja nää linkot vaan
lorvi ihmisten joukossa.
Puolassa on määrätty paikka ja puhelin seuranta ja Sun on löydyttävä
kohteesta jos on määrättykaranteeni.
Ei lähdetä hakeen Piwoa kaupasta tai muuta.
Lähes 300 koronan tuonutta "työsiirtolaista" kaunistaa Rauman tilastoja.
7
279
Vastaukset
- Anonyymi
No jos sinäkin viitsisit mennä vaikka sinne telakalle töihin, etkä riekkuis tietokoneella työttömänä yötä päivää, niin ei tarvittaisi puolalaisia. Mutta ei. Liian pieni palkka, likainen työ, vapaa aika menee hukkaan, ei vaan jaksa. Sulta menee hermo. Äänestä persuja, ne ajaa polakit pois ja laittaa sinut väkisin sinne telakalle. Ja SUOMI pelastuu.
- Anonyymi
Työttömiksi ja eläkeläisiksi koulutetut ensiksi pätevyystodistus taskuun kuten muualta tulleilla.Tekevät pitkiä työpäiviä ja pitemmät vapaat.
- Anonyymi
Ei riitä 300 ny jo 350 eli joka kolmas tuonti Polakki on korona lingo.
Onneks ei tarvi tehdä töitä vaan harrastaa , metsästys ,kalastus ,lorviminen ,lomailu omilla mökeillä Suomessa .
Näitä mökkejä on kertynyt ja niistä on iloa ittelle ja jokku niitä haluaajopa vuokrata.
Oon kyllä hitsaillut kaukolämpöputkia nuorena mutta 35 v, aloin " mökki" sijoittajaksi.
5vuotta on vaan oltu. - Anonyymi
Upottakaa ne kaikki korona Polakit siihen kanavaanne, perkele.
- Anonyymi
Sinähän moukka olet. Ei kai nyt ketään ihmistä voi kanaaliin upottaa. Siihen katsos kuolee ja siitä saa vankilatuomion. Ei kyllä ole pelkoakaan, kun kaikki Rauman luuserityöttämät ovat niin laiskoja. Moinen homma kävisi työstä ja raumalaiset luuserit eivät tee työtä.
- Anonyymi
Ei ole pelkkä telakka ongelmana. Siellä vielä voidaan siirtyä suljettuun järjestelmään jossa ulkona ei työpaikalta käydä, jos vain tahdotaan.
Kauppakeskukset auki, ostarit auki, toimistoja täynnäkin työntekijöitä - ja parhaiten tartuttavat paikat, koulut auki. Kesä on peruttu jos jatkuu sama.
Yliopistokaupungeissa pitävät normaalit pääsykokeet epidemian aikana. Eli eri kunnista toiselta puolelta maatakin tulee osallistujia ahtaisiin käytäviin, viikonloppuisin saattanut olla bileet jne. Jos jossain jokin variantti, jokin nykyisistä tai uusi, ei olekaan levinnyt, kätevästi leviää sitten.¨
Rokotukset ei toimi Etelä-Afrikan varianttiin. Uusia eri variantteja levinnyt ympäriinsä, eikä kuntien rajat ole kiinni millä estäisi kunnasta toiseen tarttumisen.
Kun rokotettu enempi, leviää varianteista ne joihin rokotus ei tehoa. Oikea ratkaisu olisi ollut ja on edelleen tukahduttaminen. Kun virus jää maan rajoilla karanteenihotelleihin, voi maan sisällä elää normaalia elämää, kuten nyt Uudessa-Seelannissa, Taiwanissa jne. Adressi tukahduttamisen puolesta:
https://vapaaksikoronasta.fi/ - Anonyymi
rajan päässe kaikki jotka haluavat, meillä suomessa ollaan niin vieraanvaraisia ja sitten tulee tuliaiset jotka suomen valtio maksaa kalliilla hinnalla.
testit ja karanteenit ovat tavallisen ihmisen pussista verotuksen kautta pois ja sitten meitä tavallisia ihmisä laitetaan karanteeniin kun ulkomaiset tartuttaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään975221Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen543351Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,742720Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.621378Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp3041288Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?261233Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1121096- 461040
- 411036
Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2331036