Kovasti koittaa neiti päteä täällä minun palstalla. Minä kuitenkin olen jo täällä ja sen voi vakuuttaa. Oikea historia tietämys tulee haastattelemalla ihmisiä. Kysyin iso äidiltä millainen oli sota aika. Se sano että ukki oli kamala piereskelemään sahtipäissään ja kuorsasi kännissä. Sano aina jurrissa että kekkonen on hyvä jätkä ja kunnon töömies! Karjasi sitte että tittelit pois herroilta tanakele ja löi puukon pöytään pystyyn. Äsdeepee on paras tööväen buolue.
Setä kerto että Lata on paras talvi auto ja siinä on väändöä moottorissa. Iso lohkossa oli peräti 1,5 toista kuutiota moottorin tilakuutioita. Kampi varmisti käynnistyksen vaikka paristo oli tyhjä.
Kerron vähän matema tiikasta vielä. Kun Aimolla on kolme litraa kiljua ja minä imaisen siitä yksi kolmas osaa, niin paljonko jää aimolle ja onko molemmat silmäni pandana vaiko vain puolet silmistäni? Entä silmän keltuaiset? onko ne väriltään terveen keltaiset vaiko rusehtavan verestävät ryypättyäni 6 vuotta yhtä soittoa korvikkeita ja kaiken maailman kuraa?
Pattayan tundemus ja hisstoria
4
57
Vastaukset
- Anonyymi
Oliko buukuulapenkit?
- Anonyymi
Pakko se on tunnustaa että pohjoisen mies on thaimaan guru ja shamaanitietäjä. Alakertakin roikkuu amalialla kuin velhon hiha.
- Anonyymi
Reps! Hyvää tositapahtumiin perustuvaa parodiaa takavuosien kotiKarpoista joita senssu edustaa mitä parhaiten!
- Anonyymi
Vähän niinku kekkosin vielä pitssakedjun perustaa tänne savon kalakukkoilijoille kettuillakseni. Yrittipitsoitamme Herbamääree tullee olemaan suosikki ollen. Laatu pyörien keulimis viteoita kun poju katsellut on ja peukaloaan imeskelee niin... niin... niin...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2442165- 1891644
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461302Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501005- 41816
- 14800
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30771Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21760Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25746Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647
