Kuka se mun kaipaaja on, koska eihän sitä voi tietää jos kyseinen henkilö olisi mieleeni kunhan vain ensin tietäisin kuka hän on. Aina ihastumisen tunteet eivät syty yhtäaikaa, vaikka niin tuntuu monet täällä luulevan. Että silloin kun itse ihastui niin se vastapuolikin olisi ihastunut yhtäaikaa. Ei se silti tarkoita, etteikö voisi ihastua jälkeenpäinkin.
Siksi haluaisin tietää
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Nhgkkgh
Kukaan ei kaipaa sinua täällä. Voin vakuuttaa, että tunnisteet täällä on sellaisia, että jos et tiedät kuka sua tällä kaipaa niin se ei ole kukaan. Kuulostat muutenkin tosi tyhmältä. Miksi joku juuri sinua kaipaisi. Herätys nyt!
Itse olet tyhmän lisäksi ilkeä. Aika monia ihmisiä tässä maailmassa on kaivattu ja kaivataan, vai luuletko että ihmiset ovat huvikseen parisuhteissa? ”Miksi joku juuri sinua kaipaisi” Ei tuolla lailla kukaan normaali sano toiselle.... Miksi edes vaivauduin vastaamaan ilkimykselle.
Tunnisteet täällä on sellaisia että ne sopii ihan jokaikiseen. :)
Teitä lannistajia kyllä riittää. Olen semmoinen luonteeltani, että sanon rehellisesti ääneen jos olen jossain hyvä ja myös jos olen jossain huono. Olen siis rohkeasti ylpeä sellaisista asioista jotka on hyvin. Mutta tiedostan myös heikkouteni. Tämähän joitain ihmisiä ketuttaa kun joku kehtaa ”kehua” itseään. Ja sitten tullaan mollaamaan ja kieltämään se hyvä mikä toisella on. Yksi esimerkkitapaus tuli mieleeni lapsuudesta kun opettaja esitteli minun kättenjälkeäni luokan edessä ja sanoin sitten ääneen että näyttää ihan minun työltä, no eräs lapsesta asti myrkyllinen ihminen nauroi siihen ivallisesti ja yritti kieltää asian että se ei olisi muka ollut minun työni. No, opettaja totesi että kyllä se tosiaan oli minun työni. Meni se myrkkymurattikin hiljaiseksi.
Huokauksien laakso...
Huokaus...
Ja nyt kaikki yhdessä: Huokaus!
Jos et tiedä kuka hän on, niin sittenhän tunteenne ei ole molemminpuolisia kuten hän toivoo ja voit unohtaa koko asia. Itse ainakaan en haluaisi noin kylmän kanssa mitään suhdetta vaikka olisin kuinka ihastunut.
No, jos tässä kreisilandiassa nyt jotain mahdollista lähtöasetelmaa alkaa miettimään, niin se on latautunut kohtaaminen, jonka seurauksena kumpikin täällä etsii tunnisteita toisistaan liittyen juuri tuohon kohtaamiseen, joka jäi arvuuttelun asteelle toisen mietteistä. Toinen tietenkin voi sen tehdä jälkikäteenkin, intuition tänne johdattamana.
Aletaan selvitystyö.
Kumpaa kaipaat , miestä vai naista ja kumpi itse olet?