Norjalainen naishiihtäjä jäi kuudenneksi ja pyysi kansalta anteeksi ja sanoi lähtevänsä kotiin kesken kisojen.
Suomen naishiihtäjät pitivät 7 sijaa hyvänä.
Suomen naishiihtäjät kotimaahan harjoittelemaan
9
94
Vastaukset
- Anonyymi
Johanna Matintalo on täysin rapakunnossa. Sanoi mäkien nousun olleen ylivoimaisen vaikeaa.
Johaug menee mäet ylös kuin raketti. - Anonyymi
Huippu-urheilun tehtävä on nostaa kansan omanarvontuntoa. Suomen naishiihtäjien viimeisten sijojen keräily masentaa kansaa.
- Anonyymi
Suomen naishiihtäjien puheista ja käytöksestä saa kuvan kuin he olisivat huvimatkalla alpeilla jossa kilpailu on vain sivuseikka.
- Anonyymi
Kun jäädään kärkeen yli kolme minuuttia ja kerrotaan että oli hyvä hiihto, niin mitä ihmettä hiihtäjät tekee hiihdon MM-kisoissa. Ylläksellä on hyvä kelit, sinne hiihtämään jos tykkää hiihdellä.
- Anonyymi
Tänään parasta antia pitkään aikaan, sijat 10, 13, 30 ja 40 .
Tämä on se taso tällä hetkellä, kannattikohan tuonne lähteä?- Anonyymi
Erot maailman huipulle 2-5 minuuttia 10 km matkalla. Laittaa miettimään.
- Anonyymi
Kaiken tämän päälle ylivoimainen suksi.
- Anonyymi
No toi on totta. Suomalaisten harmi, että myös Ruåttalaisilla oli jotakuinkin ok sussi. Venäläisillä ja Norjalaisilla umpisurkeat kapulat, Jenkeillä semi ok.
Mikähän olisi ollut tulos tasavertaisella kalustolla? 5 venäläistä olis ollut roposen edellä, liuta muita. Jos Espanjattarille annettas tuollaset välineet kuin Suomalaisille, voisi tulla yllättäviä tuloksia. Edes näillä huippuvärkeillä oli Suomalaistyttöjen tulos pannukakku. Sijat 10, 13 ja ynnämuut, niin ei voi olla tyydyttyneitä naisia maalissa. Parhaan Suomalaisen edellä oli mm. itävaltalaishiihtäjätär.
Miettikääpä tätä, koko kisan kaikki väliajat huomioiden paras suomalaissuoritus on yhden väliajan osalta sija 6. Siis mitään väliaikojen väliä ei kukaan suomalainen ole ollut kärkiviisikon tahdissa, ei yhdelläkään väliajan välillä. Tasasta puurtamista tytöillä.
Tässäkin suomalaisnaisen parhaassa väliajassa Ritu hävisi ajallaan 5.12, 19 sekuntia nopeimmalle.
- Anonyymi
Tätä porukkaa ei enää harjoittelukaan auta, koska ovat perustasoltaan narjalaisia ja ruotsalaisia niin paljon jäljessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774622- 1801897
- 1241600
- 1241125
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161081- 351036
- 78933
- 52896
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78872- 4838