Kertoi eilen Annika Saarikko ja Halla-aho. Katso Sanna Ukkola ohjelmassa
KESKUSTA EI nosta BENSAN
Anonyymi
16<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Siis bensan hintaa
Joo, katsoin ohjelman . Saarikko sanoi ,ettei Keskusta tule nostamaan bensan hintaa ja sen tietää muutkin hallituksen jäsenet.
Kuka noita valeuutisia levittää että nostasivat.
Haapavedellä vaan on jo korotettu hinta, naapureissa voi täyttää tankin.
Biopolttoaineen osuuden lisääminen nostaa hintaa väistämättä, siinä ei ole kahta sanaa ja kun tämä hallitus haluaa Suomen olevan mallioppilas ja vaativat suurempaa biopolttoaineosuutta niin kohta on bensan hinta pilvissä. Kepu hyväksyy tämän ihan pullikoimatta jotta p...se saa levätä mukavasti ministeriauton takapenkillä!
Osin paskapuhetta..hallitus ajaa asiat nii että valmistajat joutuu nostaan hintaa!!!
Ei ole pakko nostaa hintaa, se nyt vain on bisnestä.
Mutta hallitus nostaa
Juu nousee kuhan kuntavaalit ohi....kepu pettää taas
Kepu pettää aina
Tää on päivä jolloin kaikki rakastaa mua, voi Halla.Aho laulaa. Kebulis ja demulis ovat vaalien alla alkaneet laulaa samoja virsiä persujen kanssa ja kokkarit jopa maahanmuutosta. Mielenkiintoista.
ja vasurit niin haluais persuilta Ykköshäirikön paikan
Eikös se keskusta ole sitoutunut hallituksen ohjelmaan, eli kyllä keskusta on polttoaineita nostamassa siinä missä muutkin.
Hallitus jossa kepu istuu nosti jo bensan hintaa joten miksi se ei nostaisi sitä edelleen?
Siinä se Rouva Saarikon juju onkin.Keskusta ei tosiaankaan nosta bensan hintaa,vaan ViherVasemmistolainen Kommunisti hallitus,jolle Vasemmistopuolue Keskusta on vannonut uskollisuuttaan,ajaa asiat niin,että Bensan ja Dieselin hinta nousee 70snt/ltr.Eikä se riitä.Eikä kukaan voi syyttää Keskustaa,koska se oli se "hallitus",ei Keskusta",joka kyllä koitti laittaa hanttiin,mutta "hävisi taistelun".Ja Rouva Saarikko voi taas ylpeänä antaa viisaita kommenttejaan TV:ssä kimeällä äänellään kansan hurratessa ympärillään.
Taitaa vähä olla sitä kansaa hurraamassa mammasaarikon ympärillä!! Joku kiihko kepu!!