Tällasena aloittelevana tai postimerkkeilystä haaveilevana täytyy kysästä viisaammilta, että mikä olisi sellainen mukava pikkuinen maa, jonka merkkejä voisi olla kiva kerätä? Olen vähän ajatellut Maltaa, Kreikkaa tai Viroa, onko näistä mitään kommenttia? Kiitos etukäteen vastauksista!!
Mikä maa?
4
620
Vastaukset
- kerään sitä mikä itseäni mi...
KATSOPPA KIRJASTOSTA MINKÄ MAAN MERKIT SUA
MIELLYTTÄÄ (MICHEL , STANLEY GIBBONS POSTIMERKKILUETTELOT) TAI ESIM OSOITE: EBAY.DE JA SIELTÄ BRIEFMARKEN. TOISTEN MAIDEN MERKIT OVAT HALPOJA JA JOTKUT MAAT KALLIITA AINAKIN VANHEMPI PÄÄ POSTITUOREENA...- sitä mitä
miellyttää.ei sinun välttämättä tarvitse kerätä mitään erityistä maata voit valita jonkun aiheen ja kerätä sitten sitä. Esim perhosia ,kirkkoja ,autoja ,laivoja tai mitä nyt mieleen tulee.Jokainen harrastaa keräilyä oman mieltymyksensä mukaan.
- Ihan vihree :)
sitä mitä kirjoitti:
miellyttää.ei sinun välttämättä tarvitse kerätä mitään erityistä maata voit valita jonkun aiheen ja kerätä sitten sitä. Esim perhosia ,kirkkoja ,autoja ,laivoja tai mitä nyt mieleen tulee.Jokainen harrastaa keräilyä oman mieltymyksensä mukaan.
Kreikkaan, monestakin eri syystä. On hankittu kansiota ja kuvastoa ja ekat merkitkin jo saatu kansioon. Kyllä tämä tästä...
Onko muita Kreikan kerääjiä palstalla?
- tepa
Parhaat merkki maat Euroopassa on mielestäni Saksa, Norja,Ranska, Tanska ja Iso-Britannia. Pikkumaista komeimmat merkit on Fär-saarilla ja Ahvenmaalla.
Maailman merkeistä mainittakoot Kanada.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait273176Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso3853Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 68770Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani3740Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60684Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä32601- 41560
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es20559Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve3549- 11543