En yhtään ihmettele miks jengi ei viihdy mänttiläs sisäsiittost porukkaa. Taitaa suurin osa olla sukua ja en halua edes mitä siel neljänseinän sisäl touhutaan. Hyi.. Mitä mieltä?
Kato käy mänttiläs
19
2493
Vastaukset
- Anonyymi
Mää oon sitä samaa kirjottanu jo kauan sitten tänne mutten saanut vastakaikua just ed.mainitusta syystä.Kaikki toistensa entisiä ja lapsia vaihdellaan sille ja tolle.Eikä edes lähdetä koskaan kuin korkeintaan Keuruun tai Jämsän Lidl:iin.Täälä on halpaa asua ja pitää "postilaatikkoa" mutta itse olen muualla töissä ja osan viikosta asun muualla työn takia.Matkustellut paljon ja ystäviä ympäri Suomea.En ole siis perusmänttiläläinen.
- Anonyymi
Hankkikaa elämä!
- Anonyymi
Nimenomaan olen hankkinut elämän,jota on todellakin muualla kuin täälä junttilassa...toisin kuin sinä luuseri!
- Anonyymi
Hanki ite ja ota pää pois perseestäs
- Anonyymi
Mäntäs aina ollu hyvä veli porukkaa.tehtaallekaan ei jos ei sukua ole päässy v mitä junttei..
- Anonyymi
Todennäkösesti puhuu porukka, joka ei itse ole koskaan käyny yleensä kolhoa pidemmällä ja Tallinna on jo eksotiikkaa.
- Anonyymi
Se on just näin...kaverit,kauppa ,Kela ja Keidas on kaikki tässä kylässä niin ei sitä muuta perusmänttiläläinen edes kaipaa.
- Anonyymi
Se kuka siitä hölmölästä ei aikoinaan häippässyt isompiin mestoihin,siellä luusereina pyörivät,nuoretkin jo työkyvyttömyyseläkkeellä..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se kuka siitä hölmölästä ei aikoinaan häippässyt isompiin mestoihin,siellä luusereina pyörivät,nuoretkin jo työkyvyttömyyseläkkeellä..
Joo douppaavat tai mielenterveys ongelmia...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se kuka siitä hölmölästä ei aikoinaan häippässyt isompiin mestoihin,siellä luusereina pyörivät,nuoretkin jo työkyvyttömyyseläkkeellä..
Pitäskö kaikkien muuttaa johki tampereelle tai jyväskylään..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pitäskö kaikkien muuttaa johki tampereelle tai jyväskylään..
mummuja ja vaarejahan mä-vi täynnä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pitäskö kaikkien muuttaa johki tampereelle tai jyväskylään..
Ei tietenkään,mutta kannattaa käydä sivistämässä itseään välillä muualla.
- Anonyymi
Pakko se oli aikoinaan muuttaa pois. Ei siellä ollut työtä. Pian 50 vuotta lähdöstä ja nyt eläkkeellä. Silloin tällöin käyn Mäntässä, jotenkin se kaupunkikuva on vähän "kulahtanut".
Hyvää alkanutta kevättä mänttäläisille! - Anonyymi
Sitä mieltä, että kummasti se näyttää paikkakunnan siitosasiat kutittavan, vaikka ilmeisesti (tai ainakin unissaan) on satuttu pääsemään täältä pois.
- Anonyymi
joo sukulaiset sikiää keskenään ja ollaan täydellisiä
Tehtaan varjossa. Kun kaikki aikanaan ns.määrättiin GAS puolelta,elintarvikkeet,sähkö,vuokratalot ym. kasvoi samalla luokkaerot,työläiset ja herrat,alkoi sisäsiittoisen työläiskylän elämä. Siellä oli vain me Mänttäläiset,niinkuin nytkin. Opitut tavat on säilyneet polvestapolveen, ihminen orjentoituu pikkuhiljaa siihen,eikä näe että muuallakin on/olisi elämää. Mutta muistakaa onhan Mänttä suuri VENÄJÄN YSTÄVYYS KAUPUNKI,ja toivokaamme,että ylväs kalinkakkaa soisi klubilla,kuin ennen hyvinäaikoina. Jatkakaamme kimppakyytejä Lidiin odotellessa.
- Anonyymi
Hämeen helmi pohjois pirkanmaan urheus
- Anonyymi
up
- Anonyymi
Mänttä on kyl oksettava mesta. Tiiän yhen tyypin joka seurusteli serkkunsa kanssa 😂 mikään ihme että on tyhmiä kun vasemman jalan saappaat, ihme uuvatteja!
Kyllä se Vantaa rulez. Mäntän kierrän aina kaukaa paitsi silloin jos mul on molotovi mukana, pistän paskapekilon palamaan, toivottavasti siel on edes palokunta pystyssä kun ei taida ehkä rahat riittää! 😂😂😂
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka tekee näitä aloituksia
jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa353782Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot
Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent2453412Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa
Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks2503170Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?
Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär2652459En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia
Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis1251695Rydmanin nousu sote-ministeriksi on kauttaaltaan irvokas
Mutta samalla se oli ainut todennäköinen lopputulema. Se myös alleviivaa sitä, mistä tällä hallituksella ja aivan erityi2301379Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti
– Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm111285Oot mahtava tyyppi
En tiedä luetko palstaa. Koitan siitä huolimatta. Oot mun mielestä tosi erityinen tyyppi. Nopeesti taisin ihastua. Jot241278- 1201085
viikonloppu lähestyy
ja tiiän sen jo valmiiks et en pysty olee selvinpäin. oisitpa kieltämässä ja rauhoittamassa minua. en tiedä olisiko sinu171055