Soffa on pultsin kanssa siihen saakka, että saa maksatettua hänellä velkansa pois. Sitten lähtee lätkimään.
Soffan katala suunnitelma
Anonyymi
151856
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 151
Vanhimmat
Luulen, että Sofia oikeasti välittää Stefusta. Ainut tuo Stefun päihteiden käyttö on tässä suhteessa haitta. Nyt on Stefu taas ollut hiljaa instassa ja Sofia laittaa tosi vähän instaan mitään. Sama kaava aina ja tuo on Sofialle tosi inhottavaa elää epävarmuudessa.
Epävarman elämänsä Sofia on ansainnut ihka omilla kieroilla tempuillaan. Sitä saa mitä pyytää, ammatin varjopuolia nääs....
Vaikea saada miestä täältä Suomesta, ainakaan rikasta ei tuu saamaan, maine on kiirinnyt joka paikkaan edelle.
Entäpä Sofian päihteiden käyttö, kärsit valikoivasta muistista.
Mikä yhteys näillä sinusta on?
No pakko jotain tunteita on olla, eihän normaali ihminen seurustelun tuossa vaiheessa jaksaisi pelkän rahan vuoksi noin epävakaata ihmissuhdetta.
Niiiin... n o r m a a l i ihminen, siinäpä se. Ei normaali ihminen myöskään tee ihan lennosta semmoisia siirtoja mitä Sofia teki =Niko linnassa, S:n perseen alla luksusasunto paksuine patjoineen, elatusraha, Dubain lepoloma jo siloin ja sokerina pohjalla raskain mahdollinen petos Nikon kaverin Stefanin kanssa. Olis nyt surisuttanut vaikka viittä dildoa ristiin rastiin pahimpaan hätäänsä ja kuitannut rantsuilta ylellisen elämän. Mutta kun mikään ei riittänyt bimbolle eikä ollut kyllin hyvää. Toisaalta, tänä päivänä maistelee omia keitoksiaan epävarman kassielämänsä muodossa. Sitä saa.....
Juu, en ole Martiina enkä lähipiiriä.
Terveisin: Mummo maalta. 😇
Mummolle maalta :"Vanhoissa naisissa elää viisaus..", eli tämä on minun vastaus kommenttiisi, oikeassa olet 🙄🙄
He ovat niin tulisia ja rakastuneita. Joku on varmaan vilkuillut Suomen kuuminta kaunotarta ja niin mustasukkainen komea ja karismaattinen suomenruotsalainen on polttanut päreensä ja tarttunut pulloon. Se on sitten Sohvin kauneuden aiheuttamaa (vai saisko jotenkin Martan syyksi)? Mutta häitä me odotellaan, he ovat niin suloisia ja kansainvälisiä❤️❤️❤️😎😎😎
Mummo maalta.
Juoruakka Martina halusi sekaantua Sofian asioihin, vaikka oli Stefanin kanssa eronnut.
Juoruakka. Ei tarvitse ihmetellä, että terapiassa ravaa
Sama kun Sofia alkaisi sekasntu Martinan oletettuihin mies kuvioihin, ilmoja sinne ja tänne.
Sofia ei fiksuna sekaannu.
Sekaantua
Sofi huorasi Stefanin kanssa, totta kai Nikolle on ilmoitettava mitä sekoilet.Asui ilmaiseksi Nikon isän asunossa ja vielä elättivät myös maksoivat kaikki etelän matkat.Linnaan koko akka, on hyväksi käyttäjä vankila muija.
FIKSU VOI HELVETTI .
Martina on katala ja katkera ihminen !
Oletko alkuunkaan selvin päin, saati järjissäsi?
Sofia on katala, työtön, asunnoton, entinen ja nykyinen escort.
Komea ja karismaattinen? 😝😂
... pohjalaisissa miehissä on hulluus, kirjoitti Tuuri. 😇
Juuri näin, Sofia on suuri pelle, ihme että sille nauraa kaikki. Taas huippu tuo vissiin piripäissään muokattu muhkurainen kroppa 🤩Stefu sentakia hiljaa, koittaa saada itsensä kuosiin, kun Martina tulossa, hänen ainoa rakkautensa!!
Samaa mieltä mummon kaa maalta,,, olis vain sudittanut useampaa dildoa ristiin rastiin sen esittelemänsä perseen poimuissa, niin että kumin ja muovin savua ois ollut kuin Michelinin testivarikolla.
Martinan tehtävä, tyhmän roolin otti jälleen itselleen. Onneton tapaus.
Erittäin.
Martina on onneton, todella. Juoruaa, sotkeentuu, sekoilee. On tainnut Nikon kanssa Marbellan tapaaminenkin ollut Stefanista ja Sofiasta juoruamista.
Kipi kipi juoruamaan.
Asia on varmasti just näin tilanne!
Martina sekaantui ihan omiin asioihinsa kun Sofia kävi sekaantumassa heidän liittoonsa. Sofiahan oli Stefanin hyvän ystävän kanssa ja Stefan vielä suhteessa Martinan kanssa.
Miksi ihmeessä ei olisi kertonut, tottakai kertoi!
Sofia on useissa kuvissaan kuin "mummo maalta", ihan ikälopun näköinen. Ja palvoo materiaa, matkii exän nyxää, on itsekäs, roikkuu lompsassa.
Ihan normaalia tuossa tilanteessa. Sofia siellä taitaa kirjotella poolilta.
Höpö, höpö, höpö!!! Kaunis ilma tänään.
Jaaha eli on taas on otettu vähän neuvoa antavaa ja on noussut hattuun? Sofiahan sekaantui jo Niko 1:n aikana, vikitteli ja viestitteli, sellainen tyttö, hunaja houkutteli, ei silloin tärpännyt. Kun Niko oli linnassa, uskoi voivansa lappaa molemmista hunajapurkeista makiaa. Tämä pari on niin sopiva toisilleen, samat arvot molemmilla.
Hihiii.. ja siellä päässä on kaiketi miehinen "Michelinukko"... Hih vielä kerran, mutta nyt tämä mummo on kyllä kirjoitellut tuhmia. Mummot ovat muuttuneet aikojen saatossa, siinä missä kaikki muukin. Tarkoitus pyhittää keinot. 😇 Lähdenkin tässä pikapuoliin sutimaan pimeälle ja jäisen liukkaalle lenkille kutimien sijaan.
Eipä uskoisi.
Miksi taas tähän sotket Martinan ????
Stefan kait otti yhteyttä, kun Martina unohti että on perheellinen. Martinallahan on joku ongelma. Itse sekoillut ihmissuhteissaan, haluaa sekoittaa vielä muiden asiat.
Täytyy kyllä kompata, kiero nainen on ja pelaa kahta lautaa. Jonkun filmin pätkän (jossain) olen nähnyt käräjäoikeuden istunnosta. Sofia oli tuolloin kärynnyt Stefanin kanssa ja heitetty ulos Nikon kämpästä. Salissa vilkuili jatkuvasti Nikon suuntaan, hymyili kuin kissa kermakipolla [ hymyileekö kissit], huiski viettelevästi hiuksiaan. Voi juma, että hävetti naisena. Tuo näytös siis moneen kertaan, vaikka Niko ei suonut katsettakaan. Siinä sivussa räpläsi koko ajan kännyään, tuo varsinainen monitaituri. Jälkeenpäin on monta kertaa tullut mieleeni, että kokeiliko tuo häpeämätön naikkonen vielä kerran kepillä jäätä. Kuvitellen, että pose on pehmittänyt niin paljon Nikoa, että peruu ulosheiton. Kivahko "murju" siellä keskellä Hesaa jatkaa muhinointia " bilekaverin" kanssa. Nooh, kaverihan se Spuliveivari vain on nytkin, mikäli Sofian valikoivaa muistia ja kulloisiakin sepustuksia on uskominen.
So so, nyt pistit pahan ja puhuit ohi suusi vertauksellasi. Mummot ovat nuorentuneet vuosikymmenten saatossa. Pistän sinua rangaistuksena virtuaalisesti pyllyposkeen sukkapuikollani. 💥Nyt on ilmat pihalla.
Kyllä mummo tietää. Samaa mieltä siis !
Seurusteleeko Martina jonkun Sofian lapsen isän kanssa, joka kaiken lisäksi on tämän lapsen isän hyvä ystävä ? Mietis uudestaan näitä kuvioita. Sofialla ei ole mitään tekemistä Martinan nykyisen elämän kanssa, entisenhän hän jo halusi ja sai. Tai siis halusi sitten, kun muuta ei enää ollut saatavilla. Sofia on tosiaan hyvin hieno ihminen. Not.
Martinalla ei ole osaa eikä arpaa tämän klovnipariskunnan S&S ongelmiin, joita riittää.
Martina on fiksuin näistä tässäkin ketjuissa mainitusta henkilöistä, aivan ylivoimaisesti.
Mikä tapaaminen Martinalla ja Nikolla on ollut Marbellassa ?
😄😄😄
Mutta kun pittää saara rahhaa ja paljon ja vähällä vaivalla!
Hakeudu hoitoon!
Punmi ja lokki!
Kaukana. Taitaa Nikokin pitää Martinaa juokspoikananaan, tietää että laulaa kaikki asiat, mitä Niko haluaa tietää.
Martina kuvittelee ihan muuta. Nolo, nolo, nolo nolo.
Martina sekoillut Stefanin kanssa ollessaan urakalla, kuinka monen ukon perässä juoksi.
Sofian suhteen leikkii poliisia, Sanat eivät riitä, todella surkuhupaisa eukko.
Järjenjuoksu 0.
Eipä uskoisi!
Tuo on hauska väite että ovat niin kansainvälisiä,ovathan he kun käyvät Dubaissa juhlimassa ,ei siihen paljon tartte .naurettavaa suorastaan .
Mutta jaksoihan Sofia todellista epävarmuutta Nikonkin kanssa, ja olisi jaksanut loputtomiin, minkä suunnitelma vankilahäistäkin kertoo. Vaikka Niko tienasi elantoa huumekaupalla. Sofiahan jopa avusti pussittamisessa. Sofia on oikeinkin lojaali, kun puitteet on kunnossa. Jopa kahteen suuntaan. Ja samanaikaisesti.
Ihmeellistä hölinää koko kommentti. Perustuu pelkkiin oletuksiisi, ei ensimmäiseenkään faktaan, jos huomasit ?
Eikö kukaan ihmettele mikä näitä Nikoa ja Steppulia yhdistää,muukin kuin yhteinen naikkonen?
Pahoittelut. Tarkoitus oli sanoa, että näyttää ikäistään paljon vanhemmalta. Ikäloppu noita-akka sitten.
Hyvin maistuu... lasi on joka kuvassa jopa wc:sa
Kyllä ne nyt selkeästi yhdessä olivat sillon. Ei se siellä Hangossa (missä muuten oli Stefan myös) olisi muuten ollut, eikä kirjoilla Eiran rannassa. Ja ei se Martina vankilaan soita kun toinen on tutkintavankeudessa, että pitää päästä puhumaan. Kyllä se on Martinaa pyydetty sinne totuus kertomaan. Ja aika ahne temppu Sofialta jos suoraa vastausta ei muuten ole saatu. Tämä ei voi johtua mistään muusta kun siitä ettei halunnut luopua etuuksista.
Ja paljon, paljon muutakin menee mm. tuttuja teepusseja!!!
Näin varmasti on mutta miksi Stefan on Sofian kanssa?
Eikös hän vaihtanut Nikon ihan kennosta tähän Stefaniin eikä halunnut erota Nikosta, vaikka tämä tarjosi elatusta ja kattoa pään päälle kunnes Sofia pääsee jaloilleen. Martina sitten ilmeisesti valaisi tilanteesta Nikolle. Huhuthan kertoo että Stefan palasi vielä vapun vietosta Hankoon, mutta suhde ei enää lämmennyt.
Tässä kaksi onnetonta löysi toisensa. Sofia näin naisen logiikalla ilmeisesti leikki Stefun kanssa lämpimikseen kunnes kärähti.
Ja sitten ilmeisesti rakastui 😬😂
Ja Stefanille kävi samoin.
Nyt sitten odotellaan koska pettäninen alkaa tässä suhteessa. Ai niin, sehän alkoi jo😆.
Kuka tahansa kertoo tossa tilanteessa, tottakai!
No hän petti ja häntä petettiin. Niin tulee käymään myös S ja S.
Näyttäis että tämä SS kaksikko osaa kehittää ongelmansa ihan itse.
Musta Martina saa nyt tarpeetonta paskaa niskaan.
Annettais sen jo olla.
Minäkin olisin kertonut ja moni moni muu.
Martinan ja Stefun taru päättyi ja molemmat on nyt tyytyväisiä.
Annettais Martinan nyt vaan elää elämäänsä.
Eiköhän se ole helposti arvattavissa.
Olivat yhdessä vielä sillon ja Stefan kuvitteli vielä palaavansa Martinan luo.
Ihan turha sitä jauhaa että Martina Stefanin pakottanut suhteeseen, ei ne päässyt toisistaan eroon.
Mutta joskus liika on liikaa ja joku raja ylittyy. Se tuli nyt.
Sitä juurikin ihmettelin että mistä kohtaa komee ja siihen vielä kirsikaksi kakkuun: karismaattinen 🤣🤣🙄. Stefan on itse tainnut vääntää tuon hassun kommentin, vitsipäissään.
No totta kai kerrotaan. Tosiasia! Ei keksinyt omasta päästään.
Niin siis varattuhan tosiaan oli jo tämä Nousiainen..heti ilmestyi Sofia kuvioihin kun voitto tuli 💸💸💸
No kävi se viel kerran senkin jälkeen soittamassa kepillä ovikelloa.
Joku taas nähnyt unta.m
Olen kyllä alkanut näkemään nämä Martinan nja Stefun suhdekäänteet vähän uudella tavalla. Luulenpa kuule, että Martina halusi sekoilevasta Stefanista eroon useamman kerran ja yritti päästä eteenpäin, mutta Stefan itki Martinan takaisin aina uudelleen. Kun on kuitenkin perhe kasassa niin herkästi haluaa yrittää uudelleen.
Tätähän on Sofian ja Stefaninkin suhteessa. Sofia yritti kovasti eroon mutta Stefan ei päästänyt irti. Hyvin yleistä riippuvaiselle ihmiselle.
Nyt kun aikaa mennyt ja Martina päässyt yli Stefanista niin on vaan tyytyväinen kun sua vahingon kiertämään.
Sitä kierrettä ei mitkään rahat korvaa kun siihen karuselliin joutuu. Usko, mä tiedän.
Sofiahan sanoi seiskan toimittajalle että ei saa kirjoittaa että Sofia on tulinen. Se on vaan Stefan.
Stefan on läheisriippuvainen, hänelle jäi luu käteen, siis Sofia.Jos oikeasti olisi halunnut Sofian niin olisi ottanut eron Martinasta mutta paneskeli vaan Martinan selän takana aikansa kunnes Martina sai tarpeekseen ja jätti Stefun.
Ei tokkiinsa mitään, ihan huumorilla mummo oikoi ja puikolla pisti. 💨
Kyllä, ensin pidettiin vain pikkusen hauskaa, jäätiin rysän päältä kiinni joten pakkorakastuttiin. Saattoipa Sofia kiristääkin, kun duuni ja elanto meni, vaihtoi lennosta toimitusjohtajaa. Mihin se muuten olis mennyt, siltojen alle vai yömajaan, ei sopinut Marokon rinsessan profiiliin. Nyt ovat sitten häilyvässä onnettomassa suhteessa, kärpäset liimapaperissa, tassut tahmeina.
Näin on, Martiina ei nyt liity mitenkään tähän on-off paskapariin.
👍👍👍
😂😂😂
Ne on ollu nuoresta saakka tuttuja/kavereita. Silloset samat piirit, vaan ei ole enää.
Ei tuolla Stefulla ole vuoteen ihmeemmin näkynyt kavereita olevan illanistujaisissa tai muutenkaan.
Miksköhän?
Noin se oli. Sofia oli Rantsun siskoille juoruista uskotellut, ettei ole mitään. Hän ei ole tekemisissä Stefun kanssa. Kaikki puhe on vaan Martinan keksimää.
Toisin kävi ja ihan oikein. Ei valehdellut Martina vaan Sofia itse.
Stefan on läheisriipuvainen muidenkin riippuvuuksien ohella.
Kyllä olisin kertonut minäkin, enkä olisi katkera enkä katala sen vuoksi.
Suoraa kaunistelematonta puhetta.
Johan Sofia soitteli Monte Carlosta Nikolle, kun kuuli että olikin päässyt vapaalle. Useamman kerran koitti yhteyttä saada. Siitähän niille tuli Stefan kaa riitaa joka tais jatkuu vielä paluu lennolla.
Sofialle kuitenkin tuli vain punaista luuria, joten Stefan matkaan oli vaan lähdettävä jatkamaan.
Kyllä varmaan vituttamaan rupes Sofiaa, kun iso lompakko hylkäsi, kun kakkakikkareen Hangon hevostallille.
Viimeksi maksatti velkojaan Nikolla, nyt on Stepulin vuoro.
Aviossa ollessaan Sofi oli elänyt leveästi ja tehnyt velkaa.Mies oli joutunut maksaa monta vuotta velkoja, ennenkuin pääsi tasapainoon veloista.Lontoossa asuessaan sama ralli, kaikki laskut ulosottoon. Miksi ei minkäänlaista vastuuta hänellä ole ?
Escortin "luontaisetuja".
Hieman ihmetyttää että Niko jäi ja otti kaverin tilalle. Ymmärrettävää tietysti että Niko lähti vankilaan mutta tuo lennosta vaihto kertoo enemmän jostakin muusta kuin rakkaudesta.
Ei olisi vaihtanut Stefuun koskaan Nikoa, mutta onneksi käry kävi ja sillä siisti 👍
Miksi täällä puolustellaan naista, joka on pettänyt puolisoitaan ja käyttää näitä miehiä kaikkia rahallisesti hyödyksi.On koko elämänsä ajan antanut kaikki laskut ulosottoon, eikä koskaan ole asunut itsenäisesti ja on asunoton.
Tämä👍🏻Ja esiintyminen rikkaana luxus tyttönä-ei ole vakuuttavaa vaan halvan näköistä
Tämäpä juuri ja eikä Stefan tätä tajua?
Erittäin hyvä kysymys. Vastausta vain on ollut hankalampi saada. Tulee väkisinkin ajatelleeksi, että onko näitä Sofian kaltaisia täysin moraalittomia ja sivistymättömiä hyväksikäyttäjiä enemmänkin ?
Martina asuu ensimmäistä kertaa itsenäisesti nyt 38 vuotiaana, koska suhde Stefu-elättäjään meni poikki.
Sofiahan on Maraa 8 vuotta nuorempi, mikäs kiire hänellä olisi?
Mara petti Stefua monien miesten kanssa, katsopa vaikka Seiskasta kuvia, kun juopunut äiti könyää paljain jaloin Helsingissä yön pikku tunteina vieraan miehen kanssa. Ihana äiti ja kumppani!
Martinallahan ne ulosottosotkut on olleet läpi elämän. Niin oli Eskon kanssa ja sama ralli jatkui Stefun luona loisiessaan. Äiti sitten auttoi ja otti lainan lapsen velkojen takia. Tämänkin jälkeen on Martinalle mennyt laskuja ulosottoon, ei se opi. Sofialla on ainoastaan verovelat ulosotossa, joten älä viitsi valehdella. Maralla velka koostuu ihan kaikenlaisista parkkisakoista sun muista, se on ollut aina leväperäinen laskujensa kanssa.
P.S. Sofia ei ole asunnoton, on kiva asunto arvotalossa Helsingissä.
Jahas. Nyt on Sofian lähipiiri linjoilla, ettei jopa ihan Sofia itse. Oikein kiva asunto arvotalossa Helsingissä ? Ehkei nyt kuitenkaan Sofialla, josko kuitenkin elättäjällä ? Mutta kerro ihmeessä vaikka postinumero, kun tunnut tietävän.
Kuinka monta kertaa Martina pdtti Stefania.? Ei jäänyt kertaan.
Kiitos hyvästä kommentista. Täällä oikeutetaan Martinan sekaantuminen muiden asioihin. Itse sählännyt aina ihmissuheissaan ja haluaa tuhota muiden! Ei mene läpi.
Seuraajia täällä on.
Stefanille ehdollista vankeutta luetteu , käräjiä ja odotamme mitä Sofialle tulee.
Ei ole Martina ollut katiskassa eikä rahanpesusta syytteissä eikä istunut tutkintavankeudessa. Miten monta kertaa Stefan petti perheensä, ilmoitti olevansa sinkku , miten se pääsi unohtumaan? Häntä koipien välissä aneli paluuta, muistaa varmasti?
Sanoit Sofialla ei ole ulosotossa kuin verovelat, no tarpeeksi. Mutta sitä vastoinko Stefanilla on ollut maksamatta Sofian limusiinikuljetuksia ja jopa spa ehkä muutakin ?? Eipä onneksi mene omasta tilistä Sofialta, ollut viisas, maksattaa Stefanilla, ihan oikein tehty.
Sofia siellä kirjoittelee mustaa valkoiseksi 😂
Silmä silmästä, hammas hampaasta..
Sofialla on muitakin velkoja kuin verovelat lehden mukaan, mm. matkalaskuja.
Helsingin postinumerot löydät vaikka googlaamalla, siitä vaan arvuuttelemaan, mikä se mahtaa olla. Miksi ihmeessä kertoisin sinulle?
Käryhän sillä kävi, eikä paluuta Nikon luo ollut.
😂😂😂😂😂 no ny on topakkana Sohvan lähipiiri 😂
Mies tyhmä saapas, jos nainen kusettaa niin ihan oikein jos ei sitä ymmärrystä ole hänellä niin ei ole.
So true 👍
Aivan käsittämätöntä on tämän elättäjän, nössöpojan tyhmyys.
Juu ei ole Sofian vika, Stefan poika haluaa tuulettaa, ostaa ja maksaa. Ei ole Sofian syy, että ukkeli syytelee miljooniaan, mutta niitä kait riittää?
Elättihän Stefu vanhaa Marttiakin 9 vuotta.
Marokkolainen botoksivätys lokki.
Aika jännä että Jens Kyllönen seuraa Instassa Sofiaa, mutta ei Martinaa joka sentään oli hänen häissään 😳
Jospa se haluaakin päästä Stefuksi Stefun paikalle,, piikkipaikka on pian auki rahamiehelle, panohalukkuus vois olla plussaa, luulen ma?
Viisas on.
Stefun Pokeritähti biisi YouTubessa on aivan mahtava 😂👍
Martina ei ole mukana katiskajutussa,ei varmaan Jensin mielestä kiinnostavaa...Sofia on,jospa Sofia paljastaa jotain,mitä emme tiedä...🤭
Liukkaille odottaa? Nythän talvi.
Jos kyllästyy omaan emäntään ja perhe-elämään ja vaihtaa Sofiaan.
Ei kai Jens voi seurata sinkku naista Martina, Johan siinnä tulis epäilys, et mikä on homman nimi oikein.
Stefu on maan suurin juntti.
Sofia ei kelpaa kenellekään älylliselle miehelle.
Hah. Kukaan ei varmasti erehtyisi luulemaan, että miljonääri Jens vaihtaisi kauniin ja nuoren vaimonsa vanhaan Marttaan!
Jos se huvikseen kattoo, mihin kaveri velaksi saatuja rahojaan tuhlaa 😂😂
Sohva meni Stefanin perheen asuntoon heti kun pystyi.
Siinä on sen naisen moraali. Kuitenkin lapsen koti myös.
En tiedä, kuka kehtaisi tehdä noin?
Oli eronnut Martista jo.
Helmikuussa kävi jo painelemassa sofiaa nikon kämpillä.
Tammikuussa erosivat. Ei kait ollut juoruakan asia.
Mahtava mies tämä Steppuli. Menee ystävänsä asuntoon hoitelemaan ystävänsä avovaimoa. Sopivat kyllä erinomaisesti toisilleen nämä S&S. Yhtä moraalittomia ja häikäilemättömän itsekeskeisiä tapauksia kumpikin. Vastenmielistä.
Juuri noin ystävät käyttäytyvät. Tosi ystävät.
Hyi !En koskisi pitkällä kepilläkään!
Lopettakaa jo, aina vain samaa jauhantaa Sofia ei ole yhtään huonompi kuin Marttinakaa,naurettavaa jauhantaa
Martina mainittu 😂
Sofia ei ole yhtään mitään Martinan rinnalla.
Paljon enemmän. Ainoastaan röyhkeyttä ja tyhmyyttä vähemmän.
Nolo
Martinalla, totta.
👍👍👍
On lokki ja pummi ja kiero valehteleva.,,,,, no arvaatte loput. Martina on kahden lapsen äiti joka koko ajan tekee duunia tosin kuin lokki! Joka elää vaihtuvien äijien siivellä!
Nikoltahan tätä reilun 50 tonnin verovelkaa "pyydettiin" maksettavaksi yhden kuukauden seurustelun jälkeen. Mitähän se Sofia nyt aikailee ? Ai joo, sakot ja asianajopalkkiot on vielä epäselvät, eli velkojen kokonaissaldo ei ole vielä tiedossa.
Luxuspiparia, keijupölyllä hunnutettua = 50 000 donaa per kuukausi, miinus menkat, arviolta runsas viikko per kuukausi. 💃💵💵💵💴💴🐍
Luojan kiitos tää teinipisissis on vihdoin lopettanut ne menkkapostauksensa🤦🏼♀️🤡
Älähän nuolaise ennenkuin tipahtaa. Tuo vinkuintiaanihan kaipailee vlogiinsa aiheita tai höpisee "monet teistä on kyselleet"... Seuraava vois olla vaikka: monet teistä on kyselleet multa mun menkoista, et kuin kipee mä silloin oon ja millasta lääkitystä mä niihin käytän, siis kun mä oon niin kipee niistä mun menkoista, et mä meen ihan paniikkihäiriöön niistä mun menkoista, et sit mä makaan ihan viikko putkeen petissä mun menkkoi takii, et tukkaakaa ei pääse ilmaispesettään, mun vessaselfietki jää ottamatta, enkä mä jaksa ees hissillä mun hotlan aamuruikkalil, enkä ees ehi ko bamberssiki pitää kääntää toista päin, et sit vaan woltti tuo ja woltti vie, ja hei ihan tiedoks vaan, ei se beigen stringin pullotus oo mun kamelinvarvas eikä dildo, se on mun edellisten menkkojen joku vaipanretale mun haarukassa. Et kiitti vaan, ku ootte nii innokkaasti kyselleet mun instassa mun menkoista. Vlogimisiin! 💃😇
50 000 donaa? Dona on tuhat. Eli 50 000 000 per kuukausi. Melkonen luxuspipari saa olla tohon hintaan.
Auts no nekin laskut. Saakohan Pyhä Sofia kuitata ne muutaman päivän istumisella linnassa?
No jo oli tärkeä oikaisu, voi jee!
Kyllä,nuin on helppo ennustaa.
Aikansa kerää varallisuutta merkkijutuilla,velat pois ja sit seuraava kupattava
Miksi Martina yrittää omia Korpelan Sora & Maa Oyn asiakirjoja itselleen? Keinoja kaihtamatta.
Siis mitä?
Ainakin se on tosi pelottavan oloinen noissa instan pätkissään. Heittelee palloa salilla sen oloisena, että sen tekisi taas mieli hakata joku.
Ihan raivopäinen tyyppi.
Voi vittu, helvetin Marttiina, juurikin näin.Sora ja Maa Oy n.
Viestisi on ilmoitettu kyseisen yrityksen toimitusjohtajalle.
Nyt on ratas jysähtänyt kiinni pahemman kerran.
Pultsu ja Soppa, ikuisessa "parisuhteessa".
Joutaahan tuo maksamaan, kun on sitä massii mitä panna kassiin. Pieni raha, jos ostelee miljoonakiinteistöjä, nuo velat.