Kuinka kauan Ponsse jaksaa sponsoroida Iivoa ja Kerttua?

Anonyymi

Iivon ja Kerun hiihtoura on lopuillaan. Kummankaan suksi ei luista. Maailman kärki on karannut kauaksi.

Metsäkonevalmistaja Ponsse on tukenut kumpaakin Niskasta ylenpalttisesti. Luulisi, ettei tukeminen enää kannata eikä ole välttömättä kannattanut koskaan. Jos olisin Ponssen päättäjä, lopetaisin tuet heti kun se on sopimusoikeudellisesti mahdollista.

10

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ponsse on metsäkone, ei suinkaan hiihtäjä. Mitä ihmettä höpiset.

      • Anonyymi

        Itse höpiset tai et ehkä tiedä mitä tarkoitetaan sponsoroinnilla.


    • Anonyymi

      Entiiä, mutta Rebull antaa Iivolle jatkossakin siivet. Näytti ryystävän taas jossain haistattelussa härkää.

      • Anonyymi

        Mutta tuo se taitaaki olla se ongelma. Huonoa kait se juoma on kun Iivo ei pärjää.


    • Anonyymi

      Ponsse, Iivo ja Kerttu. Miten ihmeessä liität nämä yhteen? Outo aika yöllä kommentointiisi, olitko päihderiippuvainen?

    • Anonyymi

      Iivon kannattaisi lopettaa ammattimainen kilpahiihto ja mennä ammattikouluun. Joskushan ammatti on kuitenkin hankittava.

    • Anonyymi

      Eikai sitä pärjää jos juoksee ympäriinsä hiustenleikkuukone kädessä Pitäs keskittyä kisaan

    • Anonyymi

      Iivosta ei ole enään kansainvälisiin arvokilpailuin. Pohjois-Savon piirikunnallisissa hän pärjää vielä muutaman vuoden.

    • Anonyymi

      Iivo on omituinen, ei pärjää enää ollenkaan, raivoaa ja kiroilee. Riehui tukanleikkuukoneen kanssa ja leikkasi tukan toisilta. ei ollut lainkaan hauskaa, kaikilla vaivaantunut olo. Olisiko terapiasta apua Iivolle? On tosi outoa käytöstä.

      • Anonyymi

        Iivon hiihtoura un päättymässä. Mies, jolla ei ole ammattia, aikoo ilmeisesti ryhtyä parturiksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      353
      12885
    2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      61
      3824
    3. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      78
      3722
    4. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      12
      3595
    5. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3274
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      59
      3159
    7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      135
      3078
    8. 103
      3038
    9. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      43
      2918
    10. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      159
      2724
    Aihe