Miten kuuluu toimia lukkoturbiinin?

Anonyymi

Chrysler 300c 3.5 automaatti. En tiedä tarkalleen miten lukkoturbiini toimii tässä. Vai toimiiko ollenkaan?
Jos ajaa tasaista maantietä esim 100km/H ja kierrokset tasaiset 1900 niin kuuluisiko lukkoturbiinin kytkeytyä huomaamatta pikku hiljaa ja vai niinkuin vanhoissa laatikoissa? Eli selvästi nytkähtäen? Ja sitten jos jarrua painaa ihan hieman niin lukko kytkeytyy pois samantein. Tässä ryslerissä en huomaa mitenkään onko lukkopäällä tai ei. Miten toiminta testata?
Paljonko muilla kierroksia jos vauhtia se satanen ja maantie aivan tasaista?

1

278

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Katso kierroslukumittaria ja lisää vähän kaasua. Jos lukko ei ole päällä, kierrokset nousevat heti hiukan ja sitten nopeus alkaa hiljalleen nousta. Jos lukko on päällä, nopeus ja kierrosluku nousevat samaan aikaan. Testatessa kaasupolkimen kanssa on oltava varovainen, sillä lukko menee pois päältä, kun vähänkin enemmän painaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jäätävä epävarmuus

      Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko
      Ikävä
      83
      1698
    2. Ainakin hän on elossa

      ehdin jo huolestua.
      Ikävä
      43
      1339
    3. En malta odottaa mies että tulet minuun

      Sykkivänä ja intohimon palossa ujutat hitaasti upean rakkauden miekkasi minuun, ja antaudutaan kiihkeään rakasteluun. Hu
      Ikävä
      95
      1059
    4. Siltojen varjoissa

      Siltojen varjoissa Yksinäinen susi kulkee, hiljaisuudessa sanoja punnitsee. Sydän auki, paljas liekki rinnassa, siltoja
      Ikävä
      203
      975
    5. Vanhemmalle naiselle

      Ihastuin sinuun kauan sitten. Luonteeseen, ulkonäköön ja iloisuuteen. Olen haaveillut sinusta sen jälkeen monet kerrat.
      Ikävä
      72
      973
    6. Mitä meille oikein

      Tapahtuu vai tapahtuuko mitään?
      Ikävä
      53
      892
    7. Mitä hellittelynimiä

      Sinulla on kaivatustasi?
      Ikävä
      61
      875
    8. Pitsaa selliiä

      Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon
      Kuhmo
      20
      860
    9. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      34
      814
    10. Olet vain kiltimpi

      Ja rauhallisempi ja rakastavampi. Se vetoaa
      Ikävä
      37
      799
    Aihe