En muista syöneeni

Anonyymi

Tulin kotiin töistä iltapäivällä, toin mukanani ruuan työpaikan ruokalasta. Koin olevani aika väsynyt kun tulin kotiin, ajattelin että lepään ensin ja syön sitten. Muistan menneeni lepäämään ja varmaan torkahdin hetkeksi. Heräsin ja ajattelin, että nyt syön. Olinkin jo syönyt, annosrasia oli roska astiassa, puolen litran maito avattuna lattialla takan edessä, vähän ehkä juotu, mihin en sitä tuo kuin tyhjänä, poltettavaksi.

Niin tästä tapahtumasta ei ole muistikuvaa, eli joku vartin blackout on tullut. Epilepsia kohtaus, väsymyksestä johtuva.....kokemuksia....??

3

163

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jos se mitään lohduttaa, niin monet kummitusjutut ovat syntyneet näistä aavemaisista kokemuksista, kun on tehnyt ja toiminut, puhunutkin muiden ihmisten kanssa muistamatta tapahtumista jälkeenpäin. ; )

      Juuri sinun kokemasi kaltaista ei ole minulle sattunut, mutta ollaan työkavereiden kanssa joskus juteltu siitä, kuinka aamulla lähtee autolla töihin ja perillä autoa parkkiin peruuttaessaan havahtuu siihen, ettei muista matkasta yhtään mitään.

      Se voi olla vähän pelottavaakin ajateltaessa, että mitä jos jotain olisi sattunut ajaessa ja kuinka reaktiokykyinen sitä on ajaessaan aivan zombina? Toisaalta voi olla, että oli aivan normaali, ei vaan muista.

      Ei itselläni eikä tietääkseni työkavereillakaan ole diagnosoitu epilepsiaa tai muuta neurologista häiriötilaa, joten tuollainen on kai sitten käsitettävä normaaliksi, joka voi joskus sattua kenelle tahansa.

      • Anonyymi

        Joo....voi se olla niinkin....vähän pelottaa jos tämä on aivoverenkierto häiriö kun on tuo uniapneakin, ja viime yöstä ei ole ihan tarkkaa mielikuvaa nukuinko maski naamalla vai en...


    • Anonyymi

      No nyt muisti palailee pätkittäin, muistan kun istuin pöydän ääressä ja join maitoa purkista, ilmeisesti nukahdin ja maitoa röplysi rinnuksilla, minulla myös keskivaikea uniapnea, ja viime yönä nukuin hyvin, mutta en ole varma oliko minulla maski naamalla koko yötä, tai edes koko yönä. Aamulla myös nukahdin rattiin, onneksi hiljaisessa vauhdissa pihalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      69
      4811
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      188
      3755
    3. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      187
      3446
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      78
      3199
    5. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      50
      2919
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      25
      1984
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1931
    8. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      180
      1749
    9. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1686
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      43
      1385
    Aihe