Tulin kotiin töistä iltapäivällä, toin mukanani ruuan työpaikan ruokalasta. Koin olevani aika väsynyt kun tulin kotiin, ajattelin että lepään ensin ja syön sitten. Muistan menneeni lepäämään ja varmaan torkahdin hetkeksi. Heräsin ja ajattelin, että nyt syön. Olinkin jo syönyt, annosrasia oli roska astiassa, puolen litran maito avattuna lattialla takan edessä, vähän ehkä juotu, mihin en sitä tuo kuin tyhjänä, poltettavaksi.
Niin tästä tapahtumasta ei ole muistikuvaa, eli joku vartin blackout on tullut. Epilepsia kohtaus, väsymyksestä johtuva.....kokemuksia....??
En muista syöneeni
3
159
Vastaukset
Jos se mitään lohduttaa, niin monet kummitusjutut ovat syntyneet näistä aavemaisista kokemuksista, kun on tehnyt ja toiminut, puhunutkin muiden ihmisten kanssa muistamatta tapahtumista jälkeenpäin. ; )
Juuri sinun kokemasi kaltaista ei ole minulle sattunut, mutta ollaan työkavereiden kanssa joskus juteltu siitä, kuinka aamulla lähtee autolla töihin ja perillä autoa parkkiin peruuttaessaan havahtuu siihen, ettei muista matkasta yhtään mitään.
Se voi olla vähän pelottavaakin ajateltaessa, että mitä jos jotain olisi sattunut ajaessa ja kuinka reaktiokykyinen sitä on ajaessaan aivan zombina? Toisaalta voi olla, että oli aivan normaali, ei vaan muista.
Ei itselläni eikä tietääkseni työkavereillakaan ole diagnosoitu epilepsiaa tai muuta neurologista häiriötilaa, joten tuollainen on kai sitten käsitettävä normaaliksi, joka voi joskus sattua kenelle tahansa.- Anonyymi
Joo....voi se olla niinkin....vähän pelottaa jos tämä on aivoverenkierto häiriö kun on tuo uniapneakin, ja viime yöstä ei ole ihan tarkkaa mielikuvaa nukuinko maski naamalla vai en...
- Anonyymi
No nyt muisti palailee pätkittäin, muistan kun istuin pöydän ääressä ja join maitoa purkista, ilmeisesti nukahdin ja maitoa röplysi rinnuksilla, minulla myös keskivaikea uniapnea, ja viime yönä nukuin hyvin, mutta en ole varma oliko minulla maski naamalla koko yötä, tai edes koko yönä. Aamulla myös nukahdin rattiin, onneksi hiljaisessa vauhdissa pihalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä1012150Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2981940Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1041776Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3441761Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2071617- 321361
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941133Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii261131Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤671099- 511057