Hau hau !!
Tuossa muutama päivä sitten NumBall lupaili lähettävänsä kuvia uudesta pihallaan makailevasta koirastaan tämän hurja vartiokoira Thai ridgeback ollen.
Ystävällisesti nyt kysyisin, että missähän nämä kuvat mahtavat viipyä ja miksi?
Ps. Koirien tasokas kuvaaminen on taitolaji.
Tuossa muutama päivä sitten NumBall lupaili lähettävänsä kuvia uudesta pihallaan makailevasta koirastaan tämän hurja vartiokoira Thai ridgeback ollen.
Ystävällisesti nyt kysyisin, että missähän nämä kuvat mahtavat viipyä ja miksi?
Ps. Koirien tasokas kuvaaminen on taitolaji.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Buudelien kuvat kiellettyjä ollen?
Pattayan rakas on keksinyt perjantain Pattayan aiheen, saas nähdä mitä perjantaikossu muuta tuo tullessaan.
Elähän sie nyt pohjoisen Miäs...
Meikämandoliini kun täräyttää kuvan Meidän uudesta vahtikoirasta kookospuutarhassa... niin Kuopijossa asti naapurin Kaukkareillakin mennöö häntä koipien välliin.
Khiai.
Kuksan kuvaa ja lottaryn numeroita turhaanko odotamme?
Numeromiehen koirat muuttivat rotuaan ja kotimaataan ennen menehtymistään käärmeen puremiin ja auton alle, mutta lopuksi niitä ei koskaan ollutkaan mutta teron kanssa käydään näyttelyissä edelleen.
Puppis Buudelineidit onkin aivan oma ryhmänsä.... aitaus ...... 😂😂
Eivät muuta minulla on ollut täällä kolme koiraa nyt on neljäs, noin vuotinen narttu thai ridgeback, se on yhden kaverin koira jonka vaimo on sille allerginen, yritti ensin luovuttaa sitä temppeliin mutta eivät olleet oikein kiinnostuneita, hyvä vartiokoira... ei kannata tulla portintaakse norkoilemaan, se käytettiin eläinlääkärissä, että saatiin tarvittavat rokotukset...
Täällä on tapana että joko koira häviää, jokin eläintappaa sen tai auto ajaa päälle, kun liikennettä on aika paljon.
Buudelia en kannata ottaa siitä ei ole mitään hyötyä, mid. kokoinen koira pitää käärmeet poissa pihalta, sekä kutsumattomat vieraat-
On kummallisia koiria. Välillä ne on ja välillä niitä ei ole. Alunperin ne oli Suomessa ja koiranäyttelyissä käytiin miehevästi miesporukassa. Ne vaihtaa rotua ja välillä ne kuolee jäämällä auton alle ja käärmeen puremina. Sitten ne taas on ja nyt ne vaihteeksi lisääntyy.
Vähän niinkuin Pattayan rakkaat, yhtenä päivänä heitä on 20 ja toisena vain yksi, mutta kaikilla sama asenne ja junttimainen käytösmalli.
Ai siksikö kun ne ei usko satujasi ja valheitasi ja muuttuvia kertomuksiasi? Vai siksikö että he tietää sinun olevan Suomessa palvelutalossa?
Tosin sinun on mahdoton tulla tuonne portin taakse, mikään lentoyhtiö ei kuljeta sinua tai kaltaistasi, reppana.
Hau hau.
Laitatko nyt vaiko vasta jotan klo 3:n jälkeen aijaten sen lupaamasi kuvan uudesta "dopparistasi" Thai ridgebackistä?
Ei saa kysellä tällaisia. 🚜
Senssumaisuuden huippu, mikä mahtaa ollen?
Poju mulla on jo koiria ja on ollu jo pitkään. Mulla on tollanen thaimaalainen riisikoira, sitten on google-kuvahakukoir ja talmadialainen wifikoira. Sitten on vielä karkeakorvainen käärmekoira, ruotsalainen homekoira ja kaksijalkainen keskikaljannoutaja, aimo nimeltään.
NumBaII, HHN 60v, Havaintopallo Hauhon Nummilta
Olipa hyvin sanottu etelän mies! Mua kutsutaan hiekkiksessä Töpöhännäksi ja meillä on Teron kanssa kaksi todella vaarallista vartijo koiraa. Ne on suomenruotsalaisia homohännänheiluttajia rodultaan ja valio yksilöidä.
Jos en väärin muista niin sulla on kaksi ruumiskoiraa jotka menehtyi onnettomuuksissa. Onko ne nyt sitten zombiekoiria ja heränneet takaisin eloon?