Ilmoitus!!!!

Anonyymi

Kukaan ei tiedä mitä elämä kenellekin tuo tullessaan. Onko tuo mielestäsi hyväkin veruke tappaa lapsia, "varmuuden vuoksi"? Jos elämässä ei saa koskaan olla mitään kärsimyksiä, niin kaikki pitäisi silloin tappaa. Ja sinäkö sen määrität muiden puolesta mikä on liikaa kärsimystä, että olisi mieluummin kuollut?

8

122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jälleen ihan liian hankalia kysymyksiä ristiriitaisuuksien epälogiikkaansa kompastuvalle suosijasakille. XD

    • Mutta mitäpäs aloittaja siihen sanoo kun lapsista täysin piittaamaton tekee abortin? Lapset kun ovat siellä mukavuuslistan viimeisellä sijalla. Eikä mitään adoptio höpötystä; juttuhan on näin että kun en synnytä itsellenikään, en synnytä muillekaan.

      • Anonyymi

        "kun en synnytä itsellenikään, en synnytä muillekaan."

        Jankuti jankkaa omanavan mukavuush.öpötystä. Vain itsekäs p.aska ajattelee noin, koska juttuhan on niin että kuka tahansa jolla ei mitään vakavaa terveydellistä estettä ole raskauden loppuun viemiselle, voisi antaa lapsenkin jatkaa elämää syntymän jälkeen muualla.

        Mutta noihan monet muutkin esim. mustasukkaisuudessaan m.urhaavat ajattelee, "jos minä en saa tuota niin ei saa kukaan muukaan saada" ja jättäneeltä kumppanilta nirri pois..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        "kun en synnytä itsellenikään, en synnytä muillekaan."

        Jankuti jankkaa omanavan mukavuush.öpötystä. Vain itsekäs p.aska ajattelee noin, koska juttuhan on niin että kuka tahansa jolla ei mitään vakavaa terveydellistä estettä ole raskauden loppuun viemiselle, voisi antaa lapsenkin jatkaa elämää syntymän jälkeen muualla.

        Mutta noihan monet muutkin esim. mustasukkaisuudessaan m.urhaavat ajattelee, "jos minä en saa tuota niin ei saa kukaan muukaan saada" ja jättäneeltä kumppanilta nirri pois..

        Oletko synnyttänyt montakin muille?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oletko synnyttänyt montakin muille?

        Ei minulla ole ollut tarvetta lapsiani muille sysätä. Mutta jos jostakin käsittämättömästä syystä en mitenkään voisi pitää vahingossa elämänsä aloittanutta lasta, niin mieluummin muille kuin tapettuna viemäriin.

        Oliko muuta kysyttävää?


    • Anonyymi

      Ei todellakaan tiedä kukaan, mitä elämä voi tuoda tullessaan.

      Olen aiemmin jo kerran kertonut tutustani, joka on aviottoman äidin lapsi. Isä ei tunnustanut lastaan eikä huolehtinut äidistä. Lapsi oli kuitenkin vilkkaan nuoruutensa jälkeen varsin määrätietoinen ja opiskeli hyvän ammatin ja toimi hyvissä viroissa, kunnes saavutti huippuviran, jossa toimii hyvin ansiokkaasti. Nyt sitten isällä onkin halua tunnustaa lapsi, mutta ei äiti eikä jälkeläinen kaipaa isän vähäistä tunnustuksia.

      Kukaan ei voi tietää, mitä lapsestaan voi tullakaan. Toki tietenkään kaikilla ei elämä mene noin hyvin onnekkaiden tähtien alla alun vaikeuksista huolimatta tai ehkä juuri niiden takia.

    • Anonyymi

      Jeesus sanoi:
      "Jos te pysytte uskollisina
      minun sanalleni,
      te olette todella opetuslapsiani.
      Te opitte tuntemaan totuuden,
      ja totuus tekee teistä vapaita."
      Jeesus sanoi:
      "Totisesti, totisesti:
      joka pitää kiinni minun sanastani,
      ei milloinkaan näe kuolemaa.

      https://m.youtube.com/watch?v=aqAC0zDH1Ts

      • Anonyymi

        Jeesus oli ihan tavallinen nimi Palestiinassa 2000 vuotta sitten. Tuo irtolainen ja pultsari sai ison joukon onnettomia höppänöitä kannattajikseen vuosisatojen saatossa. Nimimerkillä krapulainen Yk-mies Öljymäellä sillä surkealla kumpareella vapaalla ollessaan Herran v. 1979 jkr hömpötyksen ja harhakuvitelmien.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7086
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7053
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      108
      6157
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5185
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5098
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4585
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3467
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3380
    Aihe