Sputnik-rokote a

Suomi ja eu asettelivat Venäjälle erinomaisia pakotteita,nyt joutuvat nöyrtymään saadakseen rokotteita.
22<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Niin kuin tälläkin palstalla eräät ilkkuivat Sputnik-rokotteesta.

Äänestä

Hyvä rokote.
Ruiskeet lasketaan kaulaan.
Molemmille puolille.
Korvien ala-puolelle.
-
A?E
Daily Fragrance
Urban
Tobacco & Amber

H.

Äänestä

EU sekä USA ja jopa Venäjä asettivat pakotteita, ei Suomi.

1Äänestä

Nöyrtymään ??? Ei mistään sellaisesta ole kyse, mitä sinun mielikuvituksesi on tuottanut.

Äänestä
  • Huvitti myös tuo ´´nöyrtymään´´ kyllä se on yhtälailla Venäjän etu, kun saavat rokotetta myytyä ja vielä myönteistä mainetta hyväksi havaitusta (ainakin tällä hetkellä) rokotteesta.
    Eikä se virus pysähdy Venäjänkään rajoille.
    Sitäpaitsi, tämä asia on koko maapallon väestön yhteinen murhe.

    Äänestä

Eivät asettaneet pakotteita kuin näytelmällisiä pakotteita tuntemattomille henkilöille

Eu on rahaa tuhlaava olematon näytelmä jossa paisuva poliitikkomassa lilluu keinoviroissa
Ei ainoastaan pakkoruotsilla turhavirkoja saavat rkpläiset ole tulevaisuudessa kukkoilemassa vaan erilaiset matumassasta poimitut husut istuvat järjestöpoliitikkojen kanssa lässyttämässä veroilla maksetuilla palkolla

1Äänestä
  • Huomenta vaan sinne pietariin. Sataako siellä lunta?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Huomenta vaan sinne pietariin. Sataako siellä lunta?

    Aunuksessa on sama sää ja kulttuuri likimain kuin Savossa
    Etelästä suuntautuu erilaisuuteen tottuneet lumisadetanssisavimajoista
    Pohjoisetelämuutto tuhoaa joka paikassa

    Äänestä

  • Olis kiva tietää tuo Suomessa Coronaan kuolleitten suhde fennot VS rantaruottalaiset ?
    Tuskinpa siinä pakkoruotsilla on osaa tai arpaa !

    Kongo

    Äänestä

Jos sillä SPUTNIKILLA ....lentää vaikka kuuhun ...
mimmimum-..mi

Äänestä
  • Kyllä Suomen pitää vaan ottaa kaikki ulkopuolinen apu hallitus ei myönnä oman maan rokotteeseen euroakaan Italialle on piikki auki ja meillä on tällainen hallitus voi helvetti ?

    2Äänestä

Ano 11:48 mitä jos lukisit tietoa uutisista, etkä hölöttäisi mitä sattuu ?

Tässä vaiheessa ei Suomessa kannata enää aloittaa rokotteen valmistamista.
Venäjän tarjosi nimenomaan v a l m i s t u s t e k n o l o g i a a Suomeen.
Teknologia Suomessa jo on.

Euroopan lääkintävirasto (EMA) otti viime viikolla venäläisrokotteen
myyntiluvan arvioitavaksi.

En itse ottaisi Sputnik-rokotetta ennenkuin sen turvallisuus on
kehittyneessä maassa tutkittu.
Ei se kovin hyvin ole tainnut tehota ja haittavaikutuksista ei ole mitään tietoa. Moskovalainen lääkäri totesi,
että viralliset tilastot voi heittää roskapönttöön.
Joka toisella Moskovassa on korona.

Äänestä

Eu,ja suomen päättäjät valmiit riskeeraaman kansalaisten terveyden,rokotepolitiikalla,

Äänestä

Kun tauti on karsinut tarpeeksi porukkaa, niin pärjää vähemmillä rokotemäärillä.

Kulkutaudit ja pandemiat on luonnon keino vähentää ihmismäärää. Näkee jopa täällä Suomessa että on jo liikaa porukkaa. Jatkuvasti rakennetaan uusia asuinalueita ja muilta eläimiltä viedään heidän elintila. Ei uusia alueita rakennettaisi, ellei ihmismäärä kasvaisi jatkuvasti.

Äänestä
  • Sputnik+rokote+ei+kelpaa+edes+venäläisille+itselleen,+yli+62+%+ei+suostu+ottamaan+rokotetta.Ei+ole+luottoa+nääs,+saattaa+olla+seassa+muuta+lientä.Luotan+myös+enempi+länsimaisiin+valmisteisiin.

    Äänestä

Sputnikki voi olla hyväki rokote, mää ottasin jos annettas.

Äänestä

On vaa yks jonka eessä nöyrryn , istuu keittiössä :D

:-*

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Suomi ja eu asettelivat Venäjälle erinomaisia pakotteita,nyt joutuvat nöyrtymään saadakseen rokotteita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu