Vesimies Mies - arvoitus

Anonyymi

Kaipaisin Vesimiehiltä mielipidettä. Onko varattu JouskariN ihan out Vesimiehen mielestä. Olen pari kuukautta viestitellyt enemmän ja vähemmän Vesimiehen kanssa; hän tietää että elän avoliitossa. Toivottoman ihastunut olen ja kertonut sen myös. Koetan kuitenkin pitää jalat maassa. Hän mm. Laulaa viesteissä rakkaus balladeja, ei kuitenkaan puhu. Puhua ei voi asioista. Ja tämä katoaminen, nytkin odotan neljättä päivää että laittaisi viestiä. Ikävä on valtava ja tekisi mieli viestiä laittaa, mutta ajattelin nyt katsoa tämän kortin loppuun. Kauanko menee seuraavaan viestiin? Pelkään että hän pakenee lopullisesti . Tulen kyllä kaipaamaan kovasti, mutta ehkä selviän ja toivun. SIKSI otan riskin. Voisitteko VesimiesMiehet valaista, miten pääsee Teidän pään sisään?
Vähän ottaneena hän soittelee öisin, en voi vastata kun nukun. Loukkaantuuko tuosta? Lisäksi niissä harvoissa viesteissä kutsuu vuoroin Goddness ja vuoroin Söpö. Olen aika pihalla, sillä jos toisesta oikeesti tykkää - niin eikö hänestä haluaisi kuulla koko ajan?

Olen kiitollinen jos joku valaisee VesimiesMiehen sielun maailmaa - kuinka minun tulee toimia?

JouskariNainen pohdiskelee

2

2045

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hei taas!

      Linjoilla ei siis ole vesimiestä , kellä olisi onglemaani mielipidettä.
      Nyt olen Vesimiehestäni kuullut viimeksi 8 päivää sitten. Itse luen kyllä merkit, että tässähän tämä oli. - Vai voinko vielä salaa toivoa?

      - JouskariN, joka hajoaa kohta ikävään

      • Anonyymi

        Ihan vain, jos joku seuraa tätä tilannetta. Eilen sitten tuli viestiä balladin muodossa. Kahdeksan päivää meni! Mihin ilahtuneesti vastasin. Odotetaan taas seuraavaavaa yhteydenottoa. On tämä hassu mies, mutta mihinkä tässä olisi kiire; valmiissa maailmassa. Katsonpa tämän kortin loppuun asti.

        JouskariN päättää raporttinsa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      63
      4571
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      164
      3512
    3. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      63
      2854
    4. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      149
      2811
    5. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      49
      2674
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1913
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1801
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1646
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      174
      1630
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      42
      1342
    Aihe