Näin miten kivasti vastasit klipperille,voitko katsoa mullekin, tosi yksinäiselle,elämän pilaamalle naiselle,nousisiko kerrottavaa,,,ei pahaa? JOTAIN asioista..en oikeen onnistu ikinä saamaan normaaleja ystäviä,aina menee sukset ristiin ja tuntuu että olen siis tuomittu kulkemaan yksin hautaan asti,näin se mennee...pilkkuun asti. OLEN TUNNEHÄIRIÖISESSÄ YMPÄRISTÖSSÄ kasvanut ja jälki jättänyt mieleen paljon arpia.OLISIKO MITÄÄN VALOA?T Tarita.
Cherley Temple-katsoisitko mullekin?
5
143
Vastaukset
- Anonyymi
Nyt pitäisi päästä ylös noista tunteistasi..
Mennyt kuitenkin kertoo jotenkin menestykseestä ja saavutuksistakin? Ja onko aineellista/rahallista menestystäkin? En saa kiinni mihin viittaa tämä. Olet tullut perille sanotaan, matka on helpompaa tulevassa. Tämä tie piti vain kulkea. Henkisen kehityksen kasvua, itsetuntemusta ja kypsyyttä. Sinulla on kokemukseen perustuvaa tietämys, tätä pitäisi päästä hyödyntämään. Kommunikoinnin merkitys korostuu.
Apua ja rohkaisua tulet saamaan odottamattomalta taholta, onni kääntyy yllättäen hyväksi. Löydät sen kokemuksen tuoman viisauden ja päättäväisyyden ja rohkeuden kohdata asiat uusin voimin. Uudesta alusta puhutaan. Älä menetä toivoasi!
Tulevassa tilanteesi paranee, hyvä terveyttäkin näytetään ja elinvoimaisuutta. Vahva liittolainen ja sopua tuova henkilö tässä tärkeänä, ken lie?Taloudesta ja varoista puhutaan, kerryttäminenkö? Kohtuus kaikessa, jokin asia ratkeaa tähän liittyen sinun kannalta hyvin, asiantuntijan tai jonkun välimiehen avulla :)
En tiedä sinusta mitään, mutta näitä nousi sinulle. Et ole yksin. Hyvää jatkoa!- Anonyymi
Hei kiitos rohkaisevista sanoistasi! KATSOISTKO KORTEILLA VAI INTOITIOLLA? sen verran valotan että olen tapailusuhteessa hieman vanhemman miehen kanssa,en kykene tiivimpiin suheisiin ja kka lie vahva liittolainen ? Eräs vanha tuttu olen n 20v ollut kaveripohjalla,mies on ainoa luottoihminen,en itse ärehdi menneessä mutta eräs läheinen muuistuttaa aika ajoin suruisista ajoista ja syyllistää ja on katkera,se masentaa.EN ITSE OLE KATKERA JA ELÄN TÄSSÄ hetkissä...olen vaaleahko plus50v nainen ja luonto aika tulinen.Näyykä asunto olosuhtissa muutosta.muuttoa?Asuu lähellä ihmisiä ketä en halua kohdata,ahistaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hei kiitos rohkaisevista sanoistasi! KATSOISTKO KORTEILLA VAI INTOITIOLLA? sen verran valotan että olen tapailusuhteessa hieman vanhemman miehen kanssa,en kykene tiivimpiin suheisiin ja kka lie vahva liittolainen ? Eräs vanha tuttu olen n 20v ollut kaveripohjalla,mies on ainoa luottoihminen,en itse ärehdi menneessä mutta eräs läheinen muuistuttaa aika ajoin suruisista ajoista ja syyllistää ja on katkera,se masentaa.EN ITSE OLE KATKERA JA ELÄN TÄSSÄ hetkissä...olen vaaleahko plus50v nainen ja luonto aika tulinen.Näyykä asunto olosuhtissa muutosta.muuttoa?Asuu lähellä ihmisiä ketä en halua kohdata,ahistaa.
Lisään että talousmenestyksestä en osaa sanoa,olen työtön .Olen erässä vaiheessa ollut lyhyissä työjutuissa ja sen saama sosiaalinen rikkaus oli antoisaa-missä voisin hyödyntää elämänkokemuksistani? Vertaistukipaikat suljettu,tosin olen kommentoinut joillakin palstoilla liittyen elämän asioihin mm suhteet,elämää narsistin kanssa ym palstoja.
- Anonyymi
Pistänpä tähän ketjuun oman kysymykseni Shirley Templelle, jos vaan vastaa yhä. Haluaisin vähän valoa tunnelin päähän, kun on suunta hukassa ja viime vuonna päättynyt koulutus vei lopunkin luoton itseeni. Tietenkin kiinnostaisi tietää ihmissuhteista, tuleeko muutosta niihin. On ollut henkisesti raskaita vuosia useita takana, paljon menetyksiä tullut kohdalle, surua ja murhetta ollut. Näkyykö jotain iloa tuottavaa, valoa antavaa mun elämään. Kiitos etukäteen vastauksestasi.
- Anonyymi
No onhan tuo härskiä jatkaa aloittajan ketjuun-joten laita erikseen oma kysymys alkuun ketjuun...ei toisten vanavesissä lokkeilla,epäkohteliasta!Minäkin ihan itse laitoin kyssärin alotukseen joten laitapa sinäkin-
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2093133Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3002728Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.751788Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e501687Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?391551- 1221356
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee171240- 1051239
Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4091218MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,91183